Karantinada saç uzatmaya karar verdim

pullmeunder

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar, hayatımda ilk defa saç uzatmaya karar verdim. Topuz olacak vaziyete kadar. Ensenin biraz altına kadar uzatacağım diyebilirim. Eğer önerileriniz, hızlı uzaması için ürün önerileriniz varsa beklerim. Ayrıca kaç ayda uzar bu saç? Sabırsız bir eleman olduğumdan ve görünüş açısından şikayetçi olabileceğimi düşündüğümden soruyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ne kadar uzayacağı sizin genetiğinize ve saça nasıl baktığınızla alakalı. Birçok arkadaşım saçın yağlı olduğu zaman daha çabuk uzadığını söyledi ama ben hergün yıkadım ve hiçbir zaman saç kurutma makinesiyle saçımı kurutmadım. (Havlu ile) 4 ay gibi bir sürede uzadı benimki zaten karantina bitene kadar öyle ya da böyle saçınız uzar merak etmeyin.

Önceden bende ensenin yarısına kadar uzattım ve cidden çok sıkıntı yaratıyor insana uzun saç. Kulaküstü kulaklık kullanıyorsan sürekli saçlarını yoluyor, çabuk kirleniyor ve çoğu insana da yakışmıyor. Saçlarım bağlı değildi benim ve okçuluk yaparken hele açık havada atış yapıyorsam çok daha işkence oluyordu. Tavsiyem yapma :)

Saçı uzatmak ayrı dert, bakımını yapmak ayrı dert. Saç yapısı yağlı ise zaten yağı ile uzar. Ben uzattığım zamanlar 2 günde bir zeytin yağı ile saç diplerime masaj yapıyordum. Hızlı uzamaya yardımcı oluyordu. Saç kremi de kullanacaksın, bakım maskesi de kullanacaksın, sürekli fön çekmeyeceksin, kurutma makinesi ile kurularken yüksek ısıya maruz bırakmayacaksın, havlu ile nazikçe kurulayacaksın, birkaç hafta da bir uçlarından kırıklarını aldıracakaın. Bir de her sabah tararken, tarakta kalan saç tellerine bakıp iç geçireceksin. Zaten uzun saç çok dökülme yapar. Eğer kafa yapın, yüzün küçükse hiç bulaşma iyice suratın kaybolur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı