KDV oranını nasıl buluyorsunuz?

Vergilerden memnun musunuz?

• Evet

Oy: 0 0,0%
  • Hayır

Oy: 43 87,8%
  • Kısmen

Oy: 6 12,2%

• Oy verenlerin toplamı
    49
Bence genel anlamda vergiler çok fazla yüksek. Ama bu kadar vergiye göre genel toplumun yaşama düzeyi berbat sayılır. İnsanları küçüklükten sorgulayamayacak olarak yetiştiriyorlar. İnsanların büyük çoğunluğun amacı karnını doyurmak oluyor. Basit bir örnek vereyim. Mesela yaz aylarında turist patlaması oluyor diye bir çok insanlar çok iyi oluyor diye seviniyorlar. Fakat bu sayın arkadaşlar ben neden Berlin'e veya Paris'e gidemiyorum veya ben neden bir ürüne değerinden çok vergi ödüyorum diye düşünemiyor. Sonuç olarak bence vergi oranlarını daha arttırsınlar. Nasıl olsa bir çok insanın vizyonu ve misyonu yok.

İnsanları koyun gibi itekliyorlar, vergi vergi. 1800 ₺ Maaş alıyorsun, fatura vs. derken elinde kalan 1000₺ Ödediğin fatura 400₺ ise, 800 ödüyorsun.
Şimdi bir de internete %50 zam diyorlar! Komikler yahu! Bir de kirada olanları düşünün!
Bir babanın çocuğu bir şey istediğinde alamadığını, içindeki o magmayı düşünün.

Son düzenleme:
Açıkası halkın büyük bir kesimi her şeye "Eyvallah, çok şükür" dediği için bu durumdayız. İnanın bazı insanlar var hayatında yaşadığı ilden dışarı çıkamamış. Çok sefil durumda olupta bu durumunu savunan insanlar da çok gördüm. Adam diyor ki "Yav olsun eskiden daha kötüydü yine şimdi bir şekilde ay sonunu getiriyoruz" diyor. Cidden bizim halkımız geçmişiyle övünen ve geleceğe hatta şimdiye bile yeni şeyler katmaktan aciz olan insanlar. Forumda bile birisi diyor ki 4 kişiyiz ve ay sonu 1-2 tane çeyrek anca alabiliyoruz diyor ve bende bir sorun buluyor :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı