İtopya'dan alışveriş yapılır mı?

Daha önce hiç sistem toplamadığım için tek tek alırsam yapabileceğimi düşünmüyorum ve farklı farklı sitelerden alındığında da herhangi bir sorunda yine çok uğraştırıcı olabilir gibi geliyor.

İstanbul'da oturmadığım için o da pek olası değil benim için yoksa hiç uğraşmazdım direkt giderdim en azından sıkıntı yaşarsam da yüz yüze olurdum.

Peki daha önce ürünü göndermeme gibi bir duruma şahit oldunuz mu? Yani bahsettiğiniz gelen üründe sıkıntı çıkması halinde başıma gelebilecekler mi yoksa ürünün gelmemesi gibi sıkıntılar da yaşayabilir miyim?

Hayır göndermeme gibi bir şey duymadım. Ürün gelme süresi uzun olabiliyor bu bir gerçek. Sıkıntı yaşamadığım için karşılık olarak ne alırsın bilemiyorum ama birçok firmadada olucağı gibi bozuk ürün önce üretici firmaya ardından onaylanınca iade/değişim alırlar ki bu da uzun sürebilir.

Müşteri hizmetleri ise 1 2 saat bekliyoruz işte sıra 80 falan diyenler var diye bir ara denemiştim ve gerçekten öyle oldu 82. sıradayım. D

Kısacası zaman sıkıntın yoksa ve eğer gerçekten uyguna geliyorsa tercih edilebilir.

Monitör gibi sıkıntı çıkaracak, iade süreci doğuracak şeyler harici alabilirsin.Monitör konusunda mediamarkt bile iade de sıkıntılıdır.Sadece amazon öneririm.Ram,kasa,işlemci,anakart vs. rahatlıkla alabilirsin itopyadan kendimde aldım hiç sorun olmadi.

öncelikle merhaba herkese. Ben İtopya üzerinden bir sistem toplamayı düşünüyorum. Şikayetvar'a baktığımda çok fazla şikayet olduğunu gördüm. Forum üzerinde de İtopya'dan alışveriş yapmayın diyenlerin son zamanlarda arttığını görüyoruz. Ama bu gibi durumlarda durumdan mustarip olan kişi şikayetini dile getirirken sorunsuz ürününü alan kişi doğal olarak fazla dile getirme ihtiyacı duymaz. İtopya güvenilir mi tarzı konular çok açılmıştır fakat ben bu konuda İtopya'dan son 2 ay içerisinde ürün alıp sorun yaşayanın sorunuyla beraber yazmasını aynı zamanda herhangi bir sorun yaşamadan ürününü/sistemini alanların da yazmasını istiyorum. Bu sayede şikayetvar gibi şikayet odaklı sitelere nazaran daha objektif bir ortam oluşur diye düşünüyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.​

Site güvenilir ancak kargoya verilme süreleri uzun ve müşteri hizmetleri çok sıkıntılı. Ben mouse sipariş ettim. 10 günde kargoya verildi, müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Siparişiniz sevk edilmeye hazır derken evime ulaştı kargo, şaşırdım kaldım. Aradan 3 hafta geçti hâlâ sevk edilmeye hazır diyor :D.

Geri
Yukarı