Kedi Bakım Malzemeleri

Arda7700

Centipat
Daha fazla  
Yavru kedi sahiplendim bakımı için neler almak gerekir krem diş fırçası vb?
Cins: British

Son düzenleyen: Moderatör:
Premium mama ve yaş mama. Onun harici kedinin içinde tüy birikmemesi için kullanmanız gereken malt almanız gerekiyor keza onun da kaliteli olması lazım. Tuvalet için kum çok önemli. Kalitesiz kum kullanırsanız kediniz rahatsız olur ve patilerinde yaralanmalar meydana gelebilir.

Onun haricinde şu an aklıma bir şey gelmiyor aklıma geldikçe ekleme yapacağım. En önemlisi ise zaten biliyorsunuzdur büyük ihtimalle veteriner kontrolü ve aşılarının zamanında yapılması.

Yavru kedi sahiplendim bakımı için neler almak gerekir krem diş fırçası vb?
Cins: British
  • Küçük bir kedi yastığı veya havlusuyla kaplanmış sağlam bir kedi taşıma sepeti
  • Mama ve su kaseleri
  • Kedi kumu tepsisi, kepçesi ve bir poşet kedi kumu
  • En az bir haftalık yavru kedi maması
  • En az bir adet rahat yavru kedi yatağı
  • Sağlam bir tırmıklama direği
  • Yavru kedi tüy fırçası
  • Yavru kedi için oyuncaklar

Diş fırçalamaya ve kreme gerek yok.1 yaşına kadar kullanacağın yavru kuru maması ve 1 yaşından sonra kullanacağın yetişkin kuru mamasının kaliteli olmasına dikkat et. Ben 1 yaşına kadar ND, 1-2 yaş aralığında Advance kullandım. Yaş mamayı da kaliteli seç. Ucuzlar şekerli olur genelde. Ben ND ve Schesir yaş mamaları kullanıyorum.

Yetişkinliğe kadar ekstra vitamin kullanabilirsin tercihine kalmış. Her akşam mutlaka malt vermelisin.

CatsGrey marka bentonit kum kullanıyorum. Gayet yeterli.

Sahiplendiğinden beri veterinere götürmediysen ilk iş olarak götür. Gençlik hastalığına sahip olabilir, erken teşhis olmazsa bebeyken ölüveriyorlar. Parazit ve karma aşılarını aksatma. Kritik.

Premium mama ve yaş mama. Onun harici kedinin içinde tüy birikmemesi için kullanmanız gereken malt almanız gerekiyor keza onun da kaliteli olması lazım. Tuvalet için kum çok önemli. Kalitesiz kum kullanırsanız kediniz rahatsız olur ve patilerinde yaralanmalar meydana gelebilir.

Onun haricinde şu an aklıma bir şey gelmiyor aklıma geldikçe ekleme yapacağım. En önemlisi ise zaten biliyorsunuzdur büyük ihtimalle veteriner kontrolü ve aşılarının zamanında yapılması.
Hocam zaten gerekli tüm şeyleri yazmış.
Ekleme yapacak olursak da, diş fırçası almanızı öneririm. Veterinerler öneriyor.
Alacağınız şeyler genel olarak bu şekilde olacak.Ev almayın ama sakın 😄
Biz aldık hiç girmedi.Genelde koltuklarda yatar ,gece olduğunda da sizin yatağınızda uyur.
Oyuncak alabilirsiniz eğlenmesi için. Kediler oyun oynamayı çok sever çünkü.

Verdiğiniz yiyeceklere çok dikkat edin.Yavru olduğu için hele ki.Süt ve süt ürünleri sakın vermeyin. Mamadan ayrı vereceğiniz yiyecekler yağlı olmasın. Birde baharatlı yiyecekler olmasın; acı biber,nane, kekik, tavuk harcı gibi.
Kuru maması, suyu eksik olmasın.Suyunu 1-2 günde bir değişin.
Kumunuda her tuvaleti olmasada en geç 2 kere girdikten sonra temizlemeye dikkat edin.
Ayda 1 kerede kapta ki kumu komple değişin.

Bunlardan ayrı ben yaş mamaya karşıyım biraz.
Kendim ciğer alıp, pişirip veriyordum.Bu şekilde daha sağlıklı oluyor.
Yaş mamalarda bir sürü koruyucu madde dolu.Vermek ne kadar doğru tartışılır.
Kuru mamada da var diyeceksiniz ama aynı seviyede bulmuyorum ben ikisini.

Birde camlara sineklik yapmamızı şiddetle tavsiye ederim.Kediler dışarıyı izlemeyi çok seviyor ve yaz aylarında cam açık olduğunda dışarıdaki betona çıkıyorlar.Düşme ihtimali ne kadar az da olsa insan korkuyor yine.Yaptırmanızda büyük fayda var.

Son olarak, eğer imkanınız varsa ona bir tane de eş alın.Her zaman ilgilenmeyeceğiniz için canı sıkılıyor hayvanın.
Şimdiden kolay gelsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı