Kafeini bırakırken baş ağrısı nasıl başa çıkılır?

Odios01

Hectopat
Merhaba. Öncelikle biraz uzun yazacağım kusura bakmayın. Kahveyi aşırı seven birisi olarak neredeyse 1.5 yıldır kafein tüketiyorum. Arada 1 hafta ara verdiğim oldu, 2-3 gün ara verdiğim oldu. Hepsinde de baş ağrısıyla karşılaştım ilk 2-3 gün boyunca. Şimdi tekrardan en azından bir süreliğine ara vermek istiyorum, dün hiç içmedim ve klasik yorgunluk, baş ağrısı, odaklanamama gibi semptomlar oldu. Yorgunluk falan neyse zaten sürekli yorgun olduğumdan yorgunluk sıkıntı değil ama beni en çok rahatsız eden (ve herkesi rahatsız eden) yoğun baş ağrısı. Okulda sıkıntı yaratıyor bir de sınav haftasındayken aşırı sıkıntı oluyor benim için. Genel olarak ilaç içmeden bu baş ağrısını nasıl hafifletebilirim okuldayken? Daha düşük kafein almakta çok işe yaramıyor gibi, kademeli olarak azaltmakta çok işe yaramıyor yani kısaca. Sizce cuma son kahveyi içip, hafta sonu mu bırakmalıyım yoksa bu baş ağrısını doğal yollarla hafifletebilirsem yarın da bırakabilirim. 16 yaşındayım.

Tabiki tavsiyemiz sınav haftasında bu işe bulaşma ama bünye bikere alıştığı için baş ağrısı yapar normaldir çok takılma sakız falan çiğne fazla ağrıkesici içme

Tabiki tavsiyemiz sınav haftasında bu işe bulaşma ama bünye bikere alıştığı için baş ağrısı yapar normaldir çok takılma sakız falan çiğne fazla ağrıkesici içme
Hafif baş ağrısı yine çekiliyor da kafeini bıraktıktan sonra ki gün ayılamama, aşırı baş ağrısı çok sıkıntı yaratıyor. Dediğiniz gibi en azından 2 gün daha devam ediyim, hem zaten günde 1 bardak, maksimum 2 bardak tükettiğimden çok bir zararını görmüyorum. Sonra zaten haftaya pazartesi seçimlerden dolayı tatil okullar, hafta sonuyla beraber 3 gün ara vereyim zaten 4. gün de vücudum iyice alışır. Çok fazla ağrı kesici kullanmayı seven birisi değilim o yüzden genelde dayanabildiğim kadar dayanıp, en son raddede kullanıyorum ilaç. Teşekkürler yanıtınız için hocam, iyi akşamlar dilerim. :)

@recoo_sands iyi akşamlar hoca. Bi 3 gün oldu herhalde kafein tüketimimi baya azalttım, 2 gündür sadece çay içiyordum (maks 2 çay içtim), bugün de hiç kafein almadım. Ama kahveyi çok özlüyorum nedense. Kafein yoksunluğuyla nerdeyse hiç karşılaşmadım gibi, yani hafiften yorgunluk ve çok hafif baş ağrısı gibi semptomlar vardı ama genel olarak hafif seyretti. Bugün de 2 sınav vardı hocam, o yüzden genel olarak yorgundum ama enerjim gayet yerindeydi. Ama nedense çok fazla kahvenin tadını özlüyorum, en azından yarın 1 bardak kahve içsem sonra ki gün (perşembe günü) yine baş ağrısı gibi şeyler olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı