Kedi sevme terapisi

Benim kedim var ve çok seviyorum. Merak edenler için aylık 100 TL'yi geçmiyor bakımı.

Aylık parazit aşısı bile 100 TL ediyor, mamaları falan sayarsak 300 400'ü buluyor hocam. Yanlış yönlendirmeyin.

Çocukluğumdan beri kedilere karşı özel bir ilgim var. Şahsen evde bir kedim yok, ancak sokak kedileriyle çok fazla vakit geçiriyorum. Köpekleri de severim ama kedilerin yeri bende her zaman bambaşka oldu. Kedileri severken tüm stresin bedenimden akıp yok olup gittiğini hissediyorum. Bende böyle bir etki yapıyor. Onların yaptıkları o bazılarına göre sırnaşık, ama bana göre şirin olan sürtünme hareketleri, okşarken gözlerinin kısılması, çıkardıkları o mırıldama sesleri ve benzeri kedilere has tüm o özellikler bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Konu başlığında da belirttiğim üzere resmen bir terapi gibi. Sahiplenme imkanım olsa mutlaka bir kedi sahiplenirdim. Ancak sonrasını düşünmek gibi kötü bir huyum var. Mesela bir kedi ile 15 yıl geçirdiğinizi hayal edin. 15 yıl sonunda kedinin ömrü bitecek ve birçok anı biriktirdiğiniz o hayvanı toprağa vermek zorunda kalacaksınız. Bunu düşündükçe sahiplenmek de istemiyorum açıkçası. Sokak kedileriyle vakit geçirmek daha anlamlı geliyor bana.

Sosyaldeki diğer kedi severler bu bahsettiğim konular hakkında ne düşünüyor?

Benim de british shorthair bir kedim var. Her zaman yanıma gelir miyavlar kafasını sürter mırıldanır. Evet öleceği korkusu her zaman var ve kötü bir şey bu, ama her şeyi bir sonu var. Bunu düşünmemeye çalışarak geçirdiğimiz güzel zamanlara bakıyorum ben.

Fikrimi belirttim çoğu gereksiz iletişim bile kuramıyorsun hayvanlara.

İletişim kuramıyorsun mu? Biz kedimizle işaret dili ile konuşuyoruz hocam, daha önce hiç hayvan sahibi olmadınız sanırım.

Benim de british shorthair bir kedim var. Her zaman yanıma gelir miyavlar kafasını sürter mırıldanır. Evet öleceği korkusu her zaman var ve kötü bir şey bu, ama her şeyi bir sonu var. Bunu düşünmemeye çalışarak geçirdiğimiz güzel zamanlara bakıyorum ben.

İletişim kuramıyorsun mu? Biz kedimizle işaret dili ile konuşuyoruz hocam, daha önce hiç hayvan sahibi olmadınız sanırım.
Komik değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı