Karın kası için hareket önerisi

HayatYordu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar mekik ve crunch yapınca sırtımda hafif ağrılar oluyor ama karnımın yandığını hissediyorum bu ağrılar normal mi yoksa bu hareketler dışında daha iyi olabileceğini düşündüğünüz hareketler var mı? Önerecekseniz en az 3 tane olursa sevinirim.

Aslında 30 gün fit programını kullanıyorum (14.günündeyim) karın kası egzersizleri için genelde mekik ve crunch hareketlerini öneriyor benim de anlık olarak sırtımda ağrı olunca bir sorayım dedim. Ağrı olması normalse programımı değiştirmek istemiyorum.
MIDAS MVMT kanalının Level 1-4 arası karın kası antrenman videoları var.

Level 1'den başlayıp Level 4'e kadar çıkabilirsin.

Aslında 30 gün fit programını kullanıyorum (14.günündeyim) karın kası egzersizleri için genelde mekik ve crunch hareketlerini öneriyor benim de anlık olarak sırtımda ağrı olunca bir sorayım dedim. Ağrı olması normalse programımı değiştirmek istemiyorum.
Sırtında ağrı olması ne kadar normal bilmem. Yattığın zemin çok sert olabilir, hareketi yanlış yapıyor olabilirsin ya da sırtın zayıf olabilir.

Dostum o programlar boş elindeki ekipmanları anlattığın bir konu aç program konusunda yardımcı olalım. Konuya gelirsek, plank temel ve güzel bir core egzersizi mekik (crunch) yerine koyabilirsin.

Dostum o programlar boş elindeki ekipmanları anlattığın bir konu aç program konusunda yardımcı olalım. Konuya gelirsek, plank temel ve güzel bir Core egzersizi mekik (crunch) yerine koyabilirsin.

Ekipmanım yok sadece kendi vücut ağırlığımla yapıyorum. Plank ve şınavı her gün yapıyorum ama mekik biraz sıkıntılı gibi geldi bana.

Sırtın veya belin ağrıyorsa büyük ihtimalle yanlış yapıyorsundur. Yarım mekik dene. Yediğine, içtiğine dikkat edip koşu yaparsan zaten karın kasları oluşuyor. Denemediysen tavsiye ederim.
Bir de şu antrenman programlarındaki fantastik hareketleri denemeye çalışma. Onlar ya ileri seviye oluyor ya da dikkat çekme amacıyla yapılıyor.

Sırtın veya belin ağrıyorsa büyük ihtimalle yanlış yapıyorsundur. Yarım mekik dene. Yediğine, içtiğine dikkat edip koşu yaparsan zaten karın kasları oluşuyor. Denemediysen tavsiye ederim.
Bir de şu antrenman programlarındaki fantastik hareketleri denemeye çalışma. Onlar ya ileri seviye oluyor ya da dikkat çekme amacıyla yapılıyor.

Crunch hareketini diyorsun uygulamada var onu yapıyorum zaten ama uygulamayı bırakacağım gibi çünkü evet hafif hafif etkisini gösterdiğini hissediyorum ama bazı hareketler biraz saçma geldi ve kendimi de fazla zorlattırmıyor.

Ekipmanım yok sadece kendi vücut ağırlığımla yapıyorum. Plank ve şınavı her gün yapıyorum ama mekik biraz sıkıntılı gibi geldi bana.

Dostum calisthenics için Reddit recommended routine öneririm gayet güzel köklü bir program başlangıç için ideal. Benim dediğim programda mekik falan yok al bak hoşuna giderse uygularsın. Bizzat kendim 2 ay uyguladım çok güzel fiziğini oturtur. Her gün şınav mekik olmaz çok yetersiz zaten plato dönemine kadar dediğim programı uygularsan ondan sonrası için kendi programını yapman için rehber de bulabilirsin aynı subreditte.

Geri
Yukarı