Kafein hapının bulantıya sebep olması

Vusal Huseynov

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12450H RTX3060 Laptop 16Gb
ASUS TUF DASH F15
Merhaba ben 18 yaşındayım (boy/1.70) Ağustos ayında spora başladım 100 kilodan 87 kiloya 2 ayda düştüm sonraki aylarda 87 kiloda takılı kaldım 1 ay falan önce kafein tablet kullanmaya başladım ve şu an nihayet 84 kiloya ine bildim ilk 20 gün haftada 3 kez kafein alıp spora gidiyordum (1tablet) son 10-14 gündür haftada 6 kez almaya başladım(Ağustos'tan beri haftada 6 gün spora gidiyorum ) (üniversite vizeler vs çok yoruyor enerjim kalmıyor) ve bulantılar başladı bu zamanla geçer mi? (3 gündür bulantı var)

Ben günde 6 adet alıyorsunuz diye okudum başta. Kafeine ara verin geçer bulantılar. Bilinen yan etkisi zaten kafeinin. Ayrıca bol bol su için ve çay,kahve tüketmeyin aynı gün. Zaten sürekli kafein alınca vucutta kafein toleransı artıyor. Etkisiz gelmeye başlar. Ara verin sonra tekrar başlarsınız. Bende spor yaptığım zamanlar özellikle 200 mg kafein barındıran termojenik içeçek içtiğim oldu. Arada sıra bana da yapıyordu bulantı. Ara verince geçiyordu.

Ben günde 6 adet alıyorsunuz diye okudum başta. Kafeine ara verin geçer bulantılar. Bilinen yan etkisi zaten kafeinin. Ayrıca bol bol su için ve çay, kahve tüketmeyin aynı gün. Zaten sürekli kafein alınca vucutta kafein toleransı artıyor. Etkisiz gelmeye başlar. Ara verin sonra tekrar başlarsınız. Bende spor yaptığım zamanlar özellikle 200 mg kafein barındıran termojenik içeçek içtiğim oldu. Arada sıra bana da yapıyordu bulantı. Ara verince geçiyordu.

Tamam teşekkürler.

Geri
Yukarı