Kaldırımdan geçen insanlara insan dışkısı atan iki Suriyeli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim sayabildiğim Suriye'de Esed güçleri, Özgür Suriye Ordusu, Daeş ve Kürtler olmak üzere en az 4 grup var.
Suriye halkının vatan için savaşmasından hangisinin içinde yer almasını kastediyorsunuz?
Işid'e karşı kim savaştıysa onu kasdediyorum.

Niye temizlediniz çok dindar arap sevici arkadaşlarımız ibadet edecekti daha.Hani din kardeşleri ya.

Cevabın birden fazla olduğunun farkındasınızdır umarım.
Ben bütün olarak Suriye'li olanları kastediyorum. Türk, Kürt, Arap olarak ayırmadım. Savaşan insanlar özgür bir vatan için aynı saflarda. Ben bu tarz olaylara Enternasyonal açıdan bakıyorum. Vatan vatandır. Üzerinde yaşayan herkese aittir. Sadece bir ırka ya da millete ait değildir.

Ben bütün olarak Suriye'li olanları kastediyorum. Türk, Kürt, Arap olarak ayırmadım. Savaşan insanlar özgür bir vatan için aynı saflarda.
Yaşanan gerçek durumdan ne kadar uzakta bir düşünce...
Fiilen birbiriyle çatışan grupların bir arada olması zaten çatışmayı yok eder ama gerçekte böyle bir şey yok.

Yaşanan gerçek durumdan ne kadar uzakta bir düşünce...
Fiilen birbiriyle çatışan grupların bir arada olması zaten çatışmayı yok eder ama gerçekte böyle bir şey yok.
Bence konuyu tam araştırmamışsınız. Işid büyük potansiyelini dış kaynaklara borçludur. Yaptığınız tespit de yanlış. Zira insanların birarada olmaları ile bu konunun ilgisi yok. Dünyanın her yerinde halklar birarada yaşar. Bunu sömürgeci devlet kurumları örgütleyip kaos yaratarak bozar. Bu sömürgecilerin yeni materyali ise ''terör''dür.

Son düzenleme:
Konudan epey uzaklaştığınızın farkında mısınız?
Bahsettiğiniz Daeş ile ilgili şeyler kendi çerçevesinde doğru olabilir ama konumuz o değil.

Suriye'de fiili (de facto) olarak 4 ayrı grup var. Teorik olarak bir araya gelmeleri de kısa vadede mümkün değil. Dolayısıyla her grup için ayrı vatan söz konusu.
Daeş dışındaki gruplar, Daeş ile savaşıyor ama kendi aralarında da bir değiller.

Dolayısıyla kendi vatanları için savaşsınlar gibi gerçeklerden uzak cümleler kurmayalım.

Ama buradaki kullanıcıların küçümsediği Suriyeliler sayesinde, Türkiye kendi güvenliği için bölgeye hakim olacak politikalar izleyecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı