Kedi mi köpek mi?

Trerdem

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
2023 Bekleyin göreceksiniz(!)
Selamlar forum sakinleri. Benim ne iş yapıyorsunuz yazıma denk geldiyseniz CS:GO profesyonel oyuncu olduğumu bilirsiniz. Ben de bu durumdan dolayı aşırı fazla CS:GO oynuyorum. Şöyle özetleyeyim, sabah rutinim şu: Sabah 8'de kalkmak, 30'a kadar kahvaltı yapmak, 9'a kadar telefona bakmak ve 9'da başlayıp 1'e, 2'ye, bazen 3'e, bazen sabahlayarak CS:GO oynamak. Aynı zamanda kendim yaşıyorum ve artık çok sıkıldım yalnızlıktan ve kendime bir can dostu istiyorum. Ve can dostumu aldığımda oyundan 2-3-4 saat falan kısacağım. (Kız arkadaşım var ancak birlikte yaşamıyoruz. O 24 yaşında, ben de öyleyim. 4-5 sene içinde evlenmeyi düşünüyoruz ki o da aşırı iyi CS:GO oynuyor. Evlendikten sonra da ben e-sporu bırakıp yayıncı veya YouTuber olmak istiyorum ve Thetabetaplays gibi bir yayıncı evi kurmak istiyoruz ikimiz de.) Konuya geçersek köpek alırsam çok ilgilenemem diye korkuyorum ama köpeğin de çok daha iyi bir can dostu olacağını biliyorum ancak açıkladığım durumlardan dolayı kediye gözüm kayıyor. (Kedi alırsam Scottish Fold veya Bristish alacağım. Köpek alırsam Pomerinian ya da Maltese Terrier alacağım.) Yani sizce açıkladığım durumlara göre köpek mi alayım yoksa kedi mi? Çok ilgilenmeden mutlu edebileceğim köpek cinsi varsa yazarsanız sevinirim.

Kedi alırsan o kedi sana oyun oynattırtmaz sana onu bir kere söyleyeyim.
Köpekleri ise günde 2-3 saat civarı gezdirmen gerekiyor.
Tercih tabii ki de sende ama köpek alacaksan çok oyuncu tip köpek alma yoksa o seni gerçek anlamda bezdirebilir.
(Umarım satın alma, sahiplen tarzı kişiler basmaz. Satın almak gibi bir düşüncen varsa tavsiyem önce bir barınaklara bak orada çok fazla cins köpek/kedi bulabilirsin)

Selamlar forum sakinleri. Benim ne iş yapıyorsunuz yazıma denk geldiyseniz CS:GO profesyonel oyuncu olduğumu bilirsiniz. Ben de bu durumdan dolayı aşırı fazla CS:GO oynuyorum. Şöyle özetleyeyim, sabah rutinim şu: Sabah 8'de kalkmak, 30'a kadar kahvaltı yapmak, 9'a kadar telefona bakmak ve 9'da başlayıp 1'e, 2'ye, bazen 3'e, bazen sabahlayarak CS:GO oynamak. Aynı zamanda kendim yaşıyorum ve artık çok sıkıldım yalnızlıktan ve kendime bir can dostu istiyorum. Ve can dostumu aldığımda oyundan 2-3-4 saat falan kısacağım. (Kız arkadaşım var ancak birlikte yaşamıyoruz. O 24 yaşında, ben de öyleyim. 4-5 sene içinde evlenmeyi düşünüyoruz ki o da aşırı iyi CS:GO oynuyor. Evlendikten sonra da ben e-sporu bırakıp yayıncı veya YouTuber olmak istiyorum ve Thetabetaplays gibi bir yayıncı evi kurmak istiyoruz ikimiz de.) Konuya geçersek köpek alırsam çok ilgilenemem diye korkuyorum ama köpeğin de çok daha iyi bir can dostu olacağını biliyorum ancak açıkladığım durumlardan dolayı kediye gözüm kayıyor. (Kedi alırsam Scottish Fold veya Bristish alacağım. Köpek alırsam Pomerinian ya da Maltese Terrier alacağım.) Yani sizce açıkladığım durumlara göre köpek mi alayım yoksa kedi mi? Çok ilgilenmeden mutlu edebileceğim köpek cinsi varsa yazarsanız sevinirim.
Ben olsam apartmanda isem kedi, müstakil evim var ise köpek alırdım.

Selamlar forum sakinleri. Benim ne iş yapıyorsunuz yazıma denk geldiyseniz CS:GO profesyonel oyuncu olduğumu bilirsiniz. Ben de bu durumdan dolayı aşırı fazla CS:GO oynuyorum. Şöyle özetleyeyim, sabah rutinim şu: Sabah 8'de kalkmak, 30'a kadar kahvaltı yapmak, 9'a kadar telefona bakmak ve 9'da başlayıp 1'e, 2'ye, bazen 3'e, bazen sabahlayarak CS:GO oynamak. Aynı zamanda kendim yaşıyorum ve artık çok sıkıldım yalnızlıktan ve kendime bir can dostu istiyorum. Ve can dostumu aldığımda oyundan 2-3-4 saat falan kısacağım. (kız arkadaşım var ancak birlikte yaşamıyoruz. O 24 yaşında, ben de öyleyim. 4-5 sene içinde evlenmeyi düşünüyoruz ki o da aşırı iyi CS:GO oynuyor. Evlendikten sonra da ben e-sporu bırakıp yayıncı veya YouTuber olmak istiyorum ve thetabetaplays gibi bir yayıncı evi kurmak istiyoruz ikimiz de.) Konuya geçersek köpek alırsam çok ilgilenemem diye korkuyorum ama köpeğin de çok daha iyi bir can dostu olacağını biliyorum ancak açıkladığım durumlardan dolayı kediye gözüm kayıyor. (kedi alırsam scottish fold veya bristish alacağım. Köpek alırsam pomerinian ya da maltese terrier alacağım.) Yani sizce açıkladığım durumlara göre köpek mi alayım yoksa kedi mi? Çok ilgilenmeden mutlu edebileceğim köpek cinsi varsa yazarsanız sevinirim.

Köpekler çok ilgi istiyor, eğer dışarı çıkarıp gezdiremeyecekseniz ve uğraşamayacaksanız (tabii ki kedi de uğraştırıyor yanlış anlamayın) kedi sahiplenin. Zaten iki hayvanın da kişilikleri çok farklı, bizim önerimizden önce bence sizin nasıl bir dost istediğinizi düşünmeniz gerekir.

Son düzenleme:
Eğer apartmanınızda besleyecekseniz kedi sahiplenin bence, köpek sahiplenmeyi kediye göre daha fazla istiyorsanız köpek de sahiplenebilirsiniz tabii ki fakat Husky gibi apartmana hiç uygun olmayan köpekleri tercih etmeyin.

Eğer 1-2 saat gezdiririm, yarım saat oyun oynarım diyorsan Golden veya Maltese cinsi bir köpek sahiplenebilirsin, çok sakin hayvanlardır ve ilk kez sahiplenen birisi için uygundur.

Ayrıca sırf küçük diye bir köpeğe bakmanı önermem, bazılarının huyu büyük köpekler gibi oluyor onlar sıkıntı 😃

Kedi alırsan sana oyun oynattırmaz gibime geliyor. İnternette kedisi olan oyuncuların kedileri genelde bilgisayarının kablolarını falan çekiştiriyor. Monitörün arkasına saklanan da var :). Köpek alsan ilgi ister. Sen de çok ilgilenemem diyorsun. O zaman bir şey alma bence. Kuş falan bak. Fakat ilgilenmeyeceksen boşuna alma.

Geri
Yukarı