Kedi mi Köpek mi?

Kediye iyise bakarsan bir şey yapmaz. Oradan buradan birkaç kedinin böyle sahiplerine yaptıklarına nankör dersen senin yanlışın. Kediye bakmayıp kötü davranırsan tabii öyle yapar hem.
Kediye ben nankör demiyorum. Türk toplumu ezelden beri diyor. Evimde 2 tane yavru kedi (geçici olarak bendeler) 1 tane pitbull var. Ben kedi düşmanı değilim. Ama bu hayvanda evcil hayvan değil. Doğası neyse onu yapıyor. Gerçekleri kabullenmek, onları öyle sevmek lazım. Doğada sürü olarak yaşayan tek kedi türü istisna olarak aslanlar. İnsanlar bencil davranıp bu tek tabanca mükemmel avcıları eve hapsediyor.

@matrax33 sen ciddi misin ya? Hey demek gözünü çıkarmasına sebep olabilirmiş. Kediyi kızdırırsan tabii ki saldırır, tıpkı herkesin yapacağı gibi. Kediye daha önce neler yaptı, bilmiyoruz.

Evde yalnız bıraktığımız zaman evin kapısını açmaya çalışıp miyavlayan, odamın kapısını kapattığım zaman kapının önünde miyavlayıp bana seslenen hayvan nankör değildir. Sahiplerini ısıran köpekler de var, o zaman köpekler de mi nankör?

Kedi biraz şans meselesi yav. Benim 3 kedim vardı, 2'si psikopattı eve işiyor, pisliyorlardı falan. Diğeri ise çok nazik, mükemmel bi kediydi. Köpek hiç beslemedim. Ama kedi tavsiye etmiyorum. Sana yazık. :D

%70 köpek tercihim ama eskiden pitbull baktığım zaman baldır kemiğimi çatlamıştı. 2 ay zar zor yürüdüm. O yüzden köpeğe karşı bi ön yargı oluştu.

Bir canlıya iyi davranırsan o da sana iyi davranır. Millet aslan, kaplan vb. hayvanlar besliyorlar hani neredeyse hiçbir şey yapmıyorlar o hayvanlar bazı şeyler dışında. Ama kedi yapıyor? O canlıya kötü davranırsan o da sana kötü davranır. Kedimi sinir ettiğimde kolumu param parça etmesi gibi.

Son düzenleme:
Mavi Rus Kedisi bir kedim var. Kendisi aslında çok iyi bir kedi. Yaklaşık 1 yıldır bakıyorum. Tek sorunu eve gelen yeni insanlardan korkması. Öyle kendini çok sevdiren bir kedi değil. Fakat çok uysal bir kedi kendisi. 1 saat oyun oynatsan oynar. Oyun oynamayı çok sever. Kedi kumundan çıkınca ayaklarını siler vesayire.(Bu arada kediyi para ile almadım. Lösemi olan bir tanıdığım vardı. Onlardan aldım bakamadığı için.)Yani kedinin 2. sahibiyim. Ama bana karşı da gayet iyi davranıyor.

Profil fotoğrafım yıllardır aynı olduğuna bakmayın da köpek beslemek net kedi beslemekten iyidir benim gözümde. Köpeklerde daha sevecenlik, sadakat, dostluk görüyorum. Hani kedilerin sahibi sen değilsindir onlara hizmet edersin derler ya o muhabbete inanıyorum açıkçası.

Geri
Yukarı