Kablonet 100'ünüzü Güldüren Kampanya nasıldır?

Bende ayırmak isdedim ama ücretlendirme yapdılar iptal ettirdim.

Merhaba, kablonet bağlatmayı düşünüyorum. 100 mbps destekliyor. Tv salonda, modem ise başka bir odada olacak. Modem in olacağı odada net bağlantısı yok o odaya hattı nasıl çekecekler , delme işlemi mi olacak? ayırmak ücretli midir yada delme filan...

Ayrıca biraz araştırma yaptım. Kablotv bağlayınca normal merkezi sistem uydu yayını açılmıyormuş. Uydu yayınını kullanabilmek için (mutfaktaki tv için) combiner ve splitter kullanmak gerekiyormuş. (2 tane) bu linkteki yeterli midir? Bunlar uygun değilse uygun olan aparatları n linkini atabilir misiniz lütfen..

Ve kablonetten gelen arkadaşlar yüksek mebla ile satıp bu combinerı takıyormuş doğru mudur? çok soru oldu kusura bakmayın :D
@safaksahin

Son düzenleme:
Kablonet kablosu evin içine kadar geliyor mu ? Yoksa dışarda bir yerde mi? Eğer dışardan geliyorsa delme işlemi yaparlar. Sen nasıl istersen nerden istersen orda delme yapıp kabloyu döşüyorlar. Yeni bina ise duvar içinde belki kablo kanallarınız vardır ordan görünmedende geçirebilirler.
Bizim çatıda merkezi sistem vardı kablolar ordan geliyor ve direk Benim odadan salona gidiyordu. Benim odadaki kabloyu kesip ucuna senin üstte attığın tek gelişi çift yapan aparattan taktı. Bir ucu modeme bir ucu TV ye bağlı kullanıyorum kurulum 2 dk sürmedi yani anlayacağın. Ücret flanda almadılar ekstra. Senin istediğin kadar kablo kesip modeme yetiştiriryor.
2. bir TV kullanmak için ikinci bir onların uydu alıcıdan daha alman lazım flan dedi bana. Direk kablodan ben çekersem ne olur dediğimde sadece karasal 3-5 kanalın olduğu HD olmayan TV olur dedi çünkü kablolu TV kanalları uydu alıcıdaki KART ile alakalıymış.

Arkadaşlar Kablonet şu paketi kullanan var mı acaba? İnternet hızından memnunlar mı? Verdikleri modem nasıl?

Kablo TV nasıl kanal sayısı ve görüntü kalitesi iyi mi kurulum uzun sürermi teknik destek nasıl bilgi verirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 448765

Ya da 15TL fark ile şöyle bir paket var Hepsi bir arada diye. Şu an kullandığımız telefon No sabit kalıyor dimi bu pakete geçilince?

Kablonet kullanıp memnun olmayan var mı acaba? Akıllı sınırsız tarife 19: 00-00: 00 arası hız olarak üzer mi?

Eki Görüntüle 448768
Bunu birkaç konuda da paylaştım Uydunet kullan hiç bir sorunla karşılaşmazsın

Kablonet kablosu evin içine kadar geliyor mu ? Yoksa dışarda bir yerde mi? Eğer dışardan geliyorsa delme işlemi yaparlar. Sen nasıl istersen nerden istersen orda delme yapıp kabloyu döşüyorlar. Yeni bina ise duvar içinde belki kablo kanallarınız vardır ordan görünmedende geçirebilirler.
Bizim çatıda merkezi sistem vardı kablolar ordan geliyor ve direk Benim odadan salona gidiyordu. Benim odadaki kabloyu kesip ucuna senin üstte attığın tek gelişi çift yapan aparattan taktı. Bir ucu modeme bir ucu TV ye bağlı kullanıyorum kurulum 2 dk sürmedi yani anlayacağın. Ücret flanda almadılar ekstra. Senin istediğin kadar kablo kesip modeme yetiştiriryor.
2. bir TV kullanmak için ikinci bir onların uydu alıcıdan daha alman lazım flan dedi bana. Direk kablodan ben çekersem ne olur dediğimde sadece karasal 3-5 kanalın olduğu HD olmayan TV olur dedi çünkü kablolu TV kanalları uydu alıcıdaki KART ile alakalıymış.

kablonet binada var ve çatı katına kurulmuş. Bina daha 3 yaşında yeni. Bilgi için teşekkürler. Artık şansımıza kalmış.

şikayetvar da yanlış hatırlamıyorsam servis o aparatlar için toplamda 240 tl istemiş ondan şaşırdım, sordum. merkezi sistem uydu kanallarını kullanabilmek için bu aparatları kullanıp istenildiği gibi başka tv de merkezi uydu kullanılabiliyormuş. yapan deneyen var mı diye sordum. teşekkürler.

şikayetvar da yanlış hatırlamıyorsam servis o aparatlar için toplamda 240 tl istemiş ondan şaşırdım, sordum. merkezi sistem uydu kanallarını kullanabilmek için bu aparatları kullanıp istenildiği gibi başka tv de merkezi uydu kullanılabiliyormuş. yapan deneyen var mı diye sordum. teşekkürler.
Kampanyanın aldında herşey ücretsiz görünüyor. Ama kurulumu yaptırıp iptal veya taahütünü bozma yaptılarsa kurulum ücreti adı altında 240 TL ceza ödemiş olabilirler.
Kuruluma geldiklerinde tekrar çalışanlara sorarsın. Ama bana uydu alıcı olmadan olmaz gibi geldi.
1573735390409.png

Ben bu tarifeyi kullanıyorum. Ağır indirme yapacağım zaman gündüz veya gece yapıyorum akşam vaktinde ise 25mbit normal kullanımda arasındaki farkı hissettirmiyor. İndirme yaptığınız vakit anlıyorsunuz sadece. Aldığım hız 94 ile 96mbit oluyor gündüz ve gece. Akşam zaten direk 25mbit.
Verdikleri modem kablolu bağlantıda gayet iyi. Kablosuz olarak havalar ısındığı zaman biraz fazla cihaza hizmet veremiyor bir kaç günde bir resetlemek istiyor.
Ben genel olarak memnunum. Fakat evinizde fazla kablosuz cihaz var ise kablosuz router kullanılmasını öneririm. Fazla cihazdan kastım 10 veya daha fazla kablosuz cihaz.
Telefonda kaç hız alıyorsunuz acaba?

Benim modem 5-6 yıllık belki daha eski ve çok dandik. Öyle bile modeme 2 duvar 1 dolap ardındaki odamdan 70 Mbps down ve 5.2 Mbps up hızları alabiliyorum. Ethernet ile bağlı PC testini de atayım buyrun şimdi yaptım;
Eki Görüntüle 480712
Benim değerlerim de böyle ping genelde 8 çıkıyor ve 98 Mbps gördüğünü biliyorum düşünenlere şiddetle tavsiye ederim. Bu arada konu eski ama yardımcı olur belki.

Benim değerlerim de böyle ping genelde 8 çıkıyor ve 98 Mbps gördüğünü biliyorum düşünenlere şiddetle tavsiye ederim. Bu arada konu eski ama yardımcı olur belki.
Aynen öyle. Ben 1 yıldan fazla oldu sanırım geçeli ve memnunum (tarifeye). 10 yıla yakın süredir Kablonet kullanıyorum ve memnunum. Tarifeye geçerken yeni hiçbir şey almadığım ve mevcut müşteri olduğum için sanırım 75TL ödüyorum ve 2 yıl taahhüt verdim. Yarısındayım sanırım taahhütün. Oyunlar olsun ve akşam 19:00-00:00 arası dışında indirmelerim olsun çok komik fiyata çok iyi kalite alıyorum diyebilirim. Eskiden zaten 7/24 hızım 25Mbps idi. Taahhütüm bitmişti 2018 sonlarında doğru ve bu kampanyayı görüp taahhütü biten 25Mbps hızımdan 100Güldüren'e geçtim ve günün 19 saati Türkiye ortalamasının çok üstünde 100Mbps stabil hızı alıyorum. Bence kendi altyapısını kullanan köklü bir firma da olduğundan pek rakip göremiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı