Kaspersky virüsleri silemiyor

salihius

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kaspersky hiçbir şekilde virüsleri temizleyemiyor. Onları tespit edebiliyor ancak çöz dediğimde başarısız diyor ve sağ altta bir bildirim çıkarıyor.

Bunun çözümünü bilen var mıdır?

Hayır. Kendisinin ne olduğu hakkında bir fikrim yok. Bilgisayarımda Malwarebytes ve Kaspersky kurulu şu anda. Acaba çakışıyor olabilirler mi? Kaspersky kurularken Malwarebytes'i kaldırmamı söyledi ancak ben görmezden geldim. Malwarebytes'im normal yani pasif sadece tarama yapıyorum. Genede çakışmış olabilirler mi?

Karantina'ya alıp silebiliyor olması gerekiyor. Karantina yerinin fotoğrafını atar mısınız? Olmaz ise Malwarebytes ile deneyin.

Malwarebytes indirip tarama yapın.

Malwarebytes bilgisayarımda yüklü ancak tarama yaptırmak vb. çok uzun sürüyor. Virüs dediği şeyin virüs olduğundan emin değilim. ProcessHacker virüs müdür acaba? Ben görev yöneticisi engellendiği ya da kastığı zaman için bulunduruyordum. Genede virüsler popüler olduğu için Kaspersky'ı geçmeyi denemiş olabilir. O yüzden bir Malwarebytes ile tarayım.

Son düzenleme:
Malwarebytes bilgisayarımda yüklü ancak tarama yaptırmak vb. çok uzun sürüyor. Virüs dediği şeyin virüs olduğundan emin değilim. ProcessHacker virüs müdür acaba? Ben görev yöneticisi engellendiği yada kastığı zaman için bulunduruyordum. Genede virüsler popüler olduğu için Kaspersky'ı geçmeyi denemiş olabilir. O yüzden bir malwarebytes ile tarayım
Tarayın kesinlikle. Procces Hacker'ı virüs olarak algılıyor olabilir ama bir zararlı değil diye biliyorum.

Hayır. Kendisinin ne olduğu hakkında bir fikrim yok. Bilgisayarımda Malwarebytes ve Kaspersky kurulu şu anda. Acaba çakışıyor olabilirler mi? Kaspersky kurularken Malwarebytes'i kaldırmamı söyledi ancak ben görmezden geldim. Malwarebytes'im normal yani pasif sadece tarama yapıyorum. Genede çakışmış olabilirler mi?
İki antivirüs birbirine tepki gösterir. İki antivirüsü aynı anda çalıştırmak, genelde virüsleri silmek, virüsleri karantinaya almak ve nadiren de Windows'un kilitlenmesi gibi sorunları getirir. Hatta bu tepki meselesi yüzünden Windows Defender bile bir antivirüs çalışırken kendini devre dışı bırakır. Antivirüslerin birbirini virüs olarak algılamasının sebebi de rekabet değil bilakis sistemi daha iyi koruyabilmek içindir. Hangisine daha az güveniyorsanız onu devre dışı bırakınız.

Hocam Kaspersky uyarı vermeyi bıraktı dosya yok sanırım. Malwarebytes Anti-Malware diye söyleniyor ama virüsleri tespit edemez anlamına mı geliyor bu? Malware kavramının içine virüs de girmez mi?
Ayrıca Kaspersky çok agresif geldi bana. Daha dün tam tarama yaptım ve Process Hacker'a virüs demedi. Şimdi demeye başladı. MBAM kullanmak daha iyi gibi.
Defender kendini açmış kapattığımda sorun gitti gibi ancak Kaspersky çok agresif gibi geldi bana. Crack yada illegal işlerle çok işim olmaz ama saldırı yiyorum bol bol. Arkadaşları oyunca kesince DOS atıyorlar. Firewall açısından Kaspersky yükleyim dedim ancak pek memnun kalmadım.

Geri
Yukarı