James Donkey SSD Kullanılan Alan Sorunu

Rhysmt

Decapat
Arkadaşlar merhaba, James Donkey 120 GB SSD kulllanıyorum ve sistemimde sadece, PUBG Lite, Google dışında bir uygulama yok. Buna rağmen, kontrol ettiğimde 59.2 GB yer olduğunu 51.9 GB kullanılıyor olduğu yazmakta ama ben eminim ki o kadar yer kullanmadım.

Denediklerim:

*Diski denetleme
*%Appdata% fazlalık dosyaları silme
*Arıza sorun giderme
*Disk temizleme

Ancak hala aynı, resimde ekledim zaten. ( C diskindeki tüm klasörlerdir.) Ayrıca SSD harici başka depolama alanımda yok.
Sorun hakkında yardım bekliyorum.

Son düzenleme:
Gizli dosyaları göster seçeneğini seçip ek alanlara bakabilirsiniz. Ayrıca Windows Update tarafından sürekli olarak güncelleme dosyaları tutulur. Bunlar ek yer kaplar. Bunları Ayarlar>Depolama alanından silebilirsiniz. Zaman zaman disklerdeki ani alan kaybının sebebi genelde Windows Update yedekleridir.

Toplu seçtiğiniz için dosyaların boyutunu yanlış göstermiş. Tek tek bakabilirsiniz. Her zaman doğru gösteriyor diyemem. Bende Windows 10 1903 Home sürümü kuruluyken sadece Windows dosyası 17.7 GB bir alan kaplıyor.

Ayrıca Depolama ile silemediğiniz Windows Update güncelleştirme sonrası gereksiz dosyaları Wise Disk cleaner yardımı ile de silebilirsin.
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png
Ayrıca tarayıcı ön bellek dosyaları zamanla yüksek boyutlara ulaşır. Ara sıra temizlemenizi öneririm.

Teslim iyileştirme ayarını kapatmanızı öneririm.
Kod:
Başlat>Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Teslim İyileştirme
Screenshot_5.png

Screenshot_4.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı