Kaygılarım çok fazla oldu ve korkuyorum

Bir hesaptan birşey olmaz tüm hesap şifrelerini değiştir zaten bir süre sonra kafan dağılacaktır unutacaksındır. Takma bu kadar

Kimlik bilgilerim ifşa olur mu vs korkusundan kurtul derim çipli kimliğe boşuna geçilmedi siber çağda yaşıyoruz öyle basit değil kimlik bilgilerinin çalınması falan

Normalde sessiz, sakin kimseyle bir derdi olmayan biriyim. Hayatım ise normal ne bir aksiyon ne bir şey. Sıradandı yani. Ama o olaydan sonra sürekli korku, kaygı içerisindeyim aylar geçmesine rağmen. Güvenlik forumuna çok yazdım ama bu kısma psikolojik yönden yardım istiyorum. Olayı kısaca anlatayım siz ne önerirsiniz?

Olay: Bir gün oyun hesabıma girdim ve açıklama kısmında küfür gördüm. Tabi bu olayın öncesinde 4-5 ay gibi g-mail'im çalınmıştı kurtardım. Ardından farklı hesaplarıma da girildiğini fark ettim. Aşırı derecede korktum. PC'yi uzun zaman açamadım. 8 ay geçti hiç önemli olmayan bir hesaba baktım çünkü orada son giriş tarihi yazıyordu. Bir de ne göreyim yakın zamanda giriş yapılmış. Zaten olayın nasıl olduğunu anlamamıştım. İyice korkmaya, paranoyakça düşünmeye başladım. Her sabah kalkar kalkmaz bu düşünce ile kalkıp bununla yatıyorum. Aklımdan çıkmıyor. Şu ana kadar kötü bir şey olmadı ama ya olursa? Psikolojik destek alınır mı?

Not: Korkutan kısmı başıma farklı şeylerin gelebilme ihtimali. Kimlik bilgileri vs. çalınması bunun gibi.
Cevap konuyu yeni görenler için;
Kimlik bilgileriniz, sizin için önemi olmayan hesaplarınızın çalınması/başkalarının bilmesi hayatınızda hiç birşey değiştirmez. Yapanlar genelde küçük ergenler oluyor. Takmayın kafanıza.

Geri
Yukarı