Karantinada saç uzatmaya karar verdim

1 yıldır uzatıyorum ve şu an da arkadan kısa at kuyruğu oluyor, topuz da oluyor. Ama uzatmak biraz zor olabiliyor, özellikle uzatırken bir dönem saç kötü gözükebiliyor ama değer mi, bence değer.

Uzatacaksanız karantinadan ötürü değil, cidden istediğiniz için uzatın. Uzun saçın bakımı zor. Eğer zorunluluktan ötürü uzatırsanız kabusa dönüşebilir.

Bakımı zor falan değil. Yumuşak bir saçın varsa sakın saç bakım ürünü kullanma. Saçına iyi gelen, kepeği azaltan, yağlanma süresini uzatan şampuan ile 1 kez avuç içi ortasını tam doldurmadan döküp, yıkayın. Bu sizin saçınızı 2-3 gün yağlanmaktan kurtarır. Onun dışında yağlanmasını umursama. Çok Fazla bağlama evde mümkünse açık dursun. Bağlarken 2 düğüm, çevirme yeterli. 3 Sıkar. Ayrıca 1 Yıl gibi bir süre de uzatırsın. En yavaş uzama süresi ile 1 yıl, 1.5 yıl süre arasında uzatırsın. Ayrıca kuaföre gidince üst ve arkalarına dokundurma ara makas attır, kulak üstlerini toplat üstlerinden de kırıklarını alsın. Mümkünse 2 veya 3 ayda bir git. O zamana kadar bakım olarak da argan ve badem yağı dışında bir şey önermem.

Bakımı zor falan değil. Yumuşak bir saçın varsa sakın saç bakım ürünü kullanma. Saçına iyi gelen, kepeği azaltan, yağlanma süresini uzatan şampuan ile 1 kez avuç içi ortasını tam doldurmadan döküp, yıkayın. Bu sizin saçınızı 2-3 gün yağlanmaktan kurtarır. Onun dışında yağlanmasını umursama. Çok Fazla bağlama evde mümkünse açık dursun. Bağlarken 2 düğüm, çevirme yeterli. 3 Sıkar. Ayrıca 1 Yıl gibi bir süre de uzatırsın. En yavaş uzama süresi ile 1 yıl, 1.5 yıl süre arasında uzatırsın. Ayrıca kuaföre gidince üst ve arkalarına dokundurma ara makas attır, kulak üstlerini toplat üstlerinden de kırıklarını alsın. Mümkünse 2 veya 3 ayda bir git. O zamana kadar bakım olarak da argan ve badem yağı dışında bir şey önermem.
Kendi adıma konuşayım o zaman. Saçım çok gür ve dalgalı olduğu için her gün birkaç kere taramam gerekiyor. Özellikle uyandıktan sonra, yoksa bağlayamıyorum. Yıkarken de saçımın adam akıllı ıslanması ve şampuanı düzgünce yaymak için yarım saatten fazla zaman harcıyorum. Kısacası saç yapısıyla da alakalı.

Kendi adıma konuşayım o zaman. Saçım çok gür ve dalgalı olduğu için her gün birkaç kere taramam gerekiyor. Özellikle uyandıktan sonra, yoksa bağlayamıyorum. Yıkarken de saçımın adam akıllı ıslanması ve şampuanı düzgünce yaymak için yarım saatten fazla zaman harcıyorum. Kısacası saç yapısıyla da alakalı.
Ortadan ayırmaya çalış, ilk ıslama da yanına bir tarak alıp yatırmayı dene. Ya da girmeden azcık sabun sürmeyi dene.

Taramam ama saçım, dümdüz çünkü. Kırık falan olmuyor öyle tuhaftır. Taramaya başlayayım mı sence?
Düzenli olarak taraman iyi olur çünkü saç kökleri kan ile beslenir. Tarakla nazikçe düzenli olarak taradıkça ve fırçaları saç köklerinin arasından geçince düzenli kan akışı sağlayıp, saç derine masaj etkisi yapar. Saç derisinin temizliğini de iyi yapmalısın. Deri, oluşan yağdan ve kirden dolayı nefes alamayınca, deride pul pul dökülmeler oluşur ve beraberinde de saç dökülmesi artar. İyi temizleme yapmazsan da kepeklenmeye kadar gider. Kepeklenince haliyle çok rahatsız edici kaşıntılar olur. Bunun sonucunda da Allah göstermesin egzamaya kadar gider. Saç bakım ürünlerini bitkisel olarak tercih et, fazla kimyasal ürün kullanma çünkü bunlar da egzama yapabiliyor. Egzama yüzünden saçlarımı 3 numara kestirip baştan uzatmıştım. Kadınların tavsiyesine uyup tekrar uzatırken kadınlara özel şampuan kullanmıştım. Bunlar haricinde de yediğine ve içtiğine dikkat edeceksin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı