İyi niyetli ve saf olduğum için okulda bana tuhaf gözüyle bakıyorlar

Yanlış yerdeki doğru kişisin. Şu an içinde bulunduğun nesil, ahlakından ve değerlerinden uzaktır. İnsanlar yavaş yavaş birbirini birbirinden soyutlayıp uzaklaşıyor. Böyle bir devirde senin gibiler çok seyrek. Pisliğin başta olduğu bu dönemde seni ne zorluklar bekliyor, düşünemiyorum. Allah seninle olsun.
Ben de bu arkadaşınkine benzer şeyler yaşıyorum arkadaşlarım sırf onlara fazla uyum sağlıyorum iyi davranıyorum ya da onların aksine olmaması gereken şeyler yapmıyorum diye beni dışlıyorlar yakın arkadaşım yok. Ne yalan söylerim ne kimse ile ilgili kötü düşünürüm ama çoğunluk tam tersi olduğu için beni yok sayıyorlar. Bununla ilgili ne yapabileceğimi de bilmiyorum çok kötü bir durum. Kendi yaptıklarımın doğru olduğunu biliyorum ama yanlış yapan benmişim gibi kalıyorum hep. Her zaman yalnızım. Psikolojik olarak çok zor.

Hocam herkes sizin gibi olabilse keşke siz yolunuzu bozmayın ve asla küfre alışmayın. O çocuklara da onlar ne yaparsa yapsın kötü laf söylemeyin ki kavga vb. çıkmasın. Bizim okulda da vardı böyleleri iki gün elini sıkar sonra kırk yıllık kavgalınız oluverirler.

Ben de bu arkadaşınkine benzer şeyler yaşıyorum arkadaşlarım sırf onlara fazla uyum sağlıyorum iyi davranıyorum ya da onların aksine olmaması gereken şeyler yapmıyorum diye beni dışlıyorlar yakın arkadaşım yok. Ne yalan söylerim ne kimse ile ilgili kötü düşünürüm ama çoğunluk tam tersi olduğu için beni yok sayıyorlar. Bununla ilgili ne yapabileceğimi de bilmiyorum çok kötü bir durum. Kendi yaptıklarımın doğru olduğunu biliyorum ama yanlış yapan benmişim gibi kalıyorum hep. Her zaman yalnızım. Psikolojik olarak çok zor.
İnsanlık, doğru orantılı bir şekilde aşağı gidiyor. Sizin gibilerin nesli tükeniyor, değişime zorlanıyor...

Lise kötü insanlarla doludur. Bir şekilde atlatmaya gayret et ve ömür boyu yüzlerini görme. Sadece derslerine odaklan. İlerde pişman olmazsın. :)

Geri
Yukarı