Matematiğe kafam basmıyor

Soru tiplerini öğrenmek çok işe yarar diyor hocalar. Yeni nesil sorularda pek böyle bir şey olmasa da...

Dostlar selam. Bu sene mezuna kaldım ne yazık ki. Dijital oyun tasarımı bölümü istiyorum, zaten oyun vs. yapıyorum. Bazılarınız biliyor beni :) Bu sene bir üniversitede bu bölümü kazandım, fakat üniversiteyi beğenmediğim içi bir sene daha çalışma kararı aldım.

Sorun şu ki, matematiğe cidden kafam basmıyor. Hani oyun yaparken yazdığım kodlar soyuttan somuta geçiş yaptığı için, az çok anlıyordum yazılım matematiğinden. Fakat okul matematiği tamamen soyut. Fizik ve biyoloji gibi somut derslerim gayet iyiyken, matematik ve kimya derslerim yerlerde. Soyut zekam çok iyi çalışmıyor. Cidden azap gibi matematik yapmaya çalışmak benim için. Bir soru anlatılıyor anlıyorum, sonraki soruya geçince kafam yine duruyor.

Dershaneye gidiyorum, ve ailemin parasını, geleceğimi, hayallerimi çöpe atmak istemiyorum. Benim gibi matematikte zorlanıp sonradan bu işi çözmüş arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Nasıl bir yol izlemem lazım, kitap öneriniz, YouTube kana öneriniz vs. var mı? Her türlü yardıma açığım. Teşekkürler :)
Ders çalışmak değil yeni şeyler öğrenmek olarak gör, her bilginin bir değeri vardır. Kendini zorla yaparsın, işkence olarak görme ve "Ben yapamıyorum, limitim bu." kafasına girme. Bu kafadaysan ilerleyemezsin.

Büyük ihtimal temel matematikte eksikliğin var. Sıfır Matematik tarzı kitaplar var, bu kitapların soruları en temelden başlıyor. Bunlardan alabilirsin. TYT matematik soruları çöz.

Yeni konular

Geri
Yukarı