Kargonun evde olunmaması durumunda 2. kere dağıtıma çıkması gerekmez mi?

Wqxte

Decapat
Katılım
26 Mayıs 2020
Mesajlar
691
Çözümler
5
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Cumartesi günü Aras Kargo'dan kurye evime gelmiş ama evde kimse olmayınca geri gitmiş. Dersteydim, beni aradı ama açamadım. Ders bitince aradığımda oradan çoktan gittiğini söyledi. Pazartesi günü dağıtıma tekrar çıkar mı diye sordum. Çıkmaz, şubeye gidip alman gerek dediler. 2. kere dağıtıma çıkması gerekmiyor mu?
 

RTX2023

Decipat
Katılım
19 Nisan 2021
Mesajlar
1.190
Çözümler
6
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Her kargo çıkmıyor bazıları 2. dağıtımı yapıyor onlarda HepsiJet trendyolexpres gibi pazaryerine ait kargo şirketleri oluyor genelde.
 

Andar Han

Hectopat
Katılım
17 Aralık 2019
Mesajlar
5.296
Makaleler
2
Çözümler
36
Aras Kargo'ya ait taşıma sözleşmesi madde 9 diyor ki;

"Taşıyıcı, gönderen tarafından, “adrese teslim” olarak gönderilen gönderiyi adreste hazır bulunan kişiye teslim eder. Adreste alıcı ve teslim gerçekleştirebilecek başkaca ilgili bulunamayan durumlarda taşıyıcı sistemde kayıtlı alıcı cep telefonu numarasına bilgilendirme amaçlı SMS gönderir. Bu durumda alıcı, gönderiyi bulunduğu şubeden teslim alır. Gönderi şubede en fazla 3 gün bekletilir."

Sorunuza cevap ise; gerekmiyor. Çünkü, firma bunu zaten bir sözleşme ile belirtmiş.
 
Son düzenleme:

Teon53

Centipat
Katılım
4 Ağustos 2021
Mesajlar
299
Çözümler
1
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Kargo şubeye geri gider ve 3 gün şubede kalır. Şubeden alınmazsa satıcıya geri iadesi olur. Şubeye dönen kargoyu tekrardan evine teslim isteyebilirsin. Talep oluşturuyorlar, şube kabul ederse talebin onaylanır ve beklersin. Talebin kabul olmazsa şubeden alman gerekiyor, yoksa ürünün yine satıcıya geri gider.
 
KS
KS
Wqxte

Wqxte

Decapat
Katılım
26 Mayıs 2020
Mesajlar
691
Çözümler
5
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Aras Kargo'ya ait taşıma sözleşmesi madde 9 diyor ki;

"Taşıyıcı, gönderen tarafından, “adrese teslim” olarak gönderilen gönderiyi adreste hazır bulunan kişiye teslim eder. Adreste alıcı ve teslim gerçekleştirebilecek başkaca ilgili bulunamayan durumlarda taşıyıcı sistemde kayıtlı alıcı cep telefonu numarasına bilgilendirme amaçlı SMS gönderir. Bu durumda alıcı, gönderiyi bulunduğu şubeden teslim alır. Gönderi şubede en fazla 3 gün bekletilir."

Sorunuza cevap ise; gerekmiyor. Çünkü, firma bunu zaten bir sözleşme ile belirtmiş.

3 günden kastı 3 iş günü mü yoksa normal 3 gün mü acaba?
 

WTC

Hectopat
Katılım
5 Aralık 2018
Mesajlar
4.455
Çözümler
20
Yanlış anlama ama alıcı keyfine göre getir götür yapacak değiller. Üstüne telefonla aramışlar ona da bakmamışsın. Derste olman fark etmez. 3 iş günü içerisinde kargonun geleceğini biliyorsun. Ona göre kendini ayarlayacaktın. Sonuçta kargo araçları su değil, mazot yakıyor. Herkesin keyfine göre tekrar tekrar dağıtıma çıkamazlar. O yüzden ikinci kez dağıtıma çıkmaları gerekmiyor. Senin kargoyu şubeden alman gerekiyor. Burada seni yargılamıyorum. Sadece kargo firması açısından durumu değerlendirmeni istedim. Ülkede artık araç çalıştırmak maliyetli.
 

Shinya Kogami

Hectopat
Katılım
4 Ocak 2020
Mesajlar
2.174
Çözümler
16
Bu dediğinizi yapan iki firmaya denk geldim bugüne kadar. Kimsenin beğenmedigi "kolay gelsin ve agt". Ertesi günü beklemeden gündüz ulaşamadıkları için mesai bitimi adam eve giderken getirdi kargomu birkaç kez. Bir kez de cuma günü evde olmadığım için ctesi sabah erkenden getirdiler. Niye sevmiyor insanlar anlamıyorum.
 

Yeni konular

Yukarı