Kamera kayıtları bulunan hırsız ile uğraşmaya değer mi?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Bu sabah konusunu açmıştım. İş yerimizin ofisinden 2 cüzdan ve bir miktar para çalındı. Yan taraftaki ofisin kamera kayıtlarını aldık. Yüzü kısmen gözüküyor. Karakola şikayette bulunduk ve aslında Türk polisinin bu tür işler ile pek uğraşmadığını ve bizi umursamadıklarını da gördük. Üstünde durmasak bizi vazgeçireceklerdi. Zaten bu olaydan sonra kamera kayıtları elimize ulaştı polise de teslim edemedik. Gittiği yerleri bir yere kadar tespit edebildik kamera kayıtlarından. Amacımız bir şekilde eşgalini bulup polisin en azından olayın üstünde durmasını sağlamak. Bankaların ATM lerinden çeşitli denemeler yapılmış bu kayıtlara da polis olmadan ulaşmak pek mümkün değil gibi. Gittiği yerlerin konumları mobeseden çok kolay şekilde bulunabilir. Zaten muhtemelen bu çevrede oturan birisi. Orta yaşlı Türk olduğunu pek sanmıyorum. Türk olsa bile bu işi uzun zamandır yapan birisine benziyor. Çünkü oldukça rahat ve soğukkanlı. Sizce bu kamera kayıtlarının üzerinde durmak mantıklı mı? Daha önce tecrübe etmiş birileri varsa yardımcı olursa sevinirim. Bu adamın gittiği yeri bir şekilde bulup onu süründürmek lazım. Şimdiden teşekkür ederim.

Kardeşim geçmiş olsun bizimde evi soydular polisin dediğin gibi umurunda değil bende de var kamera kayıtları inşallah bulunur. Bizi soyanlar Çingene idiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim geçmiş olsun bizimde evi soydular polisin dediğin gibi umurunda değil bende de var kamera kayıtları inşallah bulunur bizi soyanlar çingene idiler.

Teşekkür ederim hocam size de geçmiş olsun. İşin garip tarafı kamera kayıtlarını polise teslim etsek bile biraz çabalamamız gerekli gibi. Zaten 3 4 saat beklettiler zorla da olsa ifade verdik. Bir de bunu pek takacaklarını pek sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı