Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evde PC, PS5 ve devasa bir kütüphane var. Fakat ben sosyal bir insanım. Haftada 2-3 kez dışarı çıkmazsam bunalıyorum. Şu 1 yıldır psikolojik olarak geldiğim noktayı tahmin bile edemezsiniz. Madem sağlık sağlık diyip duruyorsunuz. Psikolojinin bozulması çok mu sağlıklı?
Sosyaleşme dediği de AVM ya da nefes alacak yer olmayan caddelerde dolaşmak.

Mesleğimi 6 senedir yapıyorum. Yurtiçi, yurtdışı tecrübem var. O çok yerli ve milli projelerde çalıştım, çalışıyorum. Allah'a şükür gelirim iyi. Borsadan ek gelirim var.

Evde PC, PS5 ve devasa bir kütüphane var. Fakat ben sosyal bir insanım. Haftada 2-3 kez dışarı çıkmazsam bunalıyorum. Şu 1 yıldır psikolojik olarak geldiğim noktayı tahmin bile edemezsiniz. Madem sağlık sağlık diyip duruyorsunuz. Psikolojinin bozulması çok mu sağlıklı?

Ancak asıl önemli olan. Öldürme oranı %0.02 olan bir virüs için bu totliter rejime nasıl bir güç verdiğinizi göremiyor oluşunuz.

Avrupa'da korkunç eylemler var. Çünkü onlar demokratik haklarını savaşarak, isyan ederek aldılar. Bizde tam tersi oldu. Kafamıza vura vura getirdiler.

Protesto kültürümüz yok, biatçıyız, devleti kutsallaştırmışız. Ana akım ne derse o doğru diğerleri komplo teorisyeni olmuş.

Sana maskenin bırak faydalı, zararlı olduğunu söyleyen 20 tane prof atarım. Onların senin gözünde niye itibarı yok? Bilgin ne? Bilim insanı mısın? Yok! Çünkü devletler böyle istiyor. Onlar doğrudur diyorsunuz.

Gelecek nesillere ve kendinize iğrenç birşey yapıyorsunuz.
Ben ailem için endişeliyim o yüzden maske takmanı istiyorum yoksa umurunda değil ama sizler beni Hitler ilan ettiniz.
Evet biraz bencilim ama annemin iyiliğini istememin nesi yanlış.

Dostum öldürücülüğü eskisi kadar fazla değil. Ayrıca onlarca yasak diğer ülkelerde niye yok? Bizdeki korona farklı mı? Hapisteki adamdan hiçbir farkın yok. İsteyen çıkar isteyen çıkmaz. İsteyen takar isteyen takmaz. Bunlara karışılması özgürlüğün ihlalidir. Kimsenin hakkı da yoktur.

Düzgün oksijen alamıyorsun, petrolden yapılmış bir maskeyi günboyu takıyorsun. Yüzlerce profesör bunun çoğu kişi için koronadan daha zararlı olduğunu söylüyor. Fazla dar düşünüyorsunuz. Sanırsam pandemi sonrası ve öncesi hayatı aynı olanlardansınız.
MADDE 23. — Herkes, yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir. Yerleşme hürriyeti, suç işlenmesini önlemek, sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek ve kamu mallarını korumak; Seyahat hürriyeti, suç soruşturma ve kovuşturması sebebiyle ve suç işlenmesini önlemek; amaçlarıyla kanunla sınırlanabilir. Vatandaşın yurt dışına çıkma hürriyeti, ancak vatandaşlık ödevi ya da ceza soruşturması veya kovuşturması gereği sınırlanabilir. Vatandaş sınır dışı edilemez ve yurda girme hakkından yoksun bırakılamaz.

Ancak şu da var.

VIL Düşünce ve kanaat hürriyeti MADDE 25. — Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebep ve amaçla olursa olsun, kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Bu da var.
MADDE 26. — Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon veya sinema yoluyla yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir. Bu hürriyetlerin kullanılması, suçların önlenmesi, suçluların cezalandırılması, devlet sırrı olarak usulünce belirtilmiş bilgilerin açıklanmaması, başkalarının şöhret veya haklarının, özel ve aile hayatlarının yahut kanunun öngördüğü meslek sırlarının korunması, yargılama görevinin gereğine uygun olarak yerine getirilmesi amaçlarıyla sınırlanabilir. Haber ve düşünceleri yayma araçlarının kullanılmasına ilişkin düzenleyici hükümler, bunların yayımım engellememek kaydıyla, düşünceyi açıklama ve yayma hürriyetinin sınırlanması sayılmaz.

Madde 25 ve 26'ya göre düşünceniz yüzünden sizi kınayamam lakin ''T.C Anayasasına'' göre devlet belirli şartlar altında sokağa çıkma yasağı ilan edebilir o durumlardan bir tanesi de şudur:

Salgın hastalıkların engellenmesi.

Eğer ki Avrupa Birliği ülkesi olsaydık haklı olurdunuz lakin biz Almanya veya Hollanda gibi bir Avrupa Birliği ülkesi değiliz.Türkiye, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı (UN-HABITAT), Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) gibi birliklere üyedir.

Avrupa Birliğine girmediğimiz sürece Avrupa Birliğindeki ülkelerin salgını nasıl kontrol ettiği ''bizi ilgilendirmez''.Galiba haklısınız keşke gelmeseymişsiniz.Hollanda ekonomik ve çoğu durumda bizden üstün.

Umarım olayı anlatabilmişimdir.

Mesleğimi 6 senedir yapıyorum. Yurtiçi, yurtdışı tecrübem var. O çok yerli ve milli projelerde çalıştım, çalışıyorum. Allah'a şükür gelirim iyi. Borsadan ek gelirim var.
6 senedir bu işi yaptığınızı düşünürsek, lise mezunu oluyorsunuz. Açıklayın 24 yaşınızda nasıl bu başarıya ve mesleğe ulaştınız?
Dışarı çıkamazsın diyen yok, git Macfite yazıl spor yap. AVM'lerde açılıyor.
Ancak asıl önemli olan. Öldürme oranı %0.02 olan bir virüs için bu totliter rejime nasıl bir güç verdiğinizi göremiyor oluşunuz.
Öldürme oranı değil, hızlı yayılan bir virüs.
Avrupa'da korkunç eylemler var. Çünkü onlar demokratik haklarını savaşarak, isyan ederek aldılar. Bizde tam tersi oldu. Kafamıza vura vura getirdiler.

Protesto kültürümüz yok, biatçıyız, devleti kutsallaştırmışız. Ana akım ne derse o doğru diğerleri komplo
Bu dediklerine katılıyorum.
teorisyeni olmuş.

Sana maskenin bırak faydalı, zararlı olduğunu söyleyen 20 tane prof atarım. Onların senin gözünde niye itibarı yok? Bilgin ne? Bilim insanı mısın? Yok! Çünkü devletler böyle istiyor. Onlar doğrudur diyorsunuz.

Gelecek nesillere ve kendinize iğrenç birşey yapıyorsunuz.
Bunu değerlendireceğim.

Sosyaleşme dediği de AVM ya da nefes alacak yer olmayan caddelerde dolaşmak.
Hayırdır tanıyor musun beni? Adımı sanımı ne yaptığımı, kim olduğumu? Ne biliyorsun benim hakkımda? Vahiy mi geliyor sana. Bir yerlerin sıkışınca kendi acınası hayatını millete mi yakıştırıyorsun yoksa

Koca bir metin yazmışım. Takıldığı nokta bu. Yaptığı eleştiride bu. Çapın belli. Türkiye yaşanmaz bir ülkeyse sebebi uzaklarda aramayın. Daha çok sürtersiniz bu burunları. Koca sistem eleştirisine verdiği cevaba bak. Sitede bu kadar lümpen olduğunu bilsem inan açmazdım bu konuyu.
İkimizde benciliz.
Bencillik iyidir. Aptalca olanı ise kötücül

Mmh, bana bakın karşımdakine boş yere hakaret ediyorum. Evet toxicim nereden anladın?

İroniydi hocam.

Öyle olmasını umuyordum bir an cevap vermek istemedim açıkcası senin dediğin tarzda insanlar var yani gerçek bunlar bu kafalar ondan onlara cevap yetiştirmek imkasnız kusura bakma her olayı ciddiye alıyoruz mecburen :D

Hayırdır tanıyor musun beni? Adımı sanımı ne yaptığımı, kim olduğumu? Ne biliyorsun benim hakkımda? Vahiy mi geliyor sana. Bir yerlerin sıkışınca kendi acınası hayatını millete mi yakıştırıyorsun yoksa
Acınası hayatım mı? Ben hayatımdan memnunum. Sizin gibi "Dışarı çıkmalıyım! Maske zararlı! Özgürlük!" demiyorum en azından. Ben evinde oturan ve bundan da mutlu olan bir insanım. Halimden de memnunum. Sizin gibi cahil olmadığım için arada Allah'a şükrediyorum.

Ben ailem için endişeliyim o yüzden maske takmanı istiyorum yoksa umurunda değil ama sizler beni hitler ilan ettiniz.
Evet biraz bencilim ama annemin iyiliğini istememin nesi yanlış.

Yazmayayım yazmayayım diyorum ama az önce "o senin zayıflığın" yazdınız. Cidden garipsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı