Kedi ve köpek aynı evde yaşayabilir mi?

Siz kedinize ona zarar vermemesi veya saldırmaması gerektiğini belli ederseniz, kabul edecektir. Ayrıca tüm hayvanlar (doğal ortamında av-avcı ilişkisi olanlar hariç) yavru olan diğer türden hayvana karşı daha nazik ve hassas davranırlar.

Siz kedinize ona zarar vermemesi veya saldırmaması gerektiğini belli ederseniz, kabul edecektir. Ayrıca tüm hayvanlar (doğal ortamında av-avcı ilişkisi olanlar hariç) yavru olan diğer türden hayvana karşı daha nazik ve hassas davranırlar.
Bunu nasıl yapabilir ki? Ayrıca çoğu kedi köpeğin gözlerini hedef alıyormuş, bu korkutucu. :(

Bunu nasıl yapabilir ki?
Köpeği ve kediyi aynı mekana soktuktan sonra kedinin köpeğe olan yakınlaşmasını biraz izlemek yeterli. Eğer kedi köpeğe zarar verici şekilde yaklaşırsa kediye sizin kararlı bir şekilde tepki göstermeniz onun o hayvana da sevgi ve saygı göstermesi gerektiğini anlamasına yardımcı olacaktır.

Bu arada ben bizzat kedi ve köpeği evimde beslemedim. Lakin çok yakın bir aile dostum, önce evinde kedi bir ara köpek daha sonra ise her ikisini birden beslemeye başladı. Kendisine nasıl alıştırdın diye sorduğum zamandan kalan cevapladığı bilgiler bunlar.

Kanka bile olurlar.
Kedinize alıştırarak yaklaştırmanızı tavsiye ederim. Uyarılarınız kesin olsun yavaş yavaş alışacaklardır yine de dikkatli olmalısınız gözleri hasar görebilir köpeğin.
Bir eve gitmiştim, 1 köpek 1 kedi vardı, köpek sürekli kediyi kızdırıp eğleniyordu, kedi en sonunda gözüne doğru pençe attı ama denk gelmedi iyi ki. Kediler gerçekten korkutucu.

Geri
Yukarı