Kedi sevme terapisi

Kediye evinin kapısı açmanın sebebi 2 dakika sevmek değil, onunla bir ömrü beraber geçirmektir. Senin gibi mantık mantık diyerek kafayı yemiş taş kalpliler anlayamaz böyle şeyleri.
Bir şeyin soyut etkileri beni ilgilendirmez. Somut etkilerine bakarım. Bu sizi ilgilendirmez, yorum yapma hakkı vermez ki zaten bunun kendi fikrim olduğunu ve kendi kedi alıp bakana saygım olduğunu söyledim.

Ev kedisi için sağlıklı bir şey.Neslini devam ettiremiyor.Bunun dışı kedilerin doğal habitati insanın yani değil insan için zorunlu değil faydalı da değil gidin kendi cinsiniz ile sosyallesin gereksiz şekilde hayvan vs. alacağınıza.
Gerçekten yazık size, düşünce tarzınız o kadar kötüki. Allah için neslini devam ettiremiyor ne saçma birşey ya?

Aynı durumdayız. Bizim apartmanın önündekiler de beni tanıyor. 1-2 aydır onlarla ilgileniyorum. Ara sıra marketten yaş mama alıp beslediğim için artık beni ne zaman görseler üzerime koşuyorlar.

Aynen hocam benim mama aldığım bir grup kedi var mahallemdeki küçük bir parkta, onlarada durumum yettiğince ufak ufak mama alıyorum düzenli olmasa da. Zaten bizim burada her sokakta kedileri besleyen bir abla/abi var neredeyse o yüzden içim rahat.

Pahalıymış. Garanti ömrü uzuyor mu?

Böbrek hastalıkları ya da mesane hastalıkları gibi birçok hastalığa yakalanma şansları çok azalıyor, internete yazarsanız bir sürü makale var.

Gerçekten yazık size, düşünce tarzınız o kadar kötüki. Allah için neslini devam ettiremiyor ne saçma birşey ya?
Hocam bırakın,uğraşmanıza değmez.

Böbrek hastalıkları ya da mesane hastalıkları gibi birçok hastalığa yakalanma şansları çok azalıyor, internete yazarsanız bir sürü makale var.
Teşekkür ederim.

Gerçekten yazık size, düşünce tarzınız o kadar kötü ki. Allah için neslini devam ettiremiyor ne saçma bir şey yahu?
Haklı adam. Mart ayı geldi mi kudurmaya başlarlar. En güçlü bağa sahip olsan da kedini ya hamile ya baba olarak bulursun sokakta. Bağdan önce en başta içgüdüdür.

Tahminimce arkadaşın veya çok az diyim yok kedi vs alarak kendinizi oyalabilirsiniz ve iletişim kuramiyorsunuz gel git vs derken sert ses tonu anca algılar hayvan rastgele biri bagirsa da aynı tepkiyi verecek bundan bahsediyorum.
İkincil amacı hayvanın senin palyacon vs. olmak mi sanıyorsun hayvanların gelme amacını o zaman bütün kedileri kisirlastiralim ömürlerini uzatalim.

Haklı adam. Mart ayı geldi mi kudurmaya başlarlar. En güçlü bağa sahip olsan da kedini ya hamile ya baba olarak bulursun sokakta. Bağdan önce en başta içgüdüdür.

Kediniz hamile kalsada sizi asla unutmaz, bunu tanıdıklarım ın kendilerinde bizzat gördüm.

Tahminimce arkadaşın veya çok az deyim yok kedi vs alarak kendinizi oyalabilirsiniz ve iletişim kuramiyorsunuz gel git vs derken sert ses tonu anca algılar hayvan rastgele biri bagirsa da aynı tepkiyi verecek bundan bahsediyorum.

İkincil amacı hayvanın senin palyacon vs. olmak mi sanıyorsun hayvanların gelme amacını o zaman bütün kedileri kisirlastiralim ömürlerini uzatalim.

Ne alaka? Başka birisi bağırırsa anında kaçar yabancı birisini gördüğü için sadece benim sesime ve tanıdıklarına gelir. Hayvan benim palyaçom falan değil o ailenin bir üyesi ve birlikte vakit geçiyoruz. O kadar devrik cümle kuruyorsunuz ki anlayamıyorum.

Asıl benim bunla ugrasmama değmez kedinin habitatı ev diyor.Kisirlastirma daha iyi diyor ev kedisi için olan durumu genelliyor.
Sokaktaki kedileri kısırlaştırın demiyorum ben, eve aldığınız kedileri kısırlaştırmak her zaman kedi açısından daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı