Kavgada boğaz sıkan birine ne yapılır?

Apış arasına veya koltuk altına diz kapağım tarafından vururdum. Çünkü dizin en sert bölgelerinden biri diz kapağı. Geçen gün kuzenime uyguladım çocuk yere yıkıldı kafasını vurdu :D.

Merhabalar, diyelim ki kavga da birisi birinin boğazını sıktı. Karşılık olarak ne yapılmalı? Nasıl karşılık vermeliyiz? (Kavga etmek gibi bir niyetim yok kavgayı da sevmiyorum..)
Boğazı nasıl sıktığına bağlı olarak yapman gereken vuruş değişir. Tek elle tutuyorsa çaprazındaki el ile onun elini dışarı savuracak şekilde dirsek ile bileğin tam ortasına vurman gerekir. İki el ile sıkıyorsa ellerini onun ellerinin alt ya da üst tarafından içeri sokup aynı şekilde onu boğmaya çalışmaktır. Kavga etmek tercih edeceğin son şey olsun yoksa başını belaya sokarsın. Ben bir defa düştüm o hataya adını bile bilmediğim adamlar beni arıyordu.

Merhabalar, diyelim ki kavga da birisi birinin boğazını sıktı. Karşılık olarak ne yapılmalı? Nasıl karşılık vermeliyiz? (kavga etmek gibi bir niyetim yok kavgayı da sevmiyorum.)

Testislerine vurabilirsin eğildi zaman dizinle kafasına vurdunmu sonra 2 yumruk baktın devrilmedi 1 kafa adamın işi biter ama senin karşındaki adamdan çok güçsüz olmaman gerekiyor yoksa bunları yapamazsın o senden güçlü olsa bile bunları yaparsan 1 ay pipetle beslenir.

Testislerine vurabilirsin eğildi zaman dizinle kafasına vurdunmu sonra 2 yumruk baktın devrilmedi 1 kafa adamın işi biter ama senin karşındaki adamdan çok güçsüz olmaman gerekiyor yoksa bunları yapamazsın o senden güçlü olsa bile bunları yaparsan 1 ay pipetle beslenir.
Ben Wing Tsun yapıyorum ama o dediğini ben bile yapamam. Hocama söyleyim o da yapamaz köşeye sıkıştırıp adam seni boğmaya başladığında dizinle kafasına vurmayı nasıl planlıyorsun.

Merhabalar, diyelim ki kavga da birisi birinin boğazını sıktı. Karşılık olarak ne yapılmalı? Nasıl karşılık vermeliyiz? (kavga etmek gibi bir niyetim yok kavgayı da sevmiyorum.)

Hocam hortlatıyorum ama büllüklere bir tekme, sonra onun gelen şaşkınlığı ile onun yüzüne bir sert yumruk, bir de dizinizle kafasına vurun sonrasına mecali kalır mı bilmiyorum :D. Eğer hala devam ediyorsa tekme tokat girişirsiniz zaten pek gücü kalmaz bunları yaparsanız.

Ben wing tsun yapıyorum ama o dediğini ben bile yapamam. Hocama söyleyim o da yapamaz köşeye sıkıştırıp adam seni boğmaya başladığında dizinle kafasına vurmayı nasıl planlıyorsun.

Adamın testislerine vurursa eğilir refleks olarak o sırada kafasına diz atabilir ya da tekme atabilir ama hızlı olması gerekiyor.

Geri
Yukarı