Kaplumbağa Kabuğunun Evrimi: Boşluğu Kapatan Tür!

21 tane aminoasit var. Hemoglobin 141 tane amino asitten olusur.
Hemoglobin olusmasi icin 21 uzeri 141 farkli ihtimalin yalnizca bir tanesinin mukemmel sekilde bir araya gelmesi gerekir.
Galapagos kaplumbagasinda ortalama 3.4 litre kan bulunur ve hemoglobin ortalamasi litre basina 8.65 gramdir.
1 gram hemoglobin de 187 bin hemoglobin molekulu bulunur, cunku hemoglobinin atom agirligi 0.874 dir.
Su halde her seyi bosver, sadece kaplumbaganin kaninindaki hemoglobinin kendi kendine tesadufen olusmasi icin 21 uzeri 141 carpi (3.4 litre carpi 8.65) carpi 187 bin de 1 ihtimal gibi bir sey gereklidir.
Lutfen, defalarca ispatlandi ki bu olamaz.
En azindan kandaki hemoglobinin yuce yaratici Uther tarafindan summon edildigini kabullenerek evrim muhabbeti edelim.

21 tane aminoasit var. Hemoglobin 141 tane amino asitten olusur.
Hemoglobin olusmasi icin 21 uzeri 141 farkli ihtimalin yalnizca bir tanesinin mukemmel sekilde bir araya gelmesi gerekir.
Galapagos kaplumbagasinda ortalama 3.4 litre kan bulunur ve hemoglobin ortalamasi litre basina 8.65 gramdir.
1 gram hemoglobin de 187 bin hemoglobin molekulu bulunur, cunku hemoglobinin atom agirligi 0.874 dir.
Su halde her seyi bosver, sadece kaplumbaganin kaninindaki hemoglobinin kendi kendine tesadufen olusmasi icin 21 uzeri 141 carpi (3.4 litre carpi 8.65) carpi 187 bin de 1 ihtimal gibi bir sey gereklidir.
Lutfen, defalarca ispatlandi ki bu olamaz.
En azindan kandaki hemoglobinin yuce yaratici Uther tarafindan summon edildigini kabullenerek evrim muhabbeti edelim.
Mantıklı ben inandım şahsen.

Ömer Çelakıl hesabı kullanıyor bilginize.

@Silinen üye R. Dawkins'in başka okuduğun kitap var mı? Ya da önereceğin? Tanrı Yanılgısı ve Yeryüzündeki En Büyük Gösteri kitabını okudum. Gen Bencildir okuyacağım. Dawkins'in dili Carl Sagan'a göre biraz daha ağır geliyor bana, sana da öyle geliyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı