K.K'nin Başdanışmanı Elçi Rudaw'a yaptığı ropörtajda CHP merkezideki Türk bayrağımızı kaldırttı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhalefetin oyunu bölen özdağ ve ince ile birlikte bu ülkede "CHP teröristleri destekliyor" algısı halka yedilirdi ki bu algının kaynağının bu konuda olduğu gibi çarpıtmalı içeriklerden bir farkı yok.

Gerçekten bu tarz partileri destekleyerek "ben milliyetçiyim" "ben atatürkçüyüm" diye takılan kişilere üzülüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazi haberler çarpıtma olabilir, bazıları gayet doğru.

Muhalefetin oyunu bölen Özdağ ve İnce ile birlikte bu ülkede ''CHP teröristleri destekliyor'' algısı halka yedilirdi ki bu algının kaynağının bu konuda olduğu gibi çarpıtmalı içeriklerden bir farkı yok.

Gerçekten bu tarz partileri destekleyerek ''ben milliyetçiyim'' ''ben Atatürkçüyüm'' diye takılan kişilere üzülüyorum.
Özdağ'ın Atatürkçü olduğuna inanan zaten Hulk'a da inanır, kendisi ülkedeki hanifi olmayanlara karşı sert tavrı olan ve hiç bir alevi tarafından sevilmeyen birisi. Bu da Atatürk'ün "Ne mutlu, Türk'üm diyene." sözüne ters düşer. Özdağ faşisttir.

Ama İnce öyle değil, İnce her kesimden aklı başında insanın görüşlerine katılabileceği ve iktidarı oy oranıyla en çok sallayan kişi. Üstelik CHP'nin kendisine yıllarca attığı kazığa rağmen. CHP'ye suçu yıkmayım da Kemal'in diyeyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazi haberler çarpıtma olabilir, bazıları gayet doğru.
Gezi Parkı ile alakalı olduğu için tutuklanan Osman Kavala'nın muhabbetine girmeye gerek yok.

Demirtaş muhabbeti ise bariz bir şekilde HDP seçmeni ile alakalı ki Demirtaş'ın terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğuna dair resmi bir dayanak olmadığı için Kılıçdaroğlu bu şekilde bir konuşma yapabiliyor.

Yine de bu ülkede çok kolay bir şekilde kandırılabilen bir ''milliyetçi'' tayfa olduğu için bu tarz açıklamaların yapılması gereksiz kalıyor ve partiye zarar veriyor.

CHP'yi karalayan arkadaşların merak ettiğim düşünceleri var. "Biz vallahi Apo'yu özledik" diyen Ahmet Kaya'nın mezarını Türkiye'ye getirmek isteyen Erdoğan'ı karalayan oldu mu hiç?

CHP kötü biliyoruz, HDP'den oy almak için taklalar atıyor biliyoruz ama aynı eleştiriyi hükümet kanadına da yapın. Aksi takdirde AKP'den yana olan ve karalama propagandası yapan insanlara dönüşüyorsunuz.

"“Ben tabii istedim ki nakli kubur yapmak suretiyle Fransa’dan alalım, burada defnini yapalım. Aile olumlu yaklaşmadı, onun için getiremedik. Yoksa o, bu toprakların insanı. Ona yapılanları, o geceyi unutmamız mümkün değil. Kusura bakmayın, bazıları kızıyor ‘Niye öyle diyorsun’ diye ama bu beyaz Türkler var ya; neler yaptılar malum. Normal zamanda ‘Ahmet Kaya şöyle, Ahmet Kaya böyle…’ Peki o gece yaptığınız ne? Neler demediler ki? Biz bir kez daha rahmet diliyoruz. Ama bizim nakli kubur teklifimiz hala masadadır.'"

CHP'yi karalayan arkadaşların merak ettiğim düşünceleri var. "Biz vallahi Apo'yu özledik" diyen Ahmet Kaya'nın mezarını Türkiye'ye getirmek isteyen Erdoğan'ı karalayan oldu mu hiç?
Evet, hatta ben oy projesi olduğunu ve kürt kesimin oyunu asla bu şekilde alamayacaklarını yazdım. Ahmet Kaya'nın ailesi çok uğraştı zamanında o mezar için, ha bence gelmeli mi? Hayır.

CHP'yi karalayan arkadaşların merak ettiğim düşünceleri var. "biz vallahi Apo'yu özledik" diyen Ahmet Kaya'nın mezarını Türkiye'ye getirmek isteyen Erdoğan'ı karalayan oldu mu hiç?

CHP ile ilgili bir konuda neden tayyibi karalamamızı istiyorsunuz onu anlayamadım. Senin nickin bir nazi generali, fikirlerinin hiçbir değeri yok farkındasın değil mi dostum? Diyelim ki biz CHP düşmanlığından gözümüz bir şey görmüyor, siz de AKP düşmanlığından bir şey göremiyorsunuz, aynı şey. Ayrıca Kemal ve Tayyip, AKP ve CHP aynı şeyler zaten. İkisinin de bu ülkeye faydası yok.

Bu arada bu yalan konu kanıtları ile birlikte Rudaw'ın terör örgütü PKK'nın değil de Barzani'nin yayın organı olduğu, konu kaynağında yer alan fotoğraftaki Türk bayraklı mekanın Elçi'nin konuşmuş olduğu mekan ile aynı olmadığı ve CHP'nin Elçi'nin sözlerini ''kişisel görüş'' olarak değerlendirdiği halde uzadıkça uzuyor ve ilginç bir şekilde raporlarıma yanıt verilmiyor ve bu yanlışlık hakkında işlem yapılmıyor.

Aynı ''yalan konu'' olayı benim başıma gelmiş olsaydı şimdiye kadar açmış olduğum konuyu sildirmiştim.

@Emre C

@xakiran öncelikle ropörtaj CHP genel merkezinde yapıldı. Aynı oda olsun veya olmasın. Burası TC'nin başkenti Ankara'da bulunan bir bina. Hatta Türkiye'de faaliyet gösteren bir siyasi partinin binasına Türk bayrağı koyulmamasını kınayamadın hala. Kişisel görüş bildirdiği haber daha sonra çıktı ki, oy kaybetmemek için olduğu aşikar. Tepki çekmeseydi onu yazar mıydı? Bence hayır.

İşinize gelmeyince yalan konu olur tabii.

CHP ile ilgili bir konuda neden tayyibi karalamamızı istiyorsunuz onu anlayamadım. Senin nickin bir nazi generali, fikirlerinin hiçbir değeri yok farkındasın değil mi dostum? Diyelim ki biz CHP düşmanlığından gözümüz bir şey görmüyor, siz de AKP düşmanlığından bir şey göremiyorsunuz, aynı şey. Ayrıca Kemal ve Tayyip, AKP ve CHP aynı şeyler zaten. İkisinin de bu ülkeye faydası yok.
Bir cahille iletişime girdiğimi çok iyi kanıtlıyorsun. Kenan Evreni'de terörist olarak falan biliyorsundur büyük ihtimal bu zekayla.

AKP'ye nefretimiz olmasın da kime olsun? 20'yi aşkın senedir bu ülkeyi ben mi yönetiyorum, AKP'mi yönetiyor? AKP'ye nefretim olmasın, CHP'ye mi olsun? AKP propagandasını bırakın, size hiçbir faydası yok. Kızgın olman gereken parti, AKP'dir. Seni 20'yi aşkın senedir yöneten kişi CHP değil, AKP.

Senin dediğine göre hareket edelim o halde. CHP en kötü parti, AKP devam etsin belki düzeliriz 2053'e kadar. Çözüm süreci, çuval olayı falan diyeceğim ama onları da bilmiyorsundur büyük ihtimal. Dil dökmeye değmez.

Bir cahille iletişime girdiğimi çok iyi kanıtlıyorsun. Kenan Evreni'de terörist olarak falan biliyorsundur büyük ihtimal bu zekayla.

AKP'ye nefretimiz olmasın da kime olsun? 20'yi aşkın senedir bu ülkeyi ben mi yönetiyorum, AKP'mi yönetiyor? AKP'ye nefretim olmasın, CHP'ye mi olsun? AKP propagandasını bırakın, size hiçbir faydası yok. Kızgın olman gereken parti, AKP'dir. Seni 20'yi aşkın senedir yöneten kişi CHP değil, AKP.

Senin dediğine göre hareket edelim o halde. CHP en kötü parti, AKP devam etsin belki düzeliriz 2053'e kadar. Çözüm süreci, çuval olayı falan diyeceğim ama onları da bilmiyorsundur büyük ihtimal. Dil dökmeye değmez.

Sen bana hala AKP'li muamelesi yapıyorsun. Bu yüzden seninle ne kadar tartışırsak tartışalım aynı muameleyi yapmaya devam edeceksin. İdrak edemediğin şey bu. Ayrıca konu Kenan Evrene ve benim cahilliğime ne ara geldi bilemedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı