Kedi sevme terapisi

Kedilerin evlerde beslenip doğal gelişiminin törpülenmesine karşıyım. Sonra o kedinin yavruları da gelişemiyor araba altında can veriyorlar. Bahçede bakılmalı mümkün olduğunca kendi kendine büyümeli.

En fazla kuma yapmayı vs. öğretirken ise yarıyor.

Ne alaka? Sırtıma gelmesini istediğimde geliyor, koltuğa gelmesini istediğimde geliyor, onu yapma deyince duruyor, yap deyince yapıyor. Bu iletişim değil de ne? Daha önce hayvan sahibi olmamış birisi olduğunuz çok belli, başka insanlara ön yargı yüklüyorsunuz şu anda.

Çocukluğumdan beri kedilere karşı özel bir ilgim var. Şahsen evde bir kedim yok, ancak sokak kedileriyle çok fazla vakit geçiriyorum. Köpekleri de severim ama kedilerin yeri bende her zaman bambaşka oldu. Kedileri severken tüm stresin bedenimden akıp yok olup gittiğini hissediyorum. Bende böyle bir etki yapıyor. Onların yaptıkları o bazılarına göre sırnaşık, ama bana göre şirin olan sürtünme hareketleri, okşarken gözlerinin kısılması, çıkardıkları o mırıldama sesleri ve benzeri kedilere has tüm o özellikler bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Konu başlığında da belirttiğim üzere resmen bir terapi gibi. Sahiplenme imkanım olsa mutlaka bir kedi sahiplenirdim. Ancak sonrasını düşünmek gibi kötü bir huyum var. Mesela bir kedi ile 15 yıl geçirdiğinizi hayal edin. 15 yıl sonunda kedinin ömrü bitecek ve birçok anı biriktirdiğiniz o hayvanı toprağa vermek zorunda kalacaksınız. Bunu düşündükçe sahiplenmek de istemiyorum açıkçası. Sokak kedileriyle vakit geçirmek daha anlamlı geliyor bana.

Sosyaldeki diğer kedi severler bu bahsettiğim konular hakkında ne düşünüyor?
Hocam her şeyin bir sonu var bence imkanınız varsa alın sahiplenin yani. Ben de istiyorum ancak malesef ailem sevmiyor istemiyor evde beslememi :/

Kedilerin evlerde beslenip doğal gelişiminin törpülenmesine karşıyım. Sonra o kedinin yavruları da gelişemiyor araba altında can veriyorlar. Bahçede bakılmalı mümkün olduğunca kendi kendine büyümeli.

Aksini düşünüyorum. Kediler sokakta yaşamakta zorluk çeken hayvanlar, evde çok daha rahat bir yaşam sürdürebiliyorlar. Köpekler dışarıda bakılmalı o ayrı konu.

Hocam her şeyin bir sonu var bence imkanınız varsa alın sahiplenin yani. Ben de istiyorum ancak malesef ailem sevmiyor istemiyor evde beslememi :/
Bir alsalar öyle bir bağ kurarlarki o kediyle.. Aynısını kendim yaşadım.

Ne alaka? Sırtıma gelmesini istediğimde geliyor, koltuğa gelmesini istediğimde geliyor, onu yapma deyince duruyor, yap deyince yapıyor. Bu iletişim değil de ne? Daha önce hayvan sahibi olmamış birisi olduğunuz çok belli, başka insanlara ön yargı yüklüyorsunuz şu anda.
Sırtıma gel diyince geliyor mu en fazla gel git vs. anlatabilirsin ve gereksiz bos para petshoplari zengin edip kediler köpekler hapis hayatı yaşıyor bildiğin.

Aksini düşünüyorum. Kediler sokakta yaşamakta zorluk çeken hayvanlar, evde çok daha rahat bir yaşam sürdürebiliyorlar. Köpekler dışarıda bakılmalı o ayrı konu.

Bir alsalar öyle bir bağ kurarlarki o kediyle.. Aynısını kendim yaşadım.
Herkes yaşıyor hocam klasik:) Var mı bir ikna etme yönteminiz?

Bir hafta her yeri açık bıraksan hayvan dusunmeden gider şimdi hapis hayatı vs. değil mi bu sokak kedisi vs.alinirsa saygı duyarım ama.

Bir hafta her yeri açık bıraksan hayvan dusunmeden gider şimdi hapis hayatı vs. değil mi bu sokak kedisi vs.alinirsa saygı duyarım ama.
Kotu durumdaysa onun dışı bir ton para.

Sırtıma gel deyince geliyor mu en fazla gel git vs. anlatabilirsin ve gereksiz bos para petshoplari zengin edip kediler köpekler hapis hayatı yaşıyor bildiğin.

Gerçekten cahilsiniz hocam biraz kusura bakmayında, petshoplarda hayvan yasağı var bir kere, aynı zamanda gerçek bir hayvansever internetten satın almaz asla. Biz kendimizi veterinerimizden aldık ücretsiz bir şekilde cins olmasına rağmen. Nasıl konuyu değiştirdiniz hemen ya. Sırtıma gel deyince de geliyor evet.

Bana da terapi gibi geliyor hocam, sokaktaki kediler beni tanır oldu kendileri sevdirmeye geliyor artık dışarıya çıktığımda garanti 1-2 saat kedilerle ilgileniyorum.

Herkes yaşıyor hocam klasik:) var mı bir ikna etme yönteminiz?

Hocam diyebileceğim tek şey kediyi direkt eve alanlar var birkaç gün bakmaya ikna ederseniz kumunu alıştırırsanız bakımı kolay olduğunu anlarlar ama çok inatçılarsa yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı