Kaleciliğe göre boyum kısa, uzar mı?

Berkkdd

Femtopat
Daha fazla  
Yaşım 15. 2005 doğumluyum 2 Haziran'da. Boyum 177 - 178 civarında. Kalecilikte 187 - 190 boy olması gerek demişti hoca bana. Benim de biraz moralim bozuldu. Aslında ailedeki çoğu kişi 180'nin üzerindeler. 2 dedem de 183, dayım 187, babam tam 180. O da kaleciymiş, sakatlanmış, bırakmış. O da bana aynı şeyi söylüyor. Boyun biraz kısa diye. Çok kendimle ilgilenen biri değilim ama kalecilik benim için çok önemli. Salak saçma boy yüzünden de bırakmak istemiyorum. Geçmişte salak gibi ağırlık kaldırdım 14 yaşında, şu an elime vurmuyorum. Kalecilik dışında şınav barfiks yani calisthenics yapıyorum. Her gün balık yerim ve 1 litre sütüm olur, öyle yani. Sizce 186 - 187 olur muyum? 190 olamam da basketbol oynamaya çalışıyorum, çok becermiyorum ama zıplıyorum sürekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşım 15. 2005 doğumluyum 2 Haziran'da. Boyum 177 - 178 civarında. Kalecilikte 187 - 190 boy olması gerek demişti hoca bana. Benim de biraz moralim bozuldu. Aslında ailedeki çoğu kişi 180'nin üzerindeler. 2 dedem de 183, dayım 187, babam tam 180. o da kaleciymiş, sakatlanmış, bırakmış. O da bana aynı şeyi söylüyor. Boyun biraz kısa diye. Çok kendimle ilgilenen biri değilim ama kalecilik benim için çok önemli. Salak saçma boy yüzünden de bırakmak istemiyorum. Geçmişte salak gibi ağırlık kaldırdım 14 yaşında, şu an elime vurmuyorum. Kalecilik dışında şınav barfiks yani calisthenics yapıyorum. Her gün balık yerim ve 1 litre sütüm olur, öyle yani. Sizce 186 - 187 olur muyum? 190 olamam da basketbol oynamaya çalışıyorum, çok becermiyorum ama zıplıyorum sürekli.

187-190 boy sizin için değil profesyonel futbolcular için olması gereken boy, boyunuz gayet yeterli.

Genlerine bağlı uzarsın birden çok uzama dönemi var 6 ayda 10-15 cm bile artabilir onu geçirmişsen en fazla 5 cm daha uzarsın. Tabi anne baba boyu en önemli kriterlerden.

Düz hesap 180 cm diyelim. Şu halinle bile iyi bir kaleci olursun. Ama yaşın daha küçük. En az 185 cm falan olursun diye tahmin ediyorum.

Yaşım 15. 2005 doğumluyum 2 Haziran'da. Boyum 177 - 178 civarında. Kalecilikte 187 - 190 boy olması gerek demişti hoca bana. Benim de biraz moralim bozuldu. Aslında ailedeki çoğu kişi 180'nin üzerindeler. 2 dedem de 183, dayım 187, babam tam 180. o da kaleciymiş, sakatlanmış, bırakmış. O da bana aynı şeyi söylüyor. Boyun biraz kısa diye. Çok kendimle ilgilenen biri değilim ama kalecilik benim için çok önemli. Salak saçma boy yüzünden de bırakmak istemiyorum. Geçmişte salak gibi ağırlık kaldırdım 14 yaşında, şu an elime vurmuyorum. Kalecilik dışında şınav barfiks yani calisthenics yapıyorum. Her gün balık yerim ve 1 litre sütüm olur, öyle yani. Sizce 186 - 187 olur muyum? 190 olamam da basketbol oynamaya çalışıyorum, çok becermiyorum ama zıplıyorum sürekli.

Boyun uzar dert etme önemli boy ama onun kadar da önemli olan refleks ve sıçrama boyun yetmese bile sıçrayıp tutarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı