Karşı cinsle iletişime geçemiyorum

Emin ol kardeşim buradan alacağın tavsiye benzeri şeyler sana hiç katkı sağlamayacak. Kendini kız erkek fark etmeksizin sosyal ortamların içine bırak geç. Utana sıkıla alışacaksın.

Sence kızlar gerçek olabilir mi?

Kızlar ile konuşma zaten. Tam tamına 5 sene boyunca kızlardan izole bir hayat yaşamış biri olarak yavaş yavaş açılacağınızı düşünüyorum. Ki açılmasanız da dünyanın sonu değil ki. Başta "Kızlar ile konuşma zaten." demiştim. Belki anlamamış olabilirsiniz ne dediğimi. Şöyle diyeyim: Konuşmazsanız bu sorun ortadan kalkar. Yavaş yavaş konuşma ihtiyacı duyarsınız ve kendiliğinden bu sorun ortadan kalkar.

Arkadaşlar kızlarla konuşmak, ilk başlarda basit bir sosyal aktivite değildir çünkü yaşadığımız yerde kızlar tanrıçalaştırıldığı için, kezbanın tekiyle bile konuşmak ölüm geliyor erkeklerimize.

Yani böyle olmanızın sebebi, yıllardır böyle yıkık bir toplumda büyümeniz. Bakın açık görüşlü, oğullarını sürekli kızların yanına kelimenin tam anlamıyla "fırlatan" ailelere, işte o Berke Su'lar onlar.

Sosyal aktivite olarak konuşmak, düşünerek yaptığınız bir şey değildir. Düşünürseniz anlayacaksınız ki, konuşurken sanki konuşan siz değilsiniz de, beyniniz oto-pilot moduna geçmiş gibi.

E yıllardır düşünmeden konuşunca ne oluyor? Düşünerek konuşmaya çalışınca ve bunu üstüne üstlük kızların önünde yapmaya çalışınca, yıllardır yıkık bir toplumda büyümenin getirdiği kabullerle birlikte ızdırap çekiyorsunuz.

Şimdi siz ne kadar 3 - 5 yazı okuyup, "Kızlar tanrıça değil insan ow yeah beni bekle bebeğim ben erkeklerin babasıyım ben Berke Su'yum." diye takılsanız bile, beyniniz öyle düşünmüyor. Aynı "Benim kalbim durdu, çalışmıyor." deseniz bile kalbinizin kan pompalaması gibi. Yani eğer duran bir kalp istiyorsanız, durduracaksınız. Lafla peynir gemisi yürümez.

Bunu çözmenin en basit yolu, dayıların yüzme öğrensin diye çocuklarını denize atması gibi, sizin de kendinizi kızların ortasına atmanız. Ama bildiğiniz gibi yüzme öğrensin diye denize atılan çocuklarda su fobisi oluşabiliyor. Sizde de travma oluşabilir. Sonra bakire olarak ölürsünüz. :)

O zaman ne yapacaksınız? Hayal edeceksiniz. Kızlarla konuştuğunuzu, onları eğlendirdiğinizi, sizin de eğlendiğinizi hayal edeceksiniz. Sanki o anın içindeymiş gibi, o anı binlerce kez kafanızda yaşayacaksınız.

Bunu konuya zaten yazdım ama daha detaylı açıklamak bu tür konularda elzem olabiliyor:

Herkese selamlar. Öncelikle, Manisa'da yaşıyorum, 10. sınıfa gidiyorum, 16 yaşındayım. Bizim ilde okullar dün ve bugün iki gün boyunca açıldı. Okulun ortamını vs. özlemişiz, iyi oldu aslında. Neyse konuya geliyorum, ben kızlarla iletişime geçemiyorum. Konuşurken elim ayağım titremeye başlıyor, heyecanlanıyorum. Geçen sene bu kadar değildi bu çekingenlik, karantina beni çok olumsuz etkiledi. Kendi cinsimle alakalı hiçbir sıkıntı yok, içinde erkek olan her türlü ortama hemen uyum sağlarım ama kız meselesinde hiç öyle olmuyor. Arkadaşlarım kızlarla konuşurken ben hep sessiz kalıyorum. Bu mevzu yüzünden kendimi çok kötü hissetmeye başladım. Burada beni tanımayan insanlara içimi dökmek istedim.

Genel olarak başta eski kız arkadaşın varsa onlarla sohbet et bence ve kızlar bizden fazlası ya da azı değil o yüzden insan olarak bakarsan karşında ki kişiye sorun etmemeye başlarsın hem dünyadayız yani garip şeyler farklı rezillikler her zaman olur baktın salakça bir şey yaptın Max 2 gün konuşmazsınız sonra gene sohbet döner. Ve lisedeyiz yani biraz ortam arkadaş edinmek lise ve ilerisinde güzel olabilir buluşmalar sohbetler falan ama asla kendini onlardan alt görme biri sana hata yaptıgı zaman hatasını anlayıp bir daha yapmıcagını düşünüyorsan affet yoksa affetme sen hedef tahtası değilsin kimse senden değerli değil. Direkt gidip selam diyemezsin belki ama ortamına kız geldiğinde konuşabilirsin yani zamanla gidip söyleyebilirsende.

Kız güzelse olabilir. Değilse biraz pratik yapmayı dene WhatsApp'tan falan. Tanımaya çalış.
Hocam bu düzenlenmiş hali mi? 🤣
Herkese selamlar. Öncelikle, Manisa'da yaşıyorum, 10. sınıfa gidiyorum, 16 yaşındayım. Bizim ilde okullar dün ve bugün iki gün boyunca açıldı. Okulun ortamını vs. özlemişiz, iyi oldu aslında. Neyse konuya geliyorum, beyler ben kızlarla iletişime geçemiyorum. Konuşurken elim ayağım titremeye başlıyor, heyecanlanıyorum. Geçen sene bu kadar değildi bu çekingenlik, karantina beni çok olumsuz etkiledi. Kendi cinsimle alakalı hiçbir sıkıntı yok, içinde erkek olan her türlü ortama hemen uyum sağlarım ama kız meselesinde hiç öyle olmuyor. Arkadaşlarım kızlarla konuşurken ben hep sessiz kalıyorum. Bu mevzu yüzünden kendimi çok kötü hissetmeye başladım. Burada beni tanımayan insanlara içimi dökmek istedim.
Kendin ol. Rahat ol. Burada daha önce tavsiye verdim ama başardıklarına dair bir konu açmadılar. Bu sebeple geri dönüş alana kadar yeni tavsiye yok.

Arkadaşlar çoğu kişi bu durumu sevgili, aşk mevzusuna bağlamış ben onu demeye çalışmadım ben sadece arkadaş olmak, öğle arası kızlı erkekli 3,4 arkadaş dönerciye gitmekten falan bahsetmeye çalıştım. Zaten bi o aşamaya gelsem devamı gelir diye düşünüyorum. 😀Ama yinede destek olan herkese bolca teşekkürler umarım kimse bu çukurun içerisine düşmez.

Korkma dostum korkma konuş, rezil ol, utan sıkıl, kızar bozar, fark etmez bunların hiçbiri... Şu yaşta hata yapmaktan korkma yani. Başarısız iletişim kura kura başarılı iletişim kurabilmeyi yine kendin öğreneceksin. Buradaki herkesin sosyal deneyimi farklı. Takıl arkadaşlarınla, sadece eğlenmeye çalış. İleride hayat fazlasıyla ciddileşecek zaten :)

Yeni konular

Geri
Yukarı