Kafe nasıl açılır?

Arkadaşlar 2000 TL ile kafe kuramayacağımın farkındayım orada yazmıştım zaten parayı katlıyacağım diye neden kimse görmemiş?
2000 TL'yi 10 katta katlasınız 100 katta katlasanız pek yeterli olmuyor ki zaten 100'ü geçtim 10 katlasan şükret ama o da zor. İmkansız değil fakat çok zaman alır ve çok sağlam adımlar atmalısınız ve asıl etken şans.

Arkadaşlar kafe açmak istiyorum ama sermayem yok. Elimde 2000 TL bir para var bununla dolar, euro, hisse alıp katlamak istiyorum. Mekanın aşırı lüks olmasına gerek yok. 2 çalışan olacak başlangıç için. Hesapladım aylık 100.000 TL kar oranı var. Ne kadar sermaye gerektirir? Dediğim gibi çok kötü olmasın aşırı güzel de olmasın idare eder seviyede.
500 Bin üzerinde sermaye gerekir. Ayrıca 2 kişi idare etmek zor.

Yok artık hocam 500.000 nedir lüks istemiyorum.
İstediğin kadar lüks isteme. Eğer tatmin etmeyen sistemlerin yoksa neden müşteriler seni tercih etsin? Eğer para kazanmak istiyorsan müşterilere hitap etmek zorundasın. Bunları laf olsun diye söylemiyorum. İstanbul'da internet kafe açan arkadaşlarımın anlattıklarına göre söylüyorum. Senin düşündüğün gibi işleten kafelerden çok müşteri çektiler ve Covid ile birlikte neredeyse hepsi kapandı. Ama arkadaşımın bir tanesi 2. şubesini açtı. Bir tanesi ise yakın zamanda 2. şubesini açacak.

Arkadaşlar 2000 TL ile kafe kuramayacağımın farkındayım orada yazmıştım zaten parayı katlıyacağım diye neden kimse görmemiş?

Görüyoruz hocam görüyoruz. 🥶
Ama sizin görmediğiniz koşulları ve gerçekliği gördüğümüz için size "olmaz" diyoruz. :)

Ticaret yapmak için ilk etapta büyük sermaye gerekir. 🤯

Zaten bir sürü evrak işleri onay vb. Rahat 100 bin gidiyor. Bir kafeye gidip yöneticisi ile konuşun siz en iyisi... :)

Hayırlı hayaller hocacığım. 🤌🏼

Görüyoruz hocam görüyoruz. 🥶
Ama sizin görmediğiniz koşulları ve gerçekliği gördüğümüz için size "olmaz" diyoruz. :)

Ticaret yapmak için ilk etapta büyük sermaye gerekir. 🤯

Zaten bir sürü evrak işleri onay vb. rahat 100 bin gidiyor. Bir kafeye gidip yöneticisi ile konuşun siz en iyisi... :)

Hayırlı hayaller hocacığım. 🤌🏼

Biraz hayalperest biriyim evet ama yine de denemek istiyorum en kötü ihtimalle tecrübe kazanmış olurum.

Biraz hayalperest biriyim evet ama yine de denemek istiyorum en kötü ihtimalle tecrübe kazanmış olurum.

Değerli hayalperest hocam, ✍️
Elbette hayallerimizin peşinden gitmek ivedilikle tavsiye edilecek bir senaryo olup, şahsımızı başarıya götürebilecek bir patikadır. ☝🏼
Bu hususta yanlış anlaşılmak istemem.

Lakin gerçekler çerçevesinde bakıldığı zaman daha önünüzde gidilmesi gereken uzun ve bol ışıklı bir patika mevcut. :)

Dilerim ileride hayal ettiğiniz ve istediğiniz mesleği icraat ederek bu ülkeye zenginlik katar, başka insanlara da iş imkanı sağlarsınız. O vakte kadar kendinizi geliştirmeye ve dediğiniz gibi deneyebileceğiniz başka işlere adım atmanız istatistiki açıdan sizi geliştirecektir. 🤌🏼

Ancak dediğim gibi şuanki birikmiş havuzunuz az olduğu için ne yaparsanız yapın yeterli sayılara ulaşmanız imkansızdır. Pes etmeden devam edin hocam. ☝🏼

Üstat ne demiş?
"Hayallerim oldu gerçekleşemeyecek, gerçeklerim oldu hayalleşemeyecek." ☝🏼

Saygılarımla. 🌹

Geri
Yukarı