Spora gitmeden kilo vermek mümkün mü?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlarım 17 yaşımdayım, boyum 1.71 kilom ise 91. şişman birisiyim. Bu duruma birçok kez dur demek istedim ama başaramadım ve şu an kendimi iyice toplayıp karar verdim. Kilo vermek istiyorum ama spora gidebilecek imkanım yok. Spora gitmeden evde birkaç hareketle kilo vermek mümkün müdür? Tavsiyelerini bekliyorum.

Selam dostlarım 17 yaşımdayım, boyum 1.71 kilom ise 91. şişman birisiyim. Bu duruma birçok kez dur demek istedim ama başaramadım ve şu an kendimi iyice toplayıp karar verdim. Kilo vermek istiyorum ama spora gidebilecek imkanım yok. Spora gitmeden evde birkaç hareketle kilo vermek mümkün müdür? Tavsiyelerini bekliyorum.
Olabilir. Ama spor salonu gibi yerlere gitmek daha etkili olabilir.

Kalori açığı bırakırsan ve yürüyüş/koşu yaparsan çok rahat verirsin. Yeter ki kalori açığı oluştur.

Kilo vermek için spora gitmene gerek yok. Aldığın kalori yaktığın kaloriden az olduğu sürece kilo verebilirsin.

Spora gitmeden defalarca 30 kilo verdim. Arkadaşların dediği gibi, kalori açığı yaratacaksın. Bunun dışında aralıklı orucu da tavsiye ederim. Bir de ketojenik beslenme tarzı ile alakalı araştırma yap.

Spora gitmeden defalarca 30 kilo verdim. Arkadaşların dediği gibi, kalori açığı yaratacaksın. Bunun dışında aralıklı orucu da tavsiye ederim. Bir de ketojenik beslenme tarzı ile alakalı araştırma yap.

Hocam rica etsem 30 kilo verirken yaptıklarını kısa bir şekilde özetler mısın? Bir de ketojenik beslenme tarzı nedir?

Kilo vermek için spora gitmene gerek yok. Aldığın kalori yaktığın kaloriden az olduğu sürece kilo verebilirsin.

Kalori yakımı için neler yapmam lazımdır hocam?

Kalori yakımı için neler yapmam lazımdır hocam?

Daha çok gençsin, o kilonun bir kısmı boya gidecek zaten. Gün içinde yürüyüş yapmayı sıklaştır. Karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslen. Spor yapıyorsan basketbol oynamaya çalış. Boyun 19'a kadar uzayacaktır.

Günde 3 set 25 şınav çeksen 75 şınav eder bu da ortalama 250 300 kalori yaktırır (nizami ve doğru formda) ve yanına 50 mekik eklersen bu da sana 200 kalori yaktırsa ekmek yerine yulaf gibi tok tutan şeyler yersen zaten günde 400 500 kalori açığı oluşturursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı