Kablonet 100 Mbps Sınırsız Deneyimi

• Konuyu başlatan Tim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 3B
Merhaba,

3 ay kadar başka internet servis sağlayıcısı kullandıktan sonra yeniden Kablonet'e döndüm ve abone olurken merak edenler için deneyimimi aktarmak istedim. Daha öncesinden de zaten 4-5 sene kadar kullanıyordum. :)

Başvuru:​

11.03.2021 tarihinde akşam saatlerinde internetten 100 Mbps paketine başvurdum ve başvurumdan 30 saniye sonra arandım. Talebimi ve istediğim paketi aldılar.

Kurulum ve Aktivasyon:​

Ertesi gün Turksat çalışanları aradı ve müsait miyim diye sordular. Apartmandan dairedeki ayırıcıya kadar kurulumunu Turksat halleti. Ayırıcıdan aynı şekilde televizyona ve modeme olan kabloları ve kroşeleri de onlar halleti. Dünyanın en iyi kurulumuna sahipler diyebilirim.

Aktivasyon da aynı şekilde saniyeler içerisinde halledildi.

Cihazlar:​

Modem olarak Infinity 401 ve televizyon için de i-KUTU verildi.

Modemin özellikleri şurada:

5 GHz üzerinden kablosuz olarak 100 Mbps'i rahatlıkla verebiliyor.

i-KUTU özellikleri de burada:

Belirli özelliklerin kullanılabilmesi için internete bağlanması gerekiyor. Modeminiz farklı bir oda ise Ethernet kablosu çekilmesi gerekli yani.

Hız Testleri:​

Ethernet kablosu ile masaüstü bilgisayardan yapılan test:

kablolu.png

5 GHz üzerinden masaüstü bilgisayarda yapılan test:

5ghz.png

Ping Testleri:​

vie.valve.net için test:

valvenet.png

Rainbow Six: Siege için test:

Tom Clancy's Rainbow Six  Siege Ping Kablonet.png

Valorant için test:

Valorant Ping Kablonet.png

Müşteri Hizmetleri:​

Müşteri hizmetlerini arayarak ya da site ve mobil uygulama üzerinden arıza kaydı bırakabiliyorsunuz. Kayıt bıraktığınızda birkaç saat içerisinde sorununuzu halletmiş oluyorlar. En hızlı müşteri hizmetlerine sahipler diyebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba,

3 ay kadar başka internet servis sağlayıcısı kullandıktan sonra tekrardan Kablonet'e döndüm ve abone olurken merak edenler için deneyimimi aktarmak istedim. Daha öncesinden de zaten 4-5 sene kadar kullanıyordum. :)

Başvuru:​

11.03.2021 tarihinde akşam saatlerinde internetten 100 Mbps paketine başvurdum ve başvurumdan 30 saniye sonra arandım. Talebimi ve istediğim paketi aldılar.

Kurulum ve Aktivasyon:​

Ertesi gün Türksat çalışanları aradı ve müsait miyim diye sordular. Apartmandan dairedeki ayırıcıya kadar kurulumunu Türksat halleti. Ayırıcıdan aynı şekilde televizyona ve modeme olan kabloları ve kroşeleri de onlar halleti. Dünyanın en iyi kurulumuna sahipler diyebilirim.

Aktivasyon da aynı şekilde saniyeler içerisinde halledildi.

Cihazlar:​

Modem olarak Infinity 401 ve televizyon için de i-KUTU verildi.

Modemin özellikleri şurada:

5 GHz üzerinden kablosuz olarak 100 Mbps'i rahatlıkla verebiliyor.

İ-KUTU özellikleri de burada:

Belirli özelliklerin kullanılabilmesi için internete bağlanması gerekiyor. Modeminiz farklı bir oda ise Ethernet kablosu çekilmesi gerekli yani.

Hız Testleri:​

Ethernet kablosu ile masaüstü bilgisayardan yapılan test:

Eki Görüntüle 918783

5 GHz üzerinden masaüstü bilgisayarda yapılan test:

Eki Görüntüle 918787

Ping Testleri:​

vie.valve.net için test:

Eki Görüntüle 918791

Konuya daha sonra çekim gücü, daha fazla ping testi gibi eklemeler yapacağım. :)

Dediğiniz gibi kurulum ekibi işini güzel yapıyor, akşam saat 20.40'ta TV'de sorun olduğu için aradık, 30 dk. içinde ekip gelip sorunu halletti. Cidden arıza ekip güzel çalışıyor.

Aşağıdaki Turksat Kablo kutusunu değiştirip yeni fiber kablo çektiler ve ping değerleri daha da iyileşti. :)

Rainbow Six: Siege oynarken 45 ms civarında geziyor. Valorant'ta da 22-23 ms yerine 17-19 ms arası geziyor. Konunu ana mesajına görüntülerini ekledim.

@Tim Hâlâ önerir misiniz? Benim de Kablonet altyapım var en fazla 100 destekliyor. 100 Mbps 20 upload paketini almayı düşünüyorum.

@509401 2 ay önce 200/25 mbps fiber paketini 216 liraya yaptırdım. Gayet de memnunum, hız testlerinde 198-200 mbps veriyor. TT zaten absürt fiyatlar sunuyor. Beni aradıklarında yanlış hatırlamıyorsam 16 mbps için 180 küsür lira istemişlerdi. 200/25 kablonet kullandığımı, fiyatlarının gereksiz pahalı olduğunu söylediğimde Türkiye'nin hiçbir yerinde böyle altyapı olmadığını, bir yanlışım olduğunu iddia etmişlerdi. O zaman 1000 mbps hızı nasıl verdiklerini sorarak konuyu büyütmek istememiştim ama 10-15 dakika kadar arkadaşı ikna etmeye çalışmıştım😀😀.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı