Kaygılarım çok fazla oldu ve korkuyorum

Yedinci Mühür

Decapat
Normalde sessiz, sakin kimseyle bir derdi olmayan biriyim. Hayatım ise normal ne bir aksiyon ne bir şey. Sıradandı yani. Ama o olaydan sonra sürekli korku, kaygı içerisindeyim aylar geçmesine rağmen. Güvenlik forumuna çok yazdım ama bu kısma psikolojik yönden yardım istiyorum. Olayı kısaca anlatayım siz ne önerirsiniz?

Olay: Bir gün oyun hesabıma girdim ve açıklama kısmında küfür gördüm. Tabi bu olayın öncesinde 4-5 ay gibi g-mail'im çalınmıştı kurtardım. Ardından farklı hesaplarıma da girildiğini fark ettim. Aşırı derecede korktum. PC'yi uzun zaman açamadım. 8 ay geçti hiç önemli olmayan bir hesaba baktım çünkü orada son giriş tarihi yazıyordu. Bir de ne göreyim yakın zamanda giriş yapılmış. Zaten olayın nasıl olduğunu anlamamıştım. İyice korkmaya, paranoyakça düşünmeye başladım. Her sabah kalkar kalkmaz bu düşünce ile kalkıp bununla yatıyorum. Aklımdan çıkmıyor. Şu ana kadar kötü bir şey olmadı ama ya olursa? Psikolojik destek alınır mı?

Not: Korkutan kısmı başıma farklı şeylerin gelebilme ihtimali. Kimlik bilgileri vs. çalınması bunun gibi.

Son düzenleme:
Olay sizde travma etkisi bırakmış, acilen bir psikoloğa görünmeniz gerektiğini düşünüyorum. Paniğe kapılmayın, çalınan hesapların size ait olduğunu belirten bilgiler varsa bu bilgilerle siber suçlarla mücadeleye başvurmayı deneyebilirsiniz.

Hesaplarınızın şifrelerini değiştirin bir de bir hesap için neden bu kadar telaşlanıyorsunuz?
Mesele hesap değil ki abi. Ya keylogger yediysem özel konuşmalarım görüldüyse, ya takıntılı biriyse. Adıma bir şey yapılacaksa? Kimlik bilgilerim elindeyse gibi. Yoksa hesaplar yemin ederim gram umrumda değil.

Mesele hesap değil ki abi. Ya keylogger yediysem özel konuşmalarım görüldüyse, ya takıntılı biriyse. Adıma bir şey yapılacaksa? Kimlik bilgilerim elindeyse gibi. Yoksa hesaplar yemin ederim gram umrumda değil.
Kardeş salla olduysa olmuştur değiştirme şansın yoksa üzülmenin de manası yok sadece kendini mutrsuz edersin.

Geri
Yukarı