İyi bir yazılımcı olmak için önerileriniz nedir?

O zaman fakülteyi bitirin sonrasında ben gereken yardımı fazlasıyla yaparım. Önce o ünvanı devlet tarafından hak ettiğinizi ispatlayın.

Hocam inşallah yaparım çok istiyorum ne olursa olsun bu işi yapmak istiyorum. Ne kadar zor bir bölüm olduğunun farkındayım ancak başka bir iş istemiyorum en azından şimdilik. Bu arada tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

@ytwitchan en iğrenç kısmı da ne biliyor musun? Kuzenim doktor sağlık ocağında akşama kadar reçete yazıyor. İlaç müessillerinden gelen paralarla beraber aylık cebine giren para 80 000 TL'yi rahat geçiyor. Sonra doktorlar geçinemiyoruz açız diye grev yapıyor işi bırakıyır. Yazılımcı ilanına if else bilen şahıslar da başvurduğu için okul hayatına 16 yıl veren o diplomayı anlının hakkıyla alan adam 4250 TL maaşla işe giriyor. Kendini avutması da masa başı iş en azından. Koca bir mesleği ülkede bitirdiniz.

İyi bir yazılımcı olmak için mesela bence can değer YouTube kanalını takip etmek olabilir. Seviyorum bu herifi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam inşallah yaparım çok istiyorum ne olursa olsun bu işi yapmak istiyorum. Ne kadar zor bir bölüm olduğunun farkındayım ancak başka bir iş istemiyorum en azından şimdilik. Bu arada tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Gerçekten niyetin varsa ben seni çalıştırırım. Sana ödevler veririm kodlamaya elin iyice alışsın ısınsın diye. Çalıştırmamı ister misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Dillerin de bir önemi yok onlar sadece araç. Nasıl vidayı sıkıştırmak için testere kullanmıyorsan yapacağın işe uygun olan dili seçip ilerleyeceksin. Kaldı ki her dil ile her konuyu yapabilirsin fakat arada performans farkları olur. Kapladığı bellek farkı olur, bellek yönetim teknikleri açısından farklar olur, dilin yapısının zorluğu hakkında fark olur, dil için üretilen kütüphanelerde farklılık olur. Yapmak istediğin işe göre uygun olanını seçip onu öğreneceksin, veya önüne ne iş geldiyse ve hangi dilde proje çıkarıyorlarsa o dili öğreneceksin. Önemli olan burada öğrenme kabiliyetini geliştirmen. Yapay zeka ve istatistik alanında Python lider ve öğrenmesi kolay bir dil, cross-platform dediğimiz platformlar arası çalışma konusunda tabii ki Java, OOP konusunda bence lider ve C'ye göre öğrenmesi daha kolaydır, hız ve performans için C/C++ fakat burada oyun alanı tamamen sana ait ve öğrenmesi seneler alır, hepsinin birbirine göre avantajı ve dezavantajları var. Bunu da dilleri kullanmadan, işin içine girmeden öğrenemezsin.
Benim tavsiyem web, mobil, PC üzerinde uygulamalar geliştirerek hangisinin sana uygun olduğunu anlaman, buralardan tavsiye almak yerine arama motorlarını ve anahtar kelimeleri kullanarak nasıl ilerleyeceğini öğrenmen. Örneğin "software engineering roadmap" gibi, veya YouTube üzerinde yalın kod adlı kanalın "yazılımda başlamak ve gelişmek" adlı videosunu izleyebilirsin.

Gerçekten niyetin varsa ben seni çalıştırırım. Sana ödevler veririm kodlamaya elin iyice alışsın ısınsın diye. Çalıştırmamı ister misin?

Tabii. YouTube videoları izleyerek pilot olsana. Sonra da THY'ye işe girersin. Dersin ben YouTube'ta tüm videoları izledim. Zaten 4 yıl okuyanların hepsi ap... Değil mi? Halbuki 5 saat YouTube'ta takılsan yetiyor.

Olur hocam ancak hangi dile başlayacağımı bilmiyorum işte neye başlamalıyım kimden dinlemeliyim yaz tatilini oturarak geçirmek istemiyorum.

Dillerin de bir önemi yok onlar sadece araç, nasıl vidayı sıkıştırmak için testere kullanmıyorsan yapacağın işe uygun olan dili seçip ilerleyeceksin, kaldı ki her dil ile her konuyu yapabilirsin fakat arada performans farkları olur, kapladığı bellek farkı olur, bellek yönetim teknikleri açısından farklar olur, dilin yapısının zorluğu hakkında fark olur, dil için üretilen kütüphanelerde farklılık olur. Yapmak istediğin işe göre uygun olanını seçip onu öğreneceksin, veya önüne ne iş geldiyse ve hangi dilde proje çıkarıyorlarsa o dili öğreneceksin. Önemli olan burada öğrenme kabiliyetini geliştirmen. Yapay zeka ve istatistik alanında Python lider ve öğrenmesi kolay bir dil, cross-platform dediğimiz platformlar arası çalışma konusunda tabii ki Java, OOP konusunda bence lider ve C'ye göre öğrenmesi daha kolaydır, hız ve performans için c/c++ fakat burada oyun alanı tamamen sana ait ve öğrenmesi seneler alır, hepsinin birbirine göre avantajı ve dezavantajları var bunu da dilleri kullanmadan, işin içine girmeden öğrenemezsin.
Benim tavsiyem web, mobil, PC üzerinde uygulamalar geliştirerek hangisinin sana uygun olduğunu anlaman, buralardan tavsiye almak yerine arama motorlarını ve anahtar kelimeleri kullanarak nasıl ilerleyeceğini öğrenmen. Örneğin "software engineering roadmap" gibi, veya YouTube üzerinde yalın kod adlı kanalın "yazılımda başlamak ve gelişmek "adlı videosunu izleyebilirsin.

Başını okudum sonraki saçmalamalarını okumak istemedim açıkçası.C# dilinde bana araba motoru yapsana Allah aşkına. Her dille her şey yapılırmış performansmış. Ok.

Başını okudum sonraki saçmalamalarını okumak istemedim açıkçası.C# dilinde bana araba motoru yapsana Allah aşkına. Her dille her şey yapılırmış performansmış. Ok.

Profil adım aynı zamanda Instagram'daki adım oradan ekle ben sana ödev şeklinde ders veriririm. Sen yaparsın kodlamanın mantığını kavrarsın sonra kütüphanelere dalarız.

Bende Instagram yok ama yüklerim abi tamamdır.

Tabii. YouTube videoları izleyerek pilot olsana. Sonra da THY'ye işe girersin. Dersin ben YouTube'ta tüm videoları izledim. Zaten 4 yıl okuyanların hepsi ap... Değil mi? Halbuki 5 saat YouTube'ta takılsan yetiyor.

Aslında matıklı. Çünkü PC de tır oyununu her gün saatlerce oynayan bir arkadaşım
Kendine tır ehliyeti ve src belgesi aldı ve şu an Bulgaristan Türkiye çalışıyor. Neyse siz bu işten para kazanmaya çalışıyorsunuz anlaşılan kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı