Karbonhidrat sayımı nasıl yapılır?

lucitikxD

Hectopat
Dostlar selam direkt konuya giriyorum. Spora ilk başladığımda 3 ay yapıp bırakmıştım fakat şu an 4 aydır düzenli bir şekilde devam ediyorum. Sadece beslenmemi tam yapmıyordum geçen ay onu da oturttum diyebilirim. Sonuçta her gün aynanın karşısına geçtiğimden vücudumun az az şekillendiğini görebiliyorum. Geçen ay yavaştan düzenli beslenmeye başladım ve 1 ayın sonunda 3 kilo vermiştim. Şu an carb cycling e başlama kararı aldım fakat aldığım makrolar bir anda kafama dank etti. Sadece sorum karbonhidrat için diğer makrolar ile ilgili bir sıkıntım yok. Günlük 300gram az yağlı pirinç yiyorum. Bunu. N karbonhidrat değerini bilmiyorum. Çiğ olarak beyaz pirinç 79gr karbonhidrat diyor. Ama bazı sitelerde pişmiş pirinç için de 30gr civarı bir değer veriyor. Sonuç olarak sormak istediğim 300gr pirinç yeterli olur değil mi? Çiğ olarak mı ölçüm yapacağım? Teşekkürler.

Bu arada boy kilo yaştan da bahsedeyim hemen ihtiyacınız olabilir belki. Kilom 130'du 4 ay önce şu an 120 civarı bir şey, yaşım 18, boyum 1.84.

Geri
Yukarı