Kedi sahiplendikten sonra ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 81
  • Görüntüleme 5B
Etrafa pisleyecektir mutlaka, buna hazırlıklı olun. Ondan sonra, süt vermeyin. Mama alın yavru kedi maması satılıyor marketlerde falan.
Tamamdır hepsini yapacağım. Dediğinize hazırlıklıyım hocam bugün çicekleri kazıp küçük tuvaletini, kanepeye de büyük tuvaletini yaptı ama hiç üzülmedim ve temizledim.
İlk iş veterinere götürüp aşıları yoksa tamamlatmak.
Hocam bugün aşırı yorgunum yarın hemen bütûn kontrollerini yaptıracağım.

Böyle dediniz üzüldüm. Fakat arkadaşımın anlattığı kadarıyla bayağı bir takip etmiş kendisini ve bildiğimiz ağlıyormuş.
Bende sokaktan yavru kedi almıştım 2-3 ay öncesine kadar. Aynısını bana da yapıyordu. Yanımda uyuyordu. Çok fazla et tüketiyorlar. 1 kavanoz Dana Kıymayı 1 günde bitirdi. Ete alıştırmak yerine mamaya alıştırmak daha ekonomik olur.

Bende sokaktan yavru kedi almıştım 2-3 ay öncesine kadar. Aynısını bana da yapıyordu. Yanımda uyuyordu. Çok fazla et tüketiyorlar. 1 kavanoz Dana Kıymayı 1 günde bitirdi. Ete alıştırmak yerine mamaya alıştırmak daha ekonomik olur.
Ama hocam sokaktan sahiplenmek daha iyi değil mi ? Çoğu çok kötû durum da ya. Gerçekten şuan mutlu gözüküyor.

Hocam her türlü sorunuzda beni etiketleyin lütfen. Birlikte yavrumuza sahip çıkarız. Öncelikle arkadaşlar gereken şeyleri yazmışlar. Ek olarak tuvalet olayı için en kısa zamanda bir kum ayarlamasınız ki alışsın ve orayı benimsesin. İş biraz aceleye gelmiş anladığım kadarıyla ancak bir petshoptan kum alıp leğen tarzı bir yere dökün. Yavruyu alıp içine koyun ve ön patileri ile kumu eşeyin, alışacaktır.

Kedi kumu al, yemek yedikten sonra ara ara içerisine bırak alışır kuma yapmaya. Süt ile suyu karıştırıp şırınga yardımı ile verebilirsin. Sakın sadece sut verme. İyi bir şey yapmışsın, umarım güzel geçinirsiniz 🥺
Çok teşekkür ederizzz 😃
Hocam her türlü sorunuzda beni etiketleyin lütfen. Birlikte yavrumuza sahip çıkarız. Öncelikle arkadaşlar gereken şeyleri yazmışlar. Ek olarak tuvalet olayı için en kısa zamanda bir kum ayarlamasınız ki alışsın ve orayı benimsesin. İş biraz aceleye gelmiş anladığım kadarıyla ancak bir petshoptan kum alıp leğen tarzı bir yere dökün. Yavruyu alıp içine koyun ve ön patileri ile kumu eşeyin, alışacaktır.
Dediğinizi yapacağım hocam mutlaka her zaman etiketlerim. Ve dediklerinizi uygulayacağım. 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı