Kedi mi Köpek mi?

starkia

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
İkisinden birini sahiplenmek istiyorum. Bu zamana kadar 1 kedi 1 köpek baktım. Bu konuda tecrübeliyim. Bu hafta kedi veya köpek sahipleneceğim. Sizce hangisini almalıyım?

İkisinden birini sahiplenmek istiyorum. Bu zamana kadar 1 kedi 1 köpek baktım. Bu konuda tecrübeliyim. Bu hafta kedi veya köpek sahipleneceğim. Sizce hangisini almalıyım?

Ben kendimden örnek veriyim. 3 tane 4 aylık 1 tane de anne kedimiz var. Bahçede yaşıyorlar. Ama onları bu hafta barınağa vermek zorunda kalacağım. Çünkü her sabahın 5 6 gibi saatlerinde miyavlayıp duruyorlar ve bizi uyandırıyorlar. Babam artık sıkıldı bundan ya bunları sustur ya da gidip bir yerde bırakacağım diyor. Yani yapacağım bir şey kalmadı her şeyi denedim. Gece yemek koydum sabah yesinler diye yok. Mama aldım yok. Hep bağırıp duruyorlar. Veterinerle görüştüm o bile çözüm bulamadı. Yani demek istediğim kedi alacaksan akıllı kedi al sokak kedilerine falan hiç bulaşma. Köpek konusunda bir fikrim yok hiç beslemedim.

Kedi çok sıkıntı yav hani 1 kedi baktık ailemle ben fazla şeylerine karışmasamda hani önemli olarak yıkarken kediyi 30 dakika geçiyordu yani aşırı zor. Ve birde kediyi evde yetiştirince ve sonra dışarı çıkartınca hadi hava alması için falan dışardaki normal kedilerin dayanıp atlatabildikleri hastalıklara maruz kalınca baya sıkıntı yaşıyorlar zor atlatıyorlar.

Köpek alacaksan saçma sapan huyları olmayan, 2. 3. sahibi olmayacağın bir köpek bul.
Yaklaşık 4-5 yıldır evde baktığımız maltese terrier cinsi köpeğimiz son zamanlarda burnumuzdan getiriyor.( evde yalnız kalamamak, koltuk, yatak, yastıklara işemek, ayakta olan kişilere havlamak )

Bana kalırsa en mantıklı olanı kedi beslemek, hele cins bir kedi olursa ne güzel.

Kedi sahiplenilebilen bir hayvan değildirler. Kediler asosyal canlılardır. İç güdüleri kadar hareket ederler. Dolasıyla evine alacağınız kedi sizinle çıkar ilişkisi kuracaktır. Bu yüzden adı nanköre çıkmıştır. Kafasını bozarsanız takar tırmığı acımaz. Camı pencereyi de açık bırakırsan bir gün kafasına göre çekip gidebilir.

Köpekler ise sosyal canlılardır. İnsan eliyle yapay seçilimle evrimleşmiştirler. Sürü olarak hiyerarşik düzen içinde yaşarlar. Sürüleri onların ailesidir. Her zaman ailesine karşı korumacıdır. Canı pahasına ailesini savunur. Siz bir gün götürüp bir yere atmazsanız sürüyü asla bırakıp gitmezler. Hatta en çok korktukları şey sürüden uzaklaştırılmaktır. Bu yüzden sadık canlılar olarak bilinir.

Yani platonik sevgili istiyorsan kedi besleyeceksin.

Ailene bir fert olsun dersen köpek besleyeceksin.
Köpek alacaksan saçma sapan huyları olmayan, 2. 3. sahibi olmayacağın bir köpek bul.
Yaklaşık 4-5 yıldır evde baktığımız maltese terrier cinsi köpeğimiz son zamanlarda burnumuzdan getiriyor.( evde yalnız kalamamak, koltuk, yatak, yastıklara işemek, ayakta olan kişilere havlamak )

Bana kalırsa en mantıklı olanı kedi beslemek, hele cins bir kedi olursa ne güzel.
Köpeği düzenli çıkarıp gezdirin. O saçma sapan huy dediklerinin hiç biri kalmayacak. Eve tıkılan köpeğin standart davranışı mobilyaları kemirmektir.

Kedi sahiplenilebilen bir hayvan değildirler. Kediler asosyal canlılardır. İç güdüleri kadar hareket ederler. Dolasıyla evine alacağınız kedi sizinle çıkar ilişkisi kuracaktır. Bu yüzden adı nanköre çıkmıştır.
Alakası yok. Kardeşim ağladığında yanına gidip kucağına atlayan hayvana nankör dedin daha demin. Kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın.
Kafasını bozarsanız takar tırmığı acımaz.
Senin kafanı bozsak sen de tırnağı takarsın, tıpkı her canlı gibi.
Camı pencereyi de açık bırakırsan bir gün kafasına göre çekip gidebilir.
Kuzenimin 3 köpeği vardı, ikisi kaçtı. Keza diğer kuzenimin de 4 köpeği vardı, onun da iki tanesi kaçtı.

Konu sahibi iki hayvana da bakmış. Kendi şartları içinde hangisinin daha iyi olacağını sadece o bilebilir. Konunun en baştan açılması pek mantıklı değil aslında.

Kediyi bu arada arkandan koşturarak köpek gibi oynayabilirsin bizim kedimiz öyle yapıyordu. Biz onu sinirlendiriyorduk evin içinde biz kaçarken ayaklarımızı kovalıyor yakalayınca ıssırıyordu. Kolumu bir de o sinirlendiğinde hiç çekmiyordum bırakıyordum ısırsın diye rahat rahat sinirini boşaltsın diye. Bu yüzden bayağı çizik oluyordu hatta bir de iz bıraktı sol kolumda. Aslında çok güzel hayvanlar. Hem eve gelmeyi de biliyorlar yanındaysan kedinin. Gerçi yanında değilsen başka kedilerin yanına ya da başka yerlere kaçıyorlar ve aratmak zorunda bırakıyorlar tabi de.

Alakası yok. Kardeşim ağladığında yanına gidip kucağına atlayan hayvana nankör dedin daha demin. Kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın.

Senin kafanı bozsak sen de tırnağı takarsın, tıpkı her canlı gibi.

Kuzenimin 3 köpeği vardı, ikisi kaçtı. Keza diğer kuzenimin de 4 köpeği vardı, onun da iki tanesi kaçtı.

Konu sahibi iki hayvana da bakmış. Kendi şartları içinde hangisinin daha iyi olacağını sadece o bilebilir. Konunun en baştan açılması pek mantıklı değil aslında.

Kafasını bozmaktan kastım şu bak;
Bazen heey ! demen bile gözünü çıkartmasına sebep olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kediye iyise bakarsan bir şey yapmaz. Oradan buradan birkaç kedinin böyle sahiplerine yaptıklarına nankör dersen senin yanlışın. Kediye bakmayıp kötü davranırsan tabii öyle yapar hem.

Yeni konular

Geri
Yukarı