Kapitalizme sövüp kapitalizmin nimetlerinden faydalanan sosyalistler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BeK00

Kilopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Ülkemizde bu riyakar insanlardan bolca bulunur. Sosyalizmin hayata geçtiği ülkeleri örnek göstersen, gerçek sosyalizm bu değil diye hemen savunmaya geçerler. Demek ki sistemde sorun var. Almanlarda bile tutmadı. İnsanlar ölüme rağmen kapitalizme kaçmaya çalıştı. Hayatlarının hemen hemen her döneminde Amerika'ya söverler. Ama amerikan malı olan, iPhone, Windows, Google, McDonald's vazgeçmezler. Sizce de tuhaf değil mi? Kapital ülkelerin mallarını kullanıp, sövmeleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlaşılan güzel içerlemişsiniz. Hiçbir ülkede var olmamış bir ideoloji evet. Aynı şey Şeriatçılar için de geçerli Din ile yönetim istiyorlar ama istedikleri şey var olmadı, olamaz da bana gelip de İran'ı örnek gösteremezsin bu konuda da🙂 Evet iPhone, Windows, Google kullanıyorum hatta ABD'de birçok kez bulundum ancak halen daha sosyalist yönetim biçiminin senin o vahşi kapitalizminden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Komşusu açken tok yatan bizden değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Salgın nedeniyle hayat durma noktasına gelmişken bunları yazmak büyük bir ironi oluşturmuş.
Windows kullanıyorsun, Cebinde Kapital ülkelerden olan Amerika ve Kore'nin telefonu var. Kapital, Bim, A101'den alışverişini yapıyorsun. Daha ne olacak?

Anlaşılan güzel içerlemişsiniz. Hiçbir ülkede var olmamış bir ideoloji evet. Aynı şey Şeriatçılar için de geçerli Din ile yönetim istiyorlar ama istedikleri şey var olmadı, olamaz da bana gelip de İran'ı örnek gösteremezsin bu konuda da🙂 Evet iPhone, Windows, Google kullanıyorum hatta ABD'de birçok kez bulundum ancak halen daha sosyalist yönetim biçiminin senin o vahşi kapitalizminden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Komşusu açken tok yatan bizden değildir.
Siz şeriat nedir bildiğinizi sanıyorsunuz. Şeriat ne İran nede Suudi Arabistan dır.

Şeriat Allah'ın emir ve yasaklarını, Peygamberleri ile insanlığa iletmesidir.

Evet, örnek vereyim şeriat peçe tak der hanımlara çünki; hanımlar nazelindir. Ve hatta böyle olmalıdır. Örneğin AIDS.
Peçe yalnızca bayanlar için değildir. Örnek; fırtınada ağız, yüz, göz sağlığı için idealdir. Bu günler için gayet geçerliliğini ispat ediyor.

iPhone, Microsoft, Google konusunda hem size katılıyorum ve size soruyorum: peki sosyalizm olarak ne geliştirdiniz?

Şeriat âlimlerinden örnekleri herkes bilir fakat ben yinede birkaçını belirteyim:
ibn Haldun,
İbn Sina,
Akşemseddin hazretleri...

İlimleri hakkında bilgi bulamazsanız belirtin yardımcı oluruz...
Bu arada satırın sonunda belirttiğşniz:
"Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir."
Hz. Muhammed sallallahu aleyhi veselleme aittir, belirtmemişsiniz. O söz size vaya başkasına ait olamaz...

Siz şeriat nedir bildiğinizi sanıyorsunuz. Şeriat ne İran nede Suudi Arabistan dır.

Şeriat Allah'ın emir ve yasaklarını, Peygamberleri ile insanlığa iletmesidir.

Evet, örnek vereyim şeriat peçe tak der hanımlara çünki; hanımlar nazelindir. Ve hatta böyle olmalıdır. Örneğin AIDS.
Peçe yalnızca bayanlar için değildir. Örnek; fırtınada ağız, yüz, göz sağlığı için idealdir. Bu günler için gayet geçerliliğini ispat ediyor.

iPhone, Microsoft, Google konusunda hem size katılıyorum ve size soruyorum: peki sosyalizm olarak ne geliştirdiniz?

Şeriat âlimlerinden örnekleri herkes bilir fakat ben yinede birkaçını belirteyim:
ibn Haldun,
İbn Sina,
Akşemseddin hazretleri...

İlimleri hakkında bilgi bulamazsanız belirtin yardımcı oluruz...

Bu arada satırın sonunda belirttiğşniz:
"Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir."
Hz. Muhammed sallallahu aleyhi veselleme aittir, belirtmemişsiniz. O söz size vaya başkasına ait olamaz...
"Gerçek İslam bu değil" ci geldi :( Size göre hiçbir yerde Allah'ın emir ve yasakları uygulanmıyor, tabii. Onlar gerçek müslüman değil, gerçek İslam hiç değil(!)

Sen kabul etsen de etmesen de İran bal gibi de şeriattır. Şeriatla dolayısıyla İslamla tanış. Gerçeği bu.
Bakara 223 gereği kadını cinsel bir obje olarak gören, Nisa 11-12 gereği mirasta eşit davranmayan, erkeği her halde üstün tutan bir dinden bahsediyoruz. Tatlı su müslümanlığı dönemleri bitti artık.

Sosyalizme ve komünizme gelince; daha bunların ne olduğunu bile bilmeden sosyalist/komünist düşüncede olanlara saldıran yurdum vatansever(!) insanını da her zaman olduğu gibi esefle izlemekteyim.

1585450468320.png

Denemeyin artık işe yaramıyor.

"Gerçek İslam bu değil" ci geldi :( Size göre hiçbir yerde allahın emir ve yasakları uygulanmıyor, tabii. Onlar gerçek müslüman değil, gerçek İslam hiç değil(!)

Sen kabul etsen de etmesen de İran bal gibi de şeriattır. Şeriatla dolayısıyla İslamla tanış. Gerçeği bu.
Bakara 223 gereği kadını cinsel bir obje olarak gören, Nisa 11-12 gereği mirasta eşit davranmayan, erkeği her halde üstün tutan bir dinden bahsediyoruz. Tatlı su müslümanlığı dönemleri bitti artık.

Sosyalizme ve komünizme gelince; daha bunların ne olduğunu bile bilmeden sosyalist/komünist düşüncede olanlara saldıran yurdum vatansever(!) insanını da her zaman olduğu gibi esefle izlemekteyim.
Gerçek Sosyalizm bu değil diyen nerede diyordum, Damlamış 😂
O vahşi kapitalizmin olduğu ülkelerde hayat şartı, Sosyalist ülkelerden daha iyi. Ben insanlara sağladığı faydaya bakarım. Herkes eşit olsun kafasıyla iş yürümez. Hak eden kazanmalı. Sosyalizm bende zengin olayım değil, sende fakir ol kafasıdır!
Mevcut sistemi düşünsel olarak desteklemiyorum ancak kurulu düzen tarafından oluşturulan imkanlardan faydalanmadan yaşamaya çalışmak bu raddede olanaksızdır.
O halde saldırmayacaksınız mevcut, düzenin başarısını taktir edeceksiniz. Rusya da Sosyalizmin olduğu dönemlerde ki marketlerin halini şu videoda görebilirsiniz. Bir BİM bile etmiyor!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Komşusu açken tok yatan bizden değildir.
Olaya bu şekilde bakma. Ne kadar ekmek o kadar köfte olarak bak. Ben gidip hayatımın 18 yılını okuyarak geçireceğim, hastanelerde insanların hayatlarıyla oynayacağım ve herhangi bir meslekle aynı parayı hak edeceğiz? Bak kuzenim okulu bıraktı, sokaklarda bomboş insanlarla akşama kadar takılıyor. 18-20 yaşına gelince de iş bulacak. Şimdi ben bununla aynı şartlarda mı yaşayacağım? O zaman ben niye çalışıyorum bu kadar? Ben de yatayım, zar zor geçeyim dersleri, ya da bırakayım okulu. Kasiyer olayım, garson olayım, gidip doktorla, polisle, askerle aynı parayı alalım aynı şartlarda yaşayalım.

Sosyalizm kağıt üstünde güzel görünüyor olabilir (ki bence saçmalık) ancak uygulanması imkansız bir rüya gibi. Özellikle fakir kesim için. Para babalarının hiçbirisi istemez bunu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı