İyi niyetli ve saf olduğum için okulda bana tuhaf gözüyle bakıyorlar

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 15 yaşındayım 9. sınıfın ortasında koleje başladım, devlet lisesinden gelmiştim. İlk geldiğimde herkes benimle arkadaş olmak istiyordu hatta kendini bir halt sananlar bile, ilk geldiğimde güzeldi arkadaşlarımla vakit geçiriyorduk beni halı sahaya davet ediyorlardı fakat o gün kolejde etüt olduğu için gidememiştim. Zaten onların organize edip gittiğini zannetmiyorum her neyse herkes beni çok sevmişti 2 sınıf var zaten ben A'dayken B'de olan 2 arkadaşım yanıma gelip benimle takılıyorlardı hatta okulun ilk haftası geçmeden yan sınıftan bir arkadaşım yüzüme beni çok sevdiğini söylemişti.

Devlet lisesindeyken hiç arkadaşım yoktu bu beni mutlu etmişti, samimi bir kişiydi. Ben Hz. Muhammed'e özeniyordum kişisel özellik olarak %100 onun gibi olamam, o bir kere bile küfür etmemiş bir kere bile yalan söylememiş. Konuya geliyorum. İyi niyetli davranıyordum, birinin oturacak yeri olmadığında ona sandalye bazense kendi yerimi veriyordum. Kapıdan geçerken birini sıkıştırmıştım onun için özür diledim oysa özür dilemeye gerek yok pardon demek yeterlidir. Yemekhane sırasındayız çok uzun bir kuyruk var, arkadaşlarım hadi önlere geçip kaynatalım falan demişlerdi sonra ben gelmedim hak yiyemem dedim. Bundan sonra ise "o kul hakkı mı yedin, göbeğin şişmiş." gibi saçma sapan dalga geçiyorlardı.

Bizim takıldığımız gruptan bile olmayan birini bile dışarıya davet ediyorlardı beni etmiyorlardı, o yanıma gelen arkadaşlarımın da samimiyeti bozulmuştu. 2 Arkadaşımsa alkol ve sigara tüketiyordu onlarla oturuyoruz biri içki içme anısını anlatıyor bende ne içeceksiniz dedim bana "sanane'' gibi bir cevap verdi bu durumdan aşırı rahatsız oldum. Şu an ise 10. sınıftayım beni böyle iyi niyetli ve saf bildikleri için bana tuhaf davranıyorlar samimi olduğum o 2 kişi beni umursamıyor.

Bir de beni böyle adam dövemeyen pısırık ve aciz sanıyorlar halbuki takıldığım grupta arkadaşlıkları dalga geçmekten ibaret. Yeni gelen biri ile tanıştım onunla oyunlar hakkında konuşuyoruz fakat o yeni gelenin yanına benimle dalga geçenler gelince rahatsız oluyorum. Duyar kasmak için konu açmadım sadece burada tecrübeli insanların neler yazacağını merak ettim. Ama artık iyi niyetli değilim çünkü suistimal ediyorlar ve bu benim psikolojimi bozuyor. Benimle dalga geçen arkadaşlarıma ise sadece inançlarımın gerekliliklerinden bahsetmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz onlar için kendinizi bozmayın. Sabredin, inşallah sabrın sonu selamettir. Belki boylesi daha iyi olmuştur. İçki içen kisilerle aranıza mesafe girmiş oldu anladığım kadarıyla.

Ne alkol içenler tanıdım hocam bir bilseniz. Çoğu beni ben yaptı, önüme yol çizdi. İnsanları içtikleri, takıldıkları şeylere göre yargılamayın.

Yanlış yerdeki doğru kişisin. Şu an içinde bulunduğun nesil, ahlakından ve değerlerinden uzaktır. İnsanlar yavaş yavaş birbirini birbirinden soyutlayıp uzaklaşıyor. Böyle bir devirde senin gibiler çok seyrek. Pisliğin başta olduğu bu dönemde seni ne zorluklar bekliyor, düşünemiyorum. Allah seninle olsun.

Geri
Yukarı