Kas yaparken kilo vermek mümkün mü?

Phoenix_tr

Centipat
Daha fazla  
  • Boyum 1.80
  • Kilo 140.
  • Yaş 18.
Kilo verirken kas yapmak mümkün mü ya da ben kas mı yapayım yoksa kilo mu vereyim öncelikle?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Boyum 1.80
  • Kilo 140.
  • Yaş 18.
Kilo verirken kas yapmak mümkün mü ya da ben kas mı yapayım yoksa kilo mu vereyim öncelikle?
Kas yaparken kilo verebilirsiniz kardiyo+iyi bir idman + güzel bir diyetle gayet iyi kilo verip gayet iyi kas yapabilirisiniz. Tabi bu sizin istediğiniz forma bağlı bazıları tank gibi gözükmek ister, bazıları estetik, tercih senin sorunun cevabını verdim zaten hocam herkese bol şans.

Kas mevzusunu es geçerek şöyle diyeceğim;
Boy ve kilo orantısına göre ne yaparsan yap her şekilde öncelikle kilo vereceksin o vücudunla çünkü vücudun yağlı ve su tutmuş fazlasıyla.

Dolayısı ile ilk önce alacağın kaloriye, sonra uygulayacağın idmana dikkat etmen gerekiyor.
Çok hızlı kilo verirsen derin sarkar ve rahatsız olursun.
Senin durumunda konuşmak gerekirse et tüketmen gerekecek, kesenin ağzı geniş mi?

Çünkü kas kütlesi kazanmak istiyorsan et tüketmek zorundasın aksi takdirde vücudun katabolizma yapar ve kas kütlen de azalır.
Bu sebeple uygulayacağın diyet önemli.

Yaşın küçük olduğu için growth ve testo salınımın çok yüksek. Hızlıca kas yapıp etki alırsın. Ama önce yağlarını kardiyo ve seviyene göre ağırlık antrenmanına girmelisin. Biz buda definasyon dönemi diyoruz 70 veya 80 kilo aralığına geldiğinde, bulk dediğimiz kas inşaa etme dönemine gireceksin. Şuanki asıl hedefimiz definasyondur.

Sıkılaşmak için ağırlık çalış sıkılaşma hareketleri yap da 180 e 140 kilosun minimum 50-55 kilo fazlan var bu dehşet bir yağ oranı demek senin hedefin direk yağ yakıp kilo vermek olmalı. Az kalori açığıyla kilo vermeni öneririm. Büyük ihtimalle derin sarkacaktır ameliyatsız da fantastik bir vücut bekleme ameliyatlı da çok düzelttiklerinden şüpheliyim ama.

Deri sarkmalarına karşın herhangi bir çözüm yokmu ameliyattan başka birde yüzde yüz etkilimi ameliyat
Birde diyet yapıp yağ yakarken kas erimesi olucağı için nasıl bir diyet uygulamalıyız kas erimesini en aza düşürmek için

Yeni konular

Geri
Yukarı