Hristiyan olmaya karar verdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zeu5

Centipat
Makaleler
9
Yer
Kanada, Toronto
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Evet 16 yıldır coğrafi konumdan dolayı kendi elimle seçemediğim bir dine mensuptum. Bugüne kadar hiç dini kitapları okumadım ama sadece forumlarda paylaşılan çeşitli kuranda ki çelişkileri okudum. Ben daha çok Hristiyan'lık dinine geçiş nedenimi müslümanlıktan soğumak olarak görüyorum ayrıca hristiyanlığın sanata ve bilime ne kadar çok önem verdiğini de gözlemledim. Fakat eğer siz M.Ö Arap yarımadasında bir heykeltraş sanatı yapsaydınız vay halinize, yaşadığım ülke olan Kanada'da Hristiyan'lık çok yaygın olduğu için herhangi bir manevi sorun çekeceğimi düşünmüyorum. Ben dinleri felsefi olarak gelişmişlik olarak yorumluyorum tarihi ve Medeniyeti'de bir o kadar önemli benim için ayrıca İslam'ın çeşitli terör örgütleri tarafından lekelendiğini düşünüyorum. Bu yüzden de Hristiyan olmaya karar verdim en yakın zamanda bir kiliseye gideceğim tüm dini kitapları okumayı düşünüyorum ama vaktim olduğu zaman elbette, okuduğunuz için teşekkürler esenlikler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tebrik ederim hocam. Ama sizden ricam bir dini inananlara göre değil, kendi kitabını okuyarak objektif yorumlamanız. Türkiye'de en popüler din İslam olduğu için sürekli tartışmalar İslam üzerinden oluyor. Bu yüzden ön yargı olması çok normal. Ama her kitabı okurken ön yargı duymadan, dini ilk defa öğreniyormuş gibi okuyun. Daha iyi olacaktır.

Ek olarak eğer özel değilse merak ettim de aileniz Türk mü, dini inançları nedir?

Bugüne kadar hiç dini kitapları okumadım ama sadece forumlarda paylaşılan çeşitli kuranda ki çelişkileri okudum.
Fakat eğer siz M.Ö Arap yarımadasında bir heykeltraş sanatı yapsaydınız vay halinize,
Ben dinleri felsefi olarak gelişmişlik olarak yorumluyorum tarihi ve Medeniyeti'de bir o kadar önemli benim için

Hristiyan'lar sanat ve bilime o kadar önem veriyordu ki kilisi halke dışında ibranice okuma yazma bilen bile yoktu. Hristiyanlığın tarihi yayılış süreci ile islamiyetin tarihi yayılış sürecini ele alırsanız hristiyanlığın defteri çok daha karanlık ve insanlık dışı kalır. Ben açıkçası Müslüman birisinin ateist olmasını daha eski bir din olan hristiyanlığa geçmesinden daha mantıklı bulurdum. Eğer ki dini bağlılığı gerçekten olan birisi iseniz bence 4 büyük dinin kitaplarını sırası ile okuduktan sonra karar vermenizi tavsiye ederim, zira inananlar için dinden çıkıp geri dönmek problemli bir durum.

Hristiyan'lar sanat ve bilime o kadar önem veriyordu ki kilisi halke dışında ibranice okuma yazma bilen bile yoktu. Hristiyanlığın tarihi yayılış süreci ile islamiyetin tarihi yayılış sürecini ele alırsanız hristiyanlığın defteri çok daha karanlık ve insanlık dışı kalır. Ben açıkçası Müslüman birisinin ateist olmasını daha eski bir din olan hristiyanlığa geçmesinden daha mantıklı bulurdum. Eğer ki dini bağlılığı gerçekten olan birisi iseniz bence 4 büyük dinin kitaplarını sırası ile okuduktan sonra karar vermenizi tavsiye ederim, zira inananlar için dinden çıkıp geri dönmek problemli bir durum.

Tarih önemli tabii ama şu anki zamana bakarak kimin daha çok bilim ve sanata önem verdiğini Müslüman ve Hristiyan ülkeleri karşılaştırıp görebiliriz.

Tercihinizdir fakat keşke böylesine önemli bir geçişte daha detaylı araştırma yapsaydınız internette aşırı bilgi kirliliği var.

Evet yapacağım incil sipariş ettim 👍

Tebrik ederim hocam. Ama sizden ricam bir dini inananlara göre değil, kendi kitabını okuyarak objektif yorumlamanız. Türkiye'de en popüler din İslam olduğu için sürekli tartışmalar İslam üzerinden oluyor. Bu yüzden ön yargı olması çok normal. Ama her kitabı okurken ön yargı duymadan, dini ilk defa öğreniyormuş gibi okuyun. Daha iyi olacaktır.

Ek olarak eğer özel değilse merak ettim de aileniz Türk mü, dini inançları nedir?

Ailem Türk babam ateist annemin dini mezhepi alevi fakat Annem'de dinine bağlı bir insan değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı