Justice League Filmi Neden Bu Kadar Kötü?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Justice League (2017) - IMDb

Büyük beklentim vardı. Bugün izlerken hayal kırıklığına uğradım bu filmde. 3 saate yakın filmi saten 2 saate indirmişler. Film çekilirken yönetmeninin değişmesi ve bu yeni yönetmenin yeni sahneler çekmesi de çok saçma olmuş. Sırf espri olsun diye sanki özellikle replik eklemişler. Superman en kötü olduğu film bu galiba. Fragmanlarda geri döndün sahnesini göremedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu fragmanın sonunda yeşil feneri görmeyi beklerdim.

Batman senin süper gücün sorusuna, zenginim demesi de ayrı bir saçmalık. Sonunda da bu evi nasıl geri aldın, bankayı satın aldım.:penguen:

Aquaman elindeki çatal ne işe yaradığını göremedik. Sadece saplayıp duruyor.

Steppenwolf elindeki baltayı filmin sonunda yok etmeleri de komik. Tek kullandığı silah elindeki balta. Onu alsalar hiç bir şey yapamayacak.

Wonder Woman Superman dan nasıl dayak yiyebiliyor orası çok ilginç. Superman o kadar güçlü olması saçma. Diana çok kolay bir şekilde Superman tokatlaması gerekiyordu. Ama nedense dayak yemesini istemişler. Batman ve Superman: Adaletin Şafağı filmi bile daha iyiydi.:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Wonder Woman Superman dan nasıl dayak yiyebiliyor orası çok ilginç. Superman o kadar güçlü olması saçma. Diana çok kolay bir şekilde Superman tokatlaması gerekiyordu. Ama nedense dayak yemesini istemişler. Batman ve Superman: Adaletin Şafağı filmi bile daha iyiydi.

Sen ciddi misin? Supo çok fazla kozmik canlıya kök söktürür. Diana'nın orada dayak yemeside gerekiyordu sen Wonder Women'a bağlı kalmışsın ama çizgi roman okusaydın anlardın her şeyi. Hadi bi oku gel öyle tartışalım... En azından Superman'i ve Diana'yı araştır gel böyle kuru kuruya olmaz.

DC evreni, Marvel evreniyle sinematik olarak yarışmaya çalıştı. Marvel şu an 10. yılında ama onla 3 filmle bu başarıyı yakalamak istediler, ki tek istedikleri de para. Temeli oturmamış bir evren tasarladılar, sürekli filmler iptal oldu ya da yönetmenleri değişti ki, Ben Affleck'de Batman olmayı bırakmayı düşündüğünü söyledi. Herif her yıl 10 kere bunu söylüyor. Ki baştan o gelmemeliydi, tamam çok ''badass'' bir Batman vurdumu oturtuyor (Christian Bale'e kıyasla) ama çok yaşlıydı. The Flash resmen oğlu gibi durdu filmde. Öte yandan insanları büyük beklentiye sokup, vaad edileni vermezsen böyle olur. BvS filminde yarım saat kesinti yaptılar ne oldu? Yerin dibine girdi resmen film. Ama full versiyonu yayınlanınca herkes tekrardan alkış tuttu, ki bunu da ekstra para kazanmak için yapıyorlar. Bu kadar paragöz, seyircisini umursamayan bir firma (WB'den bahsediyorum) bunları hak ediyor. DC WB'dan kurtulmazsa kendi kendini göz göre göre yok edecek. Her karaktere üçleme çeksin demiyorum Marvel yaptı tabii o ayrı ama, en azından bir şeyler anlasaydık bee.

Superman mevzusuna girmiyorum bile, ne güzel siyah kostümüyle gelip Steppenwolf'un yanında savaşıp iyiye geçecekti, filmin sonunda Darkseid gözükecekti. Ve güzel bir evren tasarlanacaktı, ellerine bulaştırdılar. Birisi çıkıyor, siyah kostüm yok diyor, birisi çıkıyor kesinlikle var diyor. Bir bakıyoruz kesilmiş sahne yayınlanmış orada görüyoruz. Bu WB kesinlikle başarısızlığı hak ediyor. Yinede bir ihtimal Zack Snyder filmden ayrılmak zorunda kalmasaydı (ki bazıları WB bilerek gönderdi diyor) o zaman çok daha güzel bir film görebilirdik.

Filmin sorunu, bu kadar çok olayın tek bir filmde yer alması. Marvel'in yaptığı gibi, DC Justice League filmini çıkarmadan önce her karakterin hikayesini uygun bir şekilde, teker teker anlattıktan sonra çıkarsa çok güzel olabilirdi. Superman daha ikinci filminde öldü, çok saçma. Sonra da Justice League'de geri döndü. Eminim ki gelecek DC filmlerinde de bu tür sorunlar olacak. Marvel'den örnek almaları gerekli.

The Flash'ı neden Grant Gustin oynamadı orası da ilginç.
Grant Gustin film için yeterli değil çünkü. Çoğu kişi alışmış Superman havasında Flash izlemeye, sürekli dram, Ezra'nın Flash'ı gerçek olan bence, ki daha bir sürü film, ve olay yaşayacak. Karakteri oturacak şu an biraz ''salak''.

Bunun tek suçlusu Warner Bros. Sürekli saçma kararlar alıp film zevkinin içine eden bir şirket. İlk Superman filmi gerçekten iyiydi. Bvs ilk izlediğimde herkesin verdiği tepkiyi bende vermiştim; film kopuk, neden-sonuç alakasız fakat ultimate edition izleyince vay be diyorsun keşke sinemaya bu versiyonu girseymiş. Daha oturaklı ve sağlam bir film. Warner Bros bunu çoğu filminde yapıyor. Kült olan Blade Runner filminin bile birsürü versiyonu var. Herneyse konumuza dönelim Justice League izlediğimde çok kısa geldi. Herşey bir anda olup bitti. Zack Snyder bile izlemedim filmi diyor. Uzun versiyonu yayınlandığında herşey daha net ortaya çıkacak gibi.

Sen ciddi misin? Supo çok fazla kozmik canlıya kök söktürür. Diana'nın orada dayak yemeside gerekiyordu sen Wonder Women'a bağlı kalmışsın ama çizgi roman okusaydın anlardın her şeyi. Hadi bi oku gel öyle tartışalım... En azından Superman'i ve Diana'yı araştır gel böyle kuru kuruya olmaz.

Diana döver. Yarı tanrı sonuçta. Superman pek bir gücü yok. Diananın zayıf noktası bile yok. Superman kripton kurşunu ile çok rahat öldürebilirsin. Batman planlarının arasında bulunuyor hatta. Hem diana savaşçı kanı taşıyor. Bir çok gücü var ama filmde zayıf.

DC evreni, Marvel evreniyle sinematik olarak yarışmaya çalıştı. Marvel şu an 10. yılında ama onla 3 filmle bu başarıyı yakalamak istediler, ki tek istedikleri de para. Temeli oturmamış bir evren tasarladılar, sürekli filmler iptal oldu ya da yönetmenleri değişti ki, Ben Affleck'de Batman olmayı bırakmayı düşündüğünü söyledi. Herif her yıl 10 kere bunu söylüyor. Ki baştan o gelmemeliydi, tamam çok ''badass'' bir Batman vurdumu oturtuyor (Christian Bale'e kıyasla) ama çok yaşlıydı. The Flash resmen oğlu gibi durdu filmde. Öte yandan insanları büyük beklentiye sokup, vaad edileni vermezsen böyle olur. BvS filminde yarım saat kesinti yaptılar ne oldu? Yerin dibine girdi resmen film. Ama full versiyonu yayınlanınca herkes tekrardan alkış tuttu, ki bunu da ekstra para kazanmak için yapıyorlar. Bu kadar paragöz, seyircisini umursamayan bir firma (WB'den bahsediyorum) bunları hak ediyor. DC WB'dan kurtulmazsa kendi kendini göz göre göre yok edecek. Her karaktere üçleme çeksin demiyorum Marvel yaptı tabii o ayrı ama, en azından bir şeyler anlasaydık bee.

Superman mevzusuna girmiyorum bile, ne güzel siyah kostümüyle gelip Steppenwolf'un yanında savaşıp iyiye geçecekti, filmin sonunda Darkseid gözükecekti. Ve güzel bir evren tasarlanacaktı, ellerine bulaştırdılar. Birisi çıkıyor, siyah kostüm yok diyor, birisi çıkıyor kesinlikle var diyor. Bir bakıyoruz kesilmiş sahne yayınlanmış orada görüyoruz. Bu WB kesinlikle başarısızlığı hak ediyor. Yinede bir ihtimal Zack Snyder filmden ayrılmak zorunda kalmasaydı (ki bazıları WB bilerek gönderdi diyor) o zaman çok daha güzel bir film görebilirdik.

Saten pek beğenmedim. 2 filminde de aynı senaryo ve kötü olur. Marvel filmlerine devam.

@LeViAcKeRMaN Çizgi romanlarda bu mantık içinde ilerlemez, karakterin popüleritesi ve imkanlarıyla ilerler. Ona bakılırsa Thor'un Hulk gibi beyinsiz bir canavarı yenmesi lazım (ki bu amaçla yaratılmış) sırf sinirlendikçe güçleniyor diye yapamadığı kalmadı. Aynı şey Superman karakteri içinde geçerli. Herif ciddi ciddi zincirlerle gezegenleri çekiyor ya. Diana için biraz zor sanırım bu, hatta bütün o ''tanrılar'' için bile. Birde ileride zaten kriptonite bağışıklık kazanıyor.

DC filmlerinden çok beklentim vardı benim de, Hellboy hayranıyım ve Hellboy Marvel'da ama ben bir DC severim. Marvel filmlerinin de bazılarını beğenirim. Geçen hafta Black Phanter'e gittim. Film iyiydi ama ya sinema perdesi berbattı ya da görüntü yönetmeni renklendirme ayarını yapmayı bilmiyordu. Neyse.

Adaletin Şafağı da bayağı aşağılanmıştı, Ben Affleck oynadığı için. Ben Affleck'in Batman rolünü taşıdığını düşünüyorum. Ama Christian Bale'e daha çok yakışıyor. Ulan kostümünde meme ucu olan Batman filmi vardı be. :D

Justice League filminde de yönetmen mecburen değişmiş. Adamın evladı mı ne ölmüş. Herkes rolleri ve sahneleri oynamış son kısımlar mı ne kalmış, baktılar film yarım kaldı, Henry Cavill bıyık bırakmıştı başka bir film için. Olaylar olaylar. Sakat bir film olmuş yani. Senaryo biraz tuzlu bir baklava gibi olmuş, ne bileyim işte... Anladınız.

Bazı güzel sahneleri vardı ama o bıyığı efekt ile silmişler, kimileri çok belli oluyor diyor. Dikkat edince de Superman'ın ağzında bir tuhaflık olduğu belli. WW ve diğerleri ile dövüşürken ve bazı yakın çekim sahnelerde.

Justice League'deki 25 milyon dolarlık hata: Superman'in bıyıkları

'Zenginim'' esprisi filmde azıcık da komedi olsun diye olmuş, kimisi gülüyordu, kimisi de ''neresi komik bunun'' diyordu. Bir de ''Balıklarla konuşuyormuşsun'' sahnesi vardı. Aqua ile Bat'in.

WW'nin halatı, kalkanı, kılıcı olmasa bile kolundakiler yeter. Tamamen çizgi romana uyarlayarak yapsalar filmleri nasıl olurdu bilmiyorum. Ama bayağı farklı şeyler olacağını düşünüyorum. :)

Diana'nınki doğuştan, Superman'inki de doğuştan gelen yetenek ama aralarında bana göre dağlar kadar fark var bazı konularda. Diana döver lan!

Bir bakışıyla yaktı beni o hatun. :D Gal Gadot :kalp:WW

Ekleme: Warner Bros gitsin çizgi film/animasyon çeksin, karışmasın sinema sektörüne fazla. Sonra b*ku çıkıyor filmlerin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı