Kali Linux'da alınması gereken güvenlik önlemleri nelerdir?

Peki kardeşim, 15 dakikadır bu forumdayım ve 3 defa gördüm seni. 3 sefer de de yanlış bilgi verdiğini gördüm. Blokluyorum..

Bu forumda yazıyorsan, kimseyi bilgi seviyesiyle aşağılayıp genelleme yapmayacaksın, bu kadar basit bir şey bu toplulukta nasıl hareket edildiğini sana ben öğretemem belirli bir yaşından sonra artık.

Benim bildiğim bloklama da yok, ama seni gördüğüm yerde ciddiye almayacağım, buna emin olabilirsin. 🙃

Konuyla alakasız bir cevaptan uyarı yemen gerekmiyor mu? Buna benzer bir şeyde direkt yediğimi hatırlıyorum.
Gerekmiyor zira bir sebebi var ki birincil işletim sistemi olarak kullanmayın diyoruz. Asıl OS olarak kullanmak çok mantıklı ve doğru değil Kali'yi.
Hocam ben sizi severim de neden açıklamıyorsunuz Kali kullanmamamızın nedenini?
1 - Hazırcılık: Araçlar halihazırda kurulu geldiği için siber güvenlik öğrenmek için çok akıllıca bir seçim olduğunu düşünmüyorum. Gerçek hayat problemlerinde bunun sonucu olarak toolları kısmen kullanabilen fakat kuramayan kişiler ortaya çıkıyor :D

2 - Kali Linux'un Kendi Güvenliği: Kali varsayılan halde saldırganlara karşı çok koruma amaçlı bir OS değil. Asıl amacı ofansif güvenlik yani saldırı. Diğer dağıtımlar son kullanıcı odaklı olduğu için varsayılan haldeyken daha güvenli olabiliyor. Bunda ise ava giderken av olmamak için gereken çoğu temel önlemi bile senin el ile yapılandırıp alman gerekebiliyor.

Kali'nin birincil işletim sistemi olarak kullanımı zaten önerilen bir şey değil, amacı da bu değil. Pentest işiniz olduğunda açar, işinizi bitirip raporunuzu yazarsınız ama günlük kullanıma uygun değil açıkçası.

Arkadaş kullanacağım diyorsa bitmiştir, net. Ondan sonrası onu ilgilendirir. Doktor sigara içme diyorsa ama bunu engelleyemediği için geçici çözümler veriyorsa problem çözen birisi olarak siz de asıl problemden sıyrılıp yan çözümler sunmalısınız. Gerisi sizi ilgilendirmez.

Doktor sigara içme diyorsa ama bunu engelleyemediği için geçici çözümler veriyorsa problem çözen birisi olarak siz de asıl problemden sıyrılıp yan çözümler sunmalısınız. Gerisi sizi ilgilendirmez.
Herhalde ya ben anlatamıyorum ya da anlamak istemiyorsunuz. Gidin ve sorun, uzmanların çoğusu başka bir dağıtıma araçları kendiniz kurmanızı tavsiye ediyor. Kali nedir millet yeni duymuşken biz yıllar önce BackTrack üzerinde cirit atan insanlardık. Neyin ne olduğunu bilmiyor muyuz sanki.

Ayrıca madem öyle senin cevabın nerede? Konuya gelip ahkam kesiyorsan bir iki bilgi yaz da neymiş öğrenelim çözümü.

Herhalde ya ben anlatamıyorum ya da anlamak istemiyorsunuz. Gidin ve sorun, uzmanların çoğusu başka bir dağıtıma araçları kendiniz kurmanızı tavsiye ediyor. Kali nedir millet yeni duymuşken biz yıllar önce BackTrack üzerinde cirit atan insanlardık. Neyin ne olduğunu bilmiyor muyuz sanki.

Ayrıca madem öyle senin cevabın nerede? Konuya gelip ahkam kesiyorsan bir iki bilgi yaz da neymiş öğrenelim çözümü.
Adam kullanacağım diyorsa ya çözüm sunmazsın ya da bunu göz ardı edip çözümünü yazarsın. Son kullanıcıya niye müdahale ediyorsun? Ben anladım ne demek istediğini ama kim takar uzmanını? Adam takmıyor, boş ver ne yapıyorsa yapsın. Bir de neden üstüne alındın ki? Sana bu konuda vasıfsızsın diyen mi oldu? Yani ne alakası var benim çözümü bilip bilmemle? Bu yazdıklarımı söyleyebilmek için Kali uzmanı olmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı