Kedi sevme terapisi

Hayvan = dert. Bir canlının sorumluluğunu almak bile büyük bir bedel. Ne için? Sevgi? Ben somut taraflarına bakıyorum. Karın doyurmuyor, cebimi boşaltıyor. Diyen desin taş kalpli, cani. Kedi karın doyurmuyor.
Benim için de sevgi ve ilgi bir zorunluluk değil hocam.
Yaşam alanım tehlikeli bir bölge olursa güçlü ve eğitilebilir bir cins köpek beslemeyi düşünebilirim.

En basit örneği köy yaşamı olur; çakalı var, yaban domuzu var... bu tür durumlarda ya silah bulundurursun ya da bölgesini sahiplenen bir köpek.

ben köpekleri kedilere kıyasla 1 tık daha fazla severim. Hayalim golden sahibi dostum olması. Kedi olarak van kedisi evde olsa fena olmaz aslında. Bembeyaz aklıma evin bahçesinde baktığımız kedilerden bir tanesi geldi. Kedi evimize girmiş ve ıslak mendille silmiştik. Sonra kayboldu gitti.​

ben köpekleri kedilere kıyasla 1 tık daha fazla severim. Hayalim golden sahibi dostum olması. Kedi olarak van kedisi evde olsa fena olmaz aslında. Bembeyaz aklıma evin bahçesinde baktığımız kedilerden bir tanesi geldi. Kedi evimize girmiş ve ıslak mendille silmiştik. Sonra kayboldu gitti.​

Bende golden bir köpek istedim her zaman ama sitede yaşadığımız için sahiplenemiyorum ne yazık ki. Bir gün müstakil eve geçersek inşallah.

Kedilerin evlerde beslenip doğal gelişiminin törpülenmesine karşıyım. Sonra o kedinin yavruları da gelişemiyor araba altında can veriyorlar. Bahçede bakılmalı mümkün olduğunca kendi kendine büyümeli.

Maalesef yavru kediler sokakta büyüyemiyorlar. Araba çarpıp ölebiliyorlar. Bir tane baktığımız kedilerden bir tanesi öyle ölmüş.

Maalesef yavru kediler sokakta büyüyemiyorlar. Araba çarpıp ölebiliyorlar. Bir tane baktığımız kedilerden bir tanesi öyle ölmüş.

Yeni doğmuş yavru kedileri mümkünse büyüyen kadar evinize alın hocam, bu tarz kötü senaryoları engellemiş olursunuz.

Yeni doğmuş yavru kedileri mümkünse büyüyen kadar evinize alın hocam, bu tarz kötü senaryoları engellemiş olursunuz.

Sorun şu hocam komşular sırf bahçede baktık diye rahatsız olup emlakçıya şikayet ettiler. Neymiş bahçeyi kirletiyormuş ve emlakçı koronavirüs yüzüne beslemeyin diye uyarınca evde baksak bizi linç ederler herhalde(!).

Yeni konular

Geri
Yukarı