Kaç yılda bir bilgisayar değiştirilmeli?

Benim ailem de hep öyle bende öyleyim 12 senelik salon masasını çalışma masası yaptım ve gayet mutluyum yetiyor bana öyle 4-5 bin tl vermeye gerek yok salon masası oldu çalışma masası israf iyi bir şey değil.

Aldığım kişi değil kuzenime toplattım o söyledi. 3-4 yıl rahat götürür ama 5-6 yıl sonra low ayarlarda oynamaya başlarsın dedi.
5-6 yıl sonra uygun ekran kartı alırsın 15 senede götürürür emin ol.

Hocam Pentium 1.80 Ghz Dual Intel HD Graphics SSD+HDD 2 GB 333 Mhz RAM ile 5 yıldır idare ediyorum bence siz 100 sene yaşatırsınız onu.

Günümüzde hala 1050 Ti kullananlar var diyorsunuz ona rağmen 9 yıllık bir laptop ile GT750M kullanıyorum 1050 Ti bile benim için bir nimet.

Eğer para olarak sıkıntınız yoksa bence 3 veya 3.5 yılda bir değiştirilmeli. Bilgisayarlar genelde 3 yıldan sonra yavaşlamaya başlıyor çünkü. Para konusunda sıkıntı varsa bilgisayarınız "Abi ne olur artık beni çöpe at yeter yalvarırım" diyene kadar kullanın :D

Hocam böyle bir konu açtığına göre bence yanlış bir bakış açısı ile yaklaşıyorsun. Elindeki sistem, seni tatmin eder düzeyde işini gördüğü sürece yenisini almak saçma olur. Fikrimi de belirtmiş oldum aynı zamanda.

2 aylık bir bilgisayarım var ve kaç yılda bir değiştiriceğimi bilmiyorum. Her 1-2 yılda bir değiştirecek kadar durumumda yok. Kaç yılda bir değiştirmeliyim?
RTX 2060 6 GB.
i3 10105.
1TB SATA SSD.
16 GB RAM.
Sistemin taş gibi uzun süre kullanabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda işlemci değiştirip güncel oyun vb. şeyleri güzel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hocam 10 yıl sonra 2060 bugünkü GTX 500 serisi gibi olacaktır. Tabii son 6 yolda GTX 1000 serisinden 4000 serisine geçtiğimizi varsayarsak bu hızla 2030 larda GTX 500 serisinden bile kötü olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı