Komunistler Ve Sosyalistler Gelin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Komünizm yaşayacak olan bir cevherdir.

Arkadaşlar, şimdiden kusura bakmayın çünkü yazılanları gördükçe sinir katsayım giderek yükseldi o nedenle de yazılara kısaca göz attım bu nedenle bazı yazıları görmemiş olabilirim ve direkt olarak mevzuya giriyorum (her seferinde yapma linç edileceksin diyorum, ama tutamıyorum kendimi).
1- Deniz Gezmiş ve arkadaşları SSCB sevdalısı değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Hatta bu konuda Deniz Gezmiş şunu diyor:
"Ben Amerikan emperyalizmine, Sovyet revizyonizmine, Rumen soytarılığına, Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim."
2- Din görüşünüz herhangi bir şey olabilir, fakat asla birinin inandığı dine laf edemezsiniz. Aynı şekilde ben de edemem, edenin de ahlakından ve insandan çok beşer olmasından şüphe duyarım. Yani yobazları, muhafazakarları, "Siyasal İslamcılar"ı ve araştıran, okuyan ve kendini geliştiren Müslümanları ayrı tutacaksınız.
3- Sosyalizmi ve komünizmi baltalayacaksanız, favori kozunuz şudur: halihazırda var olan ve önceden var olmuş olan sosyalist ve komünist ülkeleri (!) örnek göstermek. Ancak bu iş yürümez, çünkü SSCB'de sosyalizm sadece Lenin döneminde gerçek anlamıyla uygulandı ve demokrasiden eser yoktu, benzerleri Çin ve bilimum ülke için de geçerli. Sadece Küba'yı savunuyorum, o da adamlara her türlü ambargonun uygulanmasına rağmen dayanmaları. Galiba "Devrimden önce Küba Kuzey Amerika'da kişi başı milli gelirin en yüksek olduğu ülkeydi." gibi bir cümle görmüştüm. Devrimden önce Küba'da böyle bir durum olmuş olsa dahi, bunu böyle söylemek tamamen manipülasyondur. Çünkü dünyada BM'ye göre 192 devlet var.
Ha zaten devrimden önce Küba ABD'nin kaynaklarını sömürdüğü bir ülkeydi orası da apayrı bir mevzu.
Son sözüm de şu olsun:
"(İddianamede) "Fikir özgürlüğünü ve anayasayı paravan yapanlar, önceleri Atatürkçü geçinirken, onun fikir ve şahsiyetini de küçük görmeye başladılar. Sadece Mustafa Kemal tarafını beyan ediyorlardı." şeklinde bir cümle mevcuttur. Bunu kesin olarak reddediyorum. Asla kabul etmiyorum. Diğer yurtseverler de bunu kabul etmezler. Bu kasten tahrif edilmek isteniyor. Gerçekler örtülmek isteniyor. Bu cümle art niyetle hazırlanmıştır. Bu memlekette Mustafa Kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsa, onlar da bizleriz, sahip çıkmayanlar da ortadadır. Anayasanın uygulanmasını isteyenler gene bizleriz, anayasayı uygulatmayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve o kişiler bugün bizim kellemizi istemektedirler."
Hocam yanlış anlamayın merakımdan soruyorum, Troçkist misiniz?

Hocam Troçkist de olabilirdim ama ben liberter sosyalistim. Bence devlet gücünü ne kadar arttırırsa halkın gücünü kaybetme ihtimali bir o kadar artar. Bu da birçok sorunu beraberinde getiriyor.

1- Deniz Gezmiş ve arkadaşları SSCB sevdalısı değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Hatta bu konuda Deniz Gezmiş şunu diyor:
"Ben Amerikan emperyalizmine, Sovyet revizyonizmine, Rumen soytarılığına, Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim."
Böyle zannedilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de taraflı kaynaklar ve insanların “Acaba bu gerçekten böyle mi?” diye sormamasıdır.
2- Din görüşünüz herhangi bir şey olabilir, fakat asla birinin inandığı dine laf edemezsiniz. Aynı şekilde ben de edemem, edenin de ahlakından ve insandan çok beşer olmasından şüphe duyarım. Yani yobazları, muhafazakarları, "Siyasal İslamcılar"ı ve araştıran, okuyan ve kendini geliştiren Müslümanları ayrı tutacaksınız.
Sadece Müslüman olan bir kimse icin değil, her toplumda her dini/felsefi düşünceyi savunan kişi icin geçerlidir bu, kişi zaten konuşması, üslubu ve ahlaki ile kendini belli edecektir.
3- Sosyalizmi ve komünizmi baltalayacaksanız, favori kozunuz şudur: halihazırda var olan ve önceden var olmuş olan sosyalist ve komünist ülkeleri (!) örnek göstermek. Ancak bu iş yürümez, çünkü SSCB'de sosyalizm sadece Lenin döneminde gerçek anlamıyla uygulandı ve demokrasiden eser yoktu, benzerleri Çin ve bilimum ülke için de geçerli. Sadece Küba'yı savunuyorum, o da adamlara her türlü ambargonun uygulanmasına rağmen dayanmaları. Galiba "Devrimden önce Küba Kuzey Amerika'da kişi başı milli gelirin en yüksek olduğu ülkeydi." gibi bir cümle görmüştüm. Devrimden önce Küba'da böyle bir durum olmuş olsa dahi, bunu böyle söylemek tamamen manipülasyondur. Çünkü dünyada BM'ye göre 192 devlet var.
Küba’daki devrimin en fazla kim(ler)in hoşuna gitmediğini bile araştırırsanız fikir sahibi olursunuz, bunun siyasi görüş bildirmek ile alakası olmayacaktır (eğer at gözlüğü takmiyor iseniz tabi).
"(İddianamede) "Fikir özgürlüğünü ve anayasayı paravan yapanlar, önceleri Atatürkçü geçinirken, onun fikir ve şahsiyetini de küçük görmeye başladılar. Sadece Mustafa Kemal tarafını beyan ediyorlardı." şeklinde bir cümle mevcuttur. Bunu kesin olarak reddediyorum. Asla kabul etmiyorum. Diğer yurtseverler de bunu kabul etmezler. Bu kasten tahrif edilmek isteniyor. Gerçekler örtülmek isteniyor. Bu cümle art niyetle hazırlanmıştır. Bu memlekette Mustafa Kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsa, onlar da bizleriz, sahip çıkmayanlar da ortadadır. Anayasanın uygulanmasını isteyenler gene bizleriz, anayasayı uygulatmayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve o kişiler bugün bizim kellemizi istemektedirler."
Bunu alıntıladım fakat üstüne ekleme yapamam, zaten olan şey düpedüz özetlenmiş, üstüne koyacağım şey sadece biraz daha detaylandırma olacaktır, yazdığınız şey mükemmel denebilir.
Hocam Troçkist de olabilirdim ama ben liberter sosyalistim. Bence devlet gücünü ne kadar arttırırsa halkın gücünü kaybetme ihtimali bir o kadar artar. Bu da birçok sorunu beraberinde getiriyor.
Bence her dalın beraberinde getirdiği sorun ve çözümler var, önemli olan çelismeden bu sorunlara çözüm bulabilmekte ve sıkıntı olası sıkıntılı faktör durumunu en aza indirmede.

Selam yoldaşlarım🙂
Kısa kesmek istedim. Bu ülkenin askerine silah sıkan, ülkenin bankasını soyan birisi tabii ki de teröristtir. Asker ve polis bizim güvenliğimizi ve ülkeyi düşmanlara karşı korur. Yani bizi savunur. Bu hırsız takımı bu ülkenin askerine, polisine silah sıktı! Uzay teknolojisine gelecek olur isek; sovyetler, Amerika ile birlikte en büyük kim onun yarışındaydı. Yani emperyal bir kavga içerisindeydi. Bu yarışın iyi yanları da oldu. Uzay da ulaşımda bize faydalı oldu.
Denizler, Mahirler hiçbir şekilde terörist değildir, ve yaptıklarından dolayı hiçbir şekilde terörist diyemez kimse.

Onlar, emperyalistlerin esareti altındaki bu vatanın tam bağımsızlığını sevk etmeye çalışmışlardır. Ne yazık ki içerdeki hainlerden dolayı bunu başaramadılar. Mahirlerin öldüğü Kızıldere olayında, kuşatmada NATO köpeklerinin de olması, bize onların ne denli Amerika ve emperyalizm düşmanı olduğunu gösteriyor. Taylan Özgür'ün Vietnam Kasabı Commer'in arabasını yaktığı için vurularak öldürüldüğünü, Denizlerin de Amerikalı askerleri kaçırdığı için asıldığını hepimiz biliyoruz.

6. Filo olaylarının planlayıcısı Deniz'e emperyalistlerin adamı demen bile ne kadar bilgisiz, sağdan soldan duyduğun 2 3 kelimeyi bize söylemiş olduğunu bize gösteriyor.

Ayrıca, Sovyet Sevdalısı dediğin Deniz'in bir sözünü eklemek isterim;

-Ben Amerikan emperyalizmine, Sovyet revizyonizmine, Rumen soytarılığına, Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim.

Ayrıca yukarıda Türk düşmanı gibi bir şeyler söylemişsin. Ben ırkların üstünlüğüne inanmam, halkların kardeşliğine inanırım.

@tharhana Neden halen daha laf anlatmaya çalışıyorsun dostum? Adamlar tam anlamıyla komünist olmayan ülkeleri örnek gösterip duracaklar sana sende laf anlatmaya çalışacaksın ne gerek var? Çin'i örnek göstermiş bilmiyor ki Çin kendi karakterist bir ideolojiye sahip. Ben onlara daha önceden cevabını verdim🙂 Biri de demiş ki Türk olan birisi komünist olmuyor? Kime neye kime göre ahah.
Onca ülke de denendi. Bir netice alınamadı. Demek ki sistemde bir sorun var. Hala gerçek Sosyalizm, Komünizm bu değil diye söylenip duruyorsunuz.
Size önerdiğim video belgeseller komünistler tarafından hazırlanmadığı için özellikle yazmıştım. Siz bana kulak verin ve önerdiğim belgeseli izleyin :). Çoğu seyahat sitesi SEO çalışması için blog kullanır ancak bu kaynakların çoğunu yabancı haber sitelerinden çevirerek kullanır bu yüzden hangi siteden okursanız okuyun cümleler farklı bile olsa aynı yazıdan türetilmiş oluyor. Bu nedenden dolayı Küba hakkında tarafsız ve doğru bilgi teşkil edemezler zaten yukarıda iddialarını çürütmüştüm.

Kübanın diğer ülkelere göre kıyaslanmasına gelirsek. Çevresinde bulunan Haiti vb gibi diğer ada ülkelerini incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Konunun daha fazla kirlenmemesi için diğer sorularınızı özelden yazarsanız sevinirim :).

@Regfud sorunuza ufak bir ekleme.
Ekleme: Sosyalizm hangi ülkede uygulanırsa uygulansın en temel hedefleri sömürüyü kaldırma ve refahı yükseltme olucaktır. Örneğin SSCB ilk zamanlar sanayisi fazla gelişmemiş bir fakir bir ülke iken kısa süre sonra nükleer güce sahip bir süper güce dönüşmüştür.
Süper güce dönüştü ne oldu? Halkı refaha kavuştu mu? Halkı yine sefalet içerisinde sürünmeye devam etti.
Forumdaki bir arkadaşın inandığım dine kadar laf etmesi rahatsız etti ve yazmamaya çalıştım, açık konuşayım her eleştirinin de bir sınırı olduğuna inanıyorum.
Benim böyle bir düşünceyi savunmamın en basit temeli toplumlardaki adaletsizliğin ve hak yemenin çok fazla oluşu diyebilirim, daha fazla detaya girersem anlamanızın çok zor olacağı ve zorlayıcı olacağı için pek detaya girmiyorum savunduğum şeyi anlatırken ve @tharhana 'nın da size demeye çalıştığı şey daha fazla detaya girersek anlayamayacaksınız, benim çok detaya girmeme sebebim için ise daha detaylı anlatmaya başlarsam bu provakasyona girecek ve hem forum kuralları hem ülke kuralları açısından sıkıntı doğurabilir. Size bu görüşlerin yüzeysel olarak ne olduklarını rahatça söyleyebiliriz ve arkadaş zaten çok güzel bir biçimde açıklamış:

Fakat daha fazla detaya girilebilmesi için karşıdaki kişinin de biraz bu konu hakkında bilgi sahibi olması gerekir (öyle çok gözünüzde büyütmeyin, 1 saatlik YouTube araştırması bile ufak bir bilgi birikimi için yeterli olacaktır).
Ben inandığın dine laf etmedim. İnandığın dini yorumlama biçimine laf ettim. Gerçek İslam bu değil, Gerçek Sosyalizm, Komünizm bu değil diyen riyakarları eleştirdim.
Kübayı övüp savunanlar izlesin. Belki hoşlarına gider, oraya göçerler. 😂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Selam yoldaşlarım🙂

Denizler, Mahirler hiçbir şekilde terörist değildir, ve yaptıklarından dolayı hiçbir şekilde terörist diyemez kimse. Asıl onlara terörist diyenler teröristtir, vatan hainidir.

Onlar, emperyalistlerin esareti altındaki bu vatanın tam bağımsızlığını sevk etmeye çalışmışlardır. Ne yazık ki içerdeki hainlerden dolayı bunu başaramadılar. Mahirlerin öldüğü Kızıldere olayında, kuşatmada NATO köpeklerinin de olması, bize onların ne denli Amerika ve emperyalizm düşmanı olduğunu gösteriyor. Taylan Özgür'ün Vietnam Kasabı Commer'in arabasını yaktığı için vurularak öldürüldüğünü, Denizlerin de Amerikalı askerleri kaçırdığı için asıldığını hepimiz biliyoruz.

6. Filo olaylarının planlayıcısı Deniz'e emperyalistlerin adamı demen bile ne kadar bilgisiz, sağdan soldan duyduğun 2 3 kelimeyi bize söylemiş olduğunu bize gösteriyor.

Ayrıca, Sovyet Sevdalısı dediğin Deniz'in bir sözünü eklemek isterim;

-Ben Amerikan emperyalizmine, Sovyet revizyonizmine, Rumen soytarılığına, Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim.

Ayrıca yukarıda Türk düşmanı gibi bir şeyler söylemişsin. Ben ırkların üstünlüğüne inanmam, halkların kardeşliğine inanırım. Benim için her Türkçü, her Kürtçü, her Arapçı şerefsizdir, onursuzdur. Bunu da bil.

Ha bu arada, "bizim yanımızdalar, bizi koruyorlar" dediğin polislerle ilgili birkaç haberi buraya bırakarak mesajımı sonlandırmak isterim:

Türkçülük bu ülkenin kuruluş felsefesidir. Senin gibi Türk düşmanları istediği kadar kudurabilir. Bağımsızlık ayağına, bu ülkenin Askerine, Polisine silah sıkanlar teröristtir! Devletin zorunlu olarak silah altına aldığı, Sosyalizm, Komünizm, Kapitalizm nedir bilmeyen, 20 yaşında gencecik askerine silah sıkanları nasıl savunuyorsunuz aklım almıyor. Terörist Deniz Gezmiş bugün yaşasaydı, PKK saflarında olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı