Kardeşinizle geçinebiliyor musunuz?

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
Benim bir ağabeyim var kendisi 36 yaşında. Gayet huysuz, hiçbir şeyden memnun olmayan, tatmin olmayan, akıl verip sonra geri çekilen, makul, yavın biridir. Yaklaşık 1 ay önce araba aldım. Daha dün dedim ki "Bak benzin olmuş 30 lira. Bu araba önemli durumlar haricinde kullanılmayacak.". Bir sinir yaptı, bir delirdi bu! "Benzin parasını ver götüreyim" desem vermez ama arabayla kendi zevki için gidilsin ister. Öyle bir bencil ki inanamazsınız. Kendisiyle asla geçinemiyorum, asla konuşamıyorum, hatta kısmet olursa ayrı eve taşınmayı bile kafaya koydum.

Ben ağabeyim olacak insan evladıyla hiçbir şekilde geçinemiyorum. Başlıktaki soruyu aynen soruyorum arkadaşlar. Onun dışında öneriniz varsa buraya yazarsanız süper olur hem milletçe faydalanırız. Lanet kardeşin şerrinden nasıl kurtulunur sorusuna çözümünüz varsa onu evime istiyorum.

Benzer bir dertten ben de muzdaribim. Aşırı nankör ve bencil bir kardeşim var. Bir yanlış yapınca önceki tüm iyiliklerinizi unutan cinsten. Affedici bir yapısı yok. Sinir krizi geçirmemek adına arama şeffaf bir duvar koymakta çözümü buldum. Beni sinirlendirecek bir şey yapamaması adına sınır koydum. Ben ise onun aksine bir iyiliğini görünce yanlışlarını tolere edebilen bir insanım. Zıt karakterleriz. Burçlarla ilgilenen varsa akrep burcu diyim kendisi için. Bazen öyle şeyler yapıyor ki bu sefer de onu affedersem kendime saygıma ne olacak noktasına getiriyor çoğu şeyde.

Bir olay olduğu zaman sanki at gözlüğü var ve sadece karşısındakinin yanlışlarına zoom yapıyor. Bir kere de kendi yanlışını görüp kabullenmiyor. Kendi yanlışını görse de düzeltme zahmetine girmiyor. Empati ve anlayış duygusundan yoksun. Epey de yazmışım😹 Ben de önerilere açığım.

Son düzenleme:
Benim kardeşim yok ama olsaydı ve benim kişiliğime yakın bir insan olsaydı tabii anlaşırdım. @8bitlikadadam gibi bir kardeşim olsaydı var ya ne kavgalar ederdim.
Cümleyi yanlış anlamadıysam benim gibi bir kardeşin olsa kavga edersin. Hayır ben odama çekilip susmanı beklerdim 😁

Kardeşiniz muhtemelen aranızda genetik benzerlik bulunmayan arkadaşlarınızın aksine hayatınızın sadece bir dönemi değil her dönemi eşlik edecek biri, bir arkadaş, destekçi, sırdaş.

kız kardeşimle aramda 3 yaş var. üniversite sınavına 2.kez hazırlandığım yıl tek arkadaşımdı resmen. beraber dizi film izler dışarı çıkıp dolaşır, insta postlarını falan paslardık birbirimize.

Kardeşiniz muhtemelen aranızda genetik benzerlik bulunmayan arkadaşlarınızın aksine hayatınızın sadece bir dönemi değil her dönemi eşlik edecek biri, bir arkadaş, destekçi, sırdaş.

kız kardeşimle aramda 3 yaş var. üniversite sınavına 2.kez hazırlandığım yıl tek arkadaşımdı resmen. beraber dizi film izler dışarı çıkıp dolaşır, insta postlarını falan paslardık birbirimize.
Toxic kardeşler bize denk geliyor sanırım.

Geri
Yukarı