Kardeşim TikTok bataklığında

Eğer bunu Wi-Fi kullanarak yapıyorsa modem kullanıcı arayüzünde siteyi engelleyebilirsiniz. Modem arayüzüne 192.168.0.1 ya da 192.168.1.1 IP adresine girerek ulaşabilirsiniz. Varsayılan kullanıcı adı ve şifre modem kullanma kılavuzunda yazar.
Kanka o arayüze girmeyi biliyorum da site nasıl engelleriz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu müziği dinleyip gaza gel sonra bi' vur çenesi yamulsun kızmış mızmış dinleme.
5 Adımda Tiktoker Nasıl Öldürülür diye bir video çeksin arkaya bu şarkıyı koysun. (!)

Burada iki tane sorun var, kardeşinizin TikTok'u biryerden bulmuş olması ve şuan bağımlı ve aktif olarak kullanması ve kardeşinizin 13 yaşından küçük olsa bile bir telefonu olması. Kardeşinize diyorsanız anlamıyorsa
Family Link tarzı programlar indirin ve TikTok uygulamasını kilitleyin ve bilemeyeceği bir şifre koyun.

Android ise (IOS'da bu özellik var mı bilmiyorum) çocuk modu özelliğini açıp Tiktok'u kısıtlayın, şifreyi yine hatırlayabileceğiniz birşey koyabilirsiniz.
En son her halukarda yine açarsa modemden kardeşinizin telefonunun internetini kesmeye kadar ileri gidebilirsiniz.

Yine açmayı başarırsa artık aileniz bir çözüm üretmek zorunda, nereden tiktok'u gördüyse o videolar falan yasaklanmalı ve telefon da bir süreli elinden alınmalı.
Diyelim ki telefonu elinden aldınız, ama birkaç ay sonra geri verdiniz baktınız yine tiktok ile uğraşıyor.
Bu sefer artık ne yaparsınız bilmem, telefonu gözünün önünde mi satarsınız, yoksa camdan mı atarsınız size kalmış (!)

Not: Aileniz 13 yaşından küçük birine telefon alacak kadar bilinçsiz ise sorunu çözmeniz zor olabilir, hatta eğer aileniz size boşver kullansın falan da diyebilir. Onlara düzgün bir şekilde bir konuşma yapabilirsiniz. TikTok gibi uygulamaların zararlı olduğunu, kardeşinizin kullanmasını bırakması gerektiğini falan söyleyebilirsiniz. Belki öyle aileniz fark eder ve bir çözüm yolu düşünür.

Burada iki tane sorun var, kardeşinizin TikTok'u biryerden bulmuş olması ve şuan bağımlı ve aktif olarak kullanması ve kardeşinizin 13 yaşından küçük olsa bile bir telefonu olması. Kardeşinize diyorsanız anlamıyorsa
Family Link tarzı programlar indirin ve TikTok uygulamasını kilitleyin ve bilemeyeceği bir şifre koyun.

Android ise (IOS'da bu özellik var mı bilmiyorum) çocuk modu özelliğini açıp Tiktok'u kısıtlayın, şifreyi yine hatırlayabileceğiniz birşey koyabilirsiniz.
En son her halukarda yine açarsa modemden kardeşinizin telefonunun internetini kesmeye kadar ileri gidebilirsiniz.

Yine açmayı başarırsa artık aileniz bir çözüm üretmek zorunda, nereden tiktok'u gördüyse o videolar falan yasaklanmalı ve telefon da bir süreli elinden alınmalı.
Diyelim ki telefonu elinden aldınız, ama birkaç ay sonra geri verdiniz baktınız yine tiktok ile uğraşıyor.
Bu sefer artık ne yaparsınız bilmem, telefonu gözünün önünde mi satarsınız, yoksa camdan mı atarsınız size kalmış (!)

Not: Aileniz 13 yaşından küçük birine telefon alacak kadar bilinçsiz ise sorunu çözmeniz zor olabilir, hatta eğer aileniz size boşver kullansın falan da diyebilir. Onlara düzgün bir şekilde bir konuşma yapabilirsiniz. TikTok gibi uygulamaların zararlı olduğunu, kardeşinizin kullanmasını bırakması gerektiğini falan söyleyebilirsiniz. Belki öyle aileniz fark eder ve bir çözüm yolu düşünür.
Çaktırmadan hesabı silmek daha kolay :).

Beraber zaman geçiriyorsanız kaliteli içerikleri (neyi kaliteli gördüğünüze bağlı) ona dinletmeye özen gösterin. Aynı odadayken Evrim Ağacı vs. açın. Kardeşiniz TikTok çekerken odaya girerseniz utanmasını da sağlayabilirsiniz.
Ya şöyle bir şey de var, tamam belki yararlı bir şeyler seyrettirir ama beraber zaman geçirdiklerini pek düşünmüyorum sonra deme ki: "Sen nereden biliyorsun?" falan diye. Yani zaten kardeşi TikTok kullanıyor. Telefonu elinden zar zor bırakır.

Bir de kardeşine allah akıl fikir versin. Ben yandım, kardeşin de yanmasın. Ben TikTok'un yeni çıktığı dönemler yani öyle Ödcfc diye bir şey yokken ben biraz deneyim etmiştim ama aradan aylar geçtikçe aşırı kanser olmuştum ve bunlara artık "Dur." deme vaktinin geldiğini düşünüp TikTok'u komple telefonumdan silmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı