Suriye'de protestocular Türk bayrağımızı yaktı

Diyorsun ya "Bizi nefrete bu adamları göndermeyen insanlar sürüklüyor" diye, ya istedikleri tam olarak buysa? Neden ortak problemler karşısında milletçe birlikte olup buna sebep olanlara karşı çıkmıyoruz?

Ülkenin birçok sorunu var gelir adaletsizliği, acımasızca alınan vergiler, buhar olan 128 milyar dolar, yolsuzluklar, demokrasinin olmaması vesaire. Hatta incirlik gibi ülke içerisinde kurulan üsler, yabancı yatırımcıların kurduğu HES'ler, Avrupa'da yasal olmayan yollarla burada altın aramaları yapan yabancılar varken ülkeyi sığınmacıların işgal ettiğini düşünmeyelim sadece.

Birlik olup nefreti doğru yerlere yöneltemedikten sonra bu problemlerden kurtulamayız kısaca.
Yahu bıçaklanma olayına bir şey diyen yok, onlarda insan *fakat* bunların %90'ı burayı benimsemişler. Buraya misafir olarak geldiler 11 yıldır uzadı artık. Kendileri artık burayı kendi devletleriymiş gibi görüyorlar. Gerçi normal onlara daha çok değer veriliyor maalesef. İşte burayı benimsediklerinde böyle saçma sapan olaylarla karşılaşıyoruz bu millet garip. İnsan misafirlikte çocuk yapar mı yahu :) e bunlar 9 tane yapıyor hepsi devlete yük. Çocuklarinida kendileri gibi yetiştiriyorlar. Savaş bitti ülkelerine dönmüyorlar. Sokağın ortasında Suriye Suriye diye bağırıyorlar. Devlette bir şey yapmıyor. Başa öyle biri geçmeliki hepsini sürgün etmeli gitmek istemeyenleride kaçakları falanda hapse atmalı. Madem bu kadar seviyorlar Türkiyeyi hapishanesinde de yaşarlar.

@Coderman128 adam mültecileri göndereceğiz diyor başka bir şey demiyor. E mültecileri gönderecek ama ekonomiye ne yapacak? Ayrıca bunları göndermek öyle kolayda değil. Birkaç yıl sürecek iş.
Suriyeliler ekonomiye yük. Ülkeden birsürü para çıkıyor. Ekonomi politikasını açıklayan parti yok ki daha zaten.

Diyorsun ya "Bizi nefrete bu adamları göndermeyen insanlar sürüklüyor" diye, ya istedikleri tam olarak buysa? Neden ortak problemler karşısında milletçe birlikte olup buna sebep olanlara karşı çıkmıyoruz?

Ülkenin birçok sorunu var gelir adaletsizliği, acımasızca alınan vergiler, buhar olan 128 milyar dolar, yolsuzluklar, demokrasinin olmaması vesaire. Hatta incirlik gibi ülke içerisinde kurulan üsler, yabancı yatırımcıların kurduğu HES'ler, Avrupa'da yasal olmayan yollarla burada altın aramaları yapan yabancılar varken ülkeyi sığınmacıların işgal ettiğini düşünmeyelim sadece.

Birlik olup nefreti doğru yerlere yöneltemedikten sonra bu problemlerden kurtulamayız kısaca.
Düşüncene saygı duyuyorum ancak Suriyeliler konusunda maalesef düşüncelerim net ve katı. Kendim sosyalist bir insan olarak söylüyorum bunları. Artık kimsenin sabredecek gücü kalmadığını düşünüyorum. Herşey o kadar berbat ki bu koyun kafalı insanlar yüzünden ülke ne hale geldi. Artık bir çeki düzen şart oldu gerçekten. Şahsen bunu güzellikle olmuyorsa zorbalıkla yapmayı tercih ederim.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE yok hocam parazit gibi bunlar. Vatandaşlık ellerinden alınsa bile yaptıkları çoğu şey gibi yine yasa dışı olarak yaşarlar. Umarım öyle olmaz ama eğer zor yollar kullanılmazsa ki kullanılması da bayağı zor, 50 yıla anca kurtuluruz veya kurtulamayız. İleride ilk savaş anında da bir fırsat arapların yaptığı gibi yeni bir devlet için isyan etmeye başlarlar. Bizim bugün onlara yapmaya utandığımız şeyleri ileride onlar bize gülerek yapacak, kimsenin haberi yok.

İşin komik kısmı bunlar kaçak giriyor doğru düzgün bakan yok. Bir iki tır yakaliyolar anca.
Bunlar Yunanistanada kaçak girmeye çalıştılar. Yunan askeri uyardı, dinlemeyince öldürdü. Yunan askeri kadar olamıyor muyuz yahu? Hadi tamam öldürmeyelim. Kamyonlarını falan alalım. Yürüye yürüye dönsünler ülkelerine.

Suriyeliler ekonomiye yük. Ülkeden birsürü para çıkıyor. Ekonomi politikasını açıklayan parti yok ki daha zaten.

Sadece onları göndermekle ekonomi düzelmez. Ekonomiyi geçtim ülkede eğitim, adalet gibi sorunlarda var ve o adamın bunlar hakkında hiçbir şey söylediğini duymadım. Tek yaptığı şey mültecileri göndereceğiz demek ve Soylu’ya sallamak. Başka bir şeyini görmedim.

Düşüncene saygı duyuyorum ancak Suriyeliler konusunda maalesef düşüncelerim net ve katı. Kendim sosyalist bir insan olarak söylüyorum bunları. Artık kimsenin sabredecek gücü kalmadığını düşünüyorum. Herşey o kadar berbat ki bu koyun kafalı insanlar yüzünden ülke ne hale geldi. Artık bir çeki düzen şart oldu gerçekten.
Ben de bunu diyorum zaten. Toplumsal olarak kimsenin sabrı kalmadı. Ne ekonomik açıdan ne de diğer şeyler açısından bu kadar sığınmacıyı kaldırmıyor bu ülke. Sayıları o kadar fazla ki geri gönderme planları dahi başarısız olabilir. Bu yüzden mutlaka bir ikinci plan olmalı, olması zorunda. Ama o ikinci plan ne Ümit Özdağ'da ne de başka siyasiler de var.

Önceki söylediklerimi tekrar edeceğim. Bu ülkede uzunca yıldır gelir adaletsizliği var, acımasızca alınan vergiler var, çok kötü ekonomi politikaları var ama bunca yıldır kimse sesini çıkarmadı buna. Ve şu an milletin sabrı kalmadığı noktada artık bir şeylere sesimizi mutlaka çıkarmalıyız, şu anda çıkartamıyorsak daha hiç çıkartamayız. Çünkü şu anda hepimizi ortak bir noktada toplayan problemlerimiz var, bunu değerlendirmek önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı