Kaliteli oyuncu koltuğu önerisi

Belli bir yaşa gelip bel ve sırt ağrısı çekmeye başladığında keşke koltuğu önemseymişim demeden önce sende biraz önemse bence.

Size tavsiyem IKEA markus dur. IKEA 10 sene sünger çökmesine ve mekanik gövdesine garanti veriyor. 5 farkli Gaming koltuk kullandım. En rahatı markus oldu. Hawk'ların kolu 1 sene içerisinde kırıldı. Kapı gicirtisi gibi ses çıkarmaya başladı daha ilk senesinde. Hawk coal denemedim ama o bütceye ciktigimda zaten tercihim markus olur. Razer'in koltuğunu, zio. Adore Max racing ve xDrive 15'li denedim. Hiç birinin markus kadar konforu yok. Ürünü IKEA'ya gidip deneyebilirsiniz. Gidip denediğinizde başta rahat gelmeyebilir çünkü size teşhir ürün deneticekler. Bende ilk gittigimde çok beğenmemiştim ne zaman eve gelip kutuda çıkarıp kurdum ve test ettim. Rahatligi bel desteği diğer koltukların yanında dudak uçuklattı.

Şu cevap hep CTRL+C ve CTRL-v gibi geldi hiç mi değişmez kelime. bende arıyorum markusa baktım birkaç kişi yazdıktan sonra. Ancak bu cevapları aynı görünce bi duraksamadı değilim.

Eğerki diğer koltuklarıda denediyseniz yorumunuzu yazarmısınız.
İkea dakileri denedim. Tüm koltukların bir eksisi var. Mesela kafa yaslamalı olanları seçmek istiyorsunuz, kafalık var ama kafa değmiyor. Bazıları da aşağı yukarı hareket konmuş, ama çok geride pozisyonlamışlar, kafa yeri yok gibi. Bazılarında sırtı güzel yaslayıp rahat ettiğiniz de, popo kayık pozisyonda kalıyor. Kiminin kolçaklar sabit, markus gibi, sabit olmayan hoş ama o da başka sebepten kalıyor. 2 model en iyi idi. Biri markus, kafa, sırt ve popo koyma yeri dengesi sebebiyle. Ama kolcaklar hareketsiz ve kauçuk kaplama. O nedenle zaman aşımına uğrayacağı kesin. Ama ikea olduğundan bu süre uzun olabilir. Bu kolçak üstünde ki kauçuk çok tutucu, o nedenle kolu sağa sola hareket ettirirken rahatsız edebilir gibi geliyor. Diğer hoş olan model Styrspel olan idi. Popo kısmı ileri geri hareket ediyor. O nedenle dar ve geniş oturma alanı yaratmak çok konforlu hissettirdi. File yapısı çok sağlam ve rahat bence. Kafa yaslama yeri sadece aşağı yukarı idi ve biraz geride kalmış. Kafa tam temas etmiyor. Sırt kısmı geriye de yatmadığı için kafa kısmı hiç bir işe yaramayacak gibi. Kolçaklar çok iyi idi. Hareketler güzel. Tekerleklerin olduğu kısım yıldız şeklinde ve çok sağlam duruyor. Iki koltuğunda tekerlekleri sağlam hissi veriyor. Standart tipte bir plastik değil. Tasarım güzel.

Sırtı yatması ve kafa yaslama kısmı daha rahat geldiği için Markus'u seçtim. Ama popo yeri ve Kolçaklar styrspel olanda daha iyi.

Rica ederim.

Bir güncelleme yapayım. Markus'un tekeleri halı üstüne çok rahat çıkıyor. Önceki sandalyemin tekerlekleri standart, herkesin bildiği tekerleklerdendi. Masamın konumu halının tam bitiminde. Mecburen burada hareket etmem gerekiyor. Halının varlığını unutturacak şekilde tekerleklerin yapısı. Bunu beğendim.
Omuzlar ve kafayı yaslayabilmek çok büyük rahatlıkmış. Sırt kısmı yüksek olmayan koltuğu yıllarca kullandığıma çok pişmanım.
Bel desteği 1,78 boy için tam olması gereken yerde. Bu sayede tüm sırtımı koltuğa yaslıyorum.
Bu koltuğu öneren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Oyun oynayan bir whatsapp grubumuz var. Orada bu koltuğu aldığımı yazdım. 4 kişide daha bu koltuktan varmış ve yıllardır kullandıklarını söylüyorlar. Hepsi memnunmuş.
Yine ekleyecek şeyler aklıma geldikçe yazarım.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun güle güle kullan :)

Rica ederim.

Bir güncelleme yapayım. Markus'un tekeleri halı üstüne çok rahat çıkıyor. Önceki sandalyemin tekerlekleri standart, herkesin bildiği tekerleklerdendi. Masamın konumu halının tam bitiminde. Mecburen burada hareket etmem gerekiyor. Halının varlığını unutturacak şekilde tekerleklerin yapısı. Bunu beğendim.
Omuzlar ve kafayı yaslayabilmek çok büyük rahatlıkmış. Sırt kısmı yüksek olmayan koltuğu yıllarca kullandığıma çok pişmanım.
Bel desteği 1,78 boy için tam olması gereken yerde. Bu sayede tüm sırtımı koltuğa yaslıyorum.
Bu koltuğu öneren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Oyun oynayan bir WhatsApp grubumuz var. Orada bu koltuğu aldığımı yazdım. 4 kişide daha bu koltuktan varmış ve yıllardır kullandıklarını söylüyorlar. Hepsi memnunmuş.
Yine ekleyecek şeyler aklıma geldikçe yazarım.

Geri
Yukarı